Pôrodnica Topoľčany - vaše skúsenosti

snoopy6
9. jan 2022

Rodili ste niekorá v Topoľčanoch? Ja uvažujem nad touto pôrodnicou, ale zaujímali by ma vaše skúsenosti.

sofka1234
9. jan 2022

@snoopy6 rodila som pred dvomi rokmi, zachránili mi dcérku, starostlivosť na jednotku, prístup tiež 🙂

bubka28
10. jan 2022

Rodila som tam v októbri a išla by som tam znovu. Lekári super, sestričky tiež. 😊

snoopy6
autor
10. jan 2022

@bubka28 super, som rada, ze mam potencial na dobry porod :D

bubka28
10. jan 2022

@snoopy6 ja som nakoniec išla sekciou ale ležala som tam dva dni na vzdycharni a všetci boli ku mne veľmi milí. Aj lekári. Dokonca pri sekcii som sa rozprávala s porodnikom, ako keby sme boli starí známi. Po pôrode sa vždy prišiel opýtať, ako sa cítim. Novorodenecke tiež super. Jasné, je tam jedna sestrička nepríjemná ale ostatné to kompenzuju. 😊 Keď sa nám náhodou podarí ďalšie, pôjdem opäť do Topoľčian. 😊😊

lenkaver2018
10. jan 2022

Odporúčam 👍🙏🏼🥰 rodila som tam sekciou v spinali (pri vedomí)pred 4rokmi a fakt super …. Za ruku má držala sestrička , veľmi mile , super prístup , dokonca má chválil ešte pán Dr Hribik tam bol že aká som že ani raz som si nevypytala od bolesti , mna nič nebolelo , fakt … o 11:50 sa dcérka narodila a na večer sestrička má brala do sprchy sa umyť pomohla mi , veľmi , fakt super ….a robí mi tam aj mamina čiže bola som taká vo “svojom” ale aj mimo toho odporúčam a naj naj Dr pre mna Dr Kereková … top🙏🏼❤️👍… teraz v apríli má čaká druha dcérka 🙂😍tiež samozrejme budem sekciou a jednoznačne TO ! …

snoopy6
autor
10. jan 2022

@lenkaver2018 to znie tiez super, potrebovala som sa len utvrdit, ze je to dobra volba. Viem, ze vzdy moze byt nieco zle, ale aj tak…

lenkaver2018
10. jan 2022

@snoopy6 a odkial ste ? Ak sa smiem spýtať ….
Ako ja za seba isto odporúčam . Napríklad švagriná rodila prvé v Ba a že des otras … druhý v TO a ta tiež nevedela vynachváliť 👍

snoopy6
autor
10. jan 2022

@lenkaver2018 blizko nitry byvam (smer topolcany), 25min autom do topolcian to vychadza

mufka1
10. jan 2022

@snoopy6 ahoj ja som rodila pred 18 r potom pre 8 r a pred 6r .Rodila ma Kerekova .Sice som mala 2x sekciu .Ja som bola na 1000% spokojná a to som s Ba cestovala do TO.Za mňa super

snoopy6
autor
10. jan 2022

@mufka1 to je parada citat take dobre skusenosti 👌

lenkaver2018
10. jan 2022

@snoopy6 aj ja 😆😆😆😆

snoopy6
autor
10. jan 2022

@lenkaver2018 ty si tam uz rodila alebo sa este len chystas?🙂

ave17
10. jan 2022

V Topoľčanoch robia 70% sekcii... Toto mňa teda odradilo... Nikto mi nepovie, že boli nevyhnutné. Nie som za každú cenu za prirodzený pôrod, ale keď netreba sekciu, na čo ju robiť...

27beatka
10. jan 2022

Ahojte. Chcem sa spýtať. Tento týždeň msm ísť prvy raz už do poradne do nemocnice TO, od kolkej su tam poradne. Ešte som tu nikdy nebola, neviem ako to tu chodí

lenkaver2018
10. jan 2022

@snoopy6 rodila pred 4rokmi a teraz druhý pôrod v apríli 🙂

lenkaver2018
10. jan 2022

@ave17 ja som musela mat sekciu ,dôvod 3krat operovany pruh plus plastika podbruska ….Mala som aj od chirurga papier že nemôžem spontánny pôrod ,keďže mám tie operácie za sebou ….Určite som neni typ ženy čo “chcela” sekciu …. 🙂

snoopy6
autor
10. jan 2022

@lenkaver2018 tak nech vsetko ide hladko! 🙂 ja mam termin na zaciatku maja

bubka28
11. jan 2022

@27beatka ahoj, ja som chodila na deviatu ráno - do ambulancie. Sestrička chodí pravidelne von, vola na merania. Po meraní si len odsleduj, kedy si na rade k lekárke - tiež v ambulanciu. Ak si pred termínom, pôjdeš aj na ctg záznam - ten robia na porodnickom príjme, len si zazvoníš a pustia ta. Všetko na jednom poschodí - ak si dobre pamätám, je to na 3.poschodí. 😊

ave17
11. jan 2022

@lenkaver2018 ale ved ja som na Teba vôbec neutocila, ja len tvrdim a viem to, že keď v iných pôrodniciach je 20% sekcii a v Topoľčanoch toľkoto, tak mi nikto nepovie, že sú tam anatomicky inak stavané ženy, ktoré neporodia prirodzene. Topoľčany sú známe tým, že robia sekcie na "požiadanie". Mne je to jedno, každý podľa svojho želania.

lenkaver2018
11. jan 2022

@ave17 ja vieeeeem že si na mna neutočila🙏🏼To som tak povedala medzi nami ženami …. To vážne??? To som nevedela .

27beatka
11. jan 2022

@bubka28 ďakujem.

kristina1001
12. jan 2022

@snoopy6 rodila som pred rokom v októbri a úplne super maximálna pomoc a príjemný prístup

konulka20
12. jan 2022

o tom zvysenom pocte sekcii som pocula sj ja, ale treba trvat na prirodzenom, pokoal teda nie su vazne indikacie.. ja cakam kazdu chvilu tretie, prve dve som bola v NR , teraz som mala vysnivane PE alebo TO, ale tym ze mam hroziaci predc. porod , TO asi nestiham🙁Kamoska rodila v novembri v TO , a tiez bola velmi spokojna , ze nelutuje- nemala vybaveneho dr. a chcela normalny porod

kristinasvelka
8. mar 2022

Ahojte baby, chcem Vás poprosiť nemáte niekto kontakt na doktorku Kerekovu z Topoľčian? Chcela by som ist k nej do poradne. Dakujem za odpoved.

konulka20
8. mar 2022

@kristinasvelka neviem ci sa k cislu dostanes, ja som tiez cislo nedostala, aj som pisala na email, na ktory mi nik neodpovedal- stihla som jednu poradnu u nej , zvykne tam byvat ked aj sluzi, ale tazko povedat kedy, drzim palce

lenkaver2018
8. mar 2022

@kristinasvelka ja chodím iba ku nej na poradne ❤️… mamina je jej kolegynka …. Ak chceš napiš mi súkromnú správu viem pomôcť 😊 pekný dnik

snoopy6
autor
8. mar 2022

@konulka20 ja som tiez pisala mail asi pred mesiacom a nic… :(

kristinasvelka
9. mar 2022

@konulka20 dakujem za odpoved. No, ja som jej tiež pisala email a zatiaľ bez odpovede.

nikk3y
7. aug 2022

ahojte niekto cerstvejsie info? ako roky dozadu? aký bol prístup, hygiena pracovísk, vybavenie izieb či už na gynekologii alebo už na 600nedeli? ako to tam majú s nadštandardnými izbami? vybavenie? pri prijme si zaznacia že chcete nadstandart? A dajú vám ju? Či aj tam funguje, peniazky do obálky ak chcem niečo lepšie? dalej sala- boxy, ci su oddelene kolko ich je tam , ci ste mali moznost vyuzit vanu, hudbu,aromaterapiu, kreslo s vibráciami na kríže?
Na ich stránke majú niečo popísané ale iba tak na hrubo aby sa nepovedalo, rada by som vedela pozitívne skúsenosti ale aj negatívne keďže som sa rozhodla že v lv už neporodim v NZ som to pozerala a niečo ma odradilo a keďže tu majú všetko aj na utisovanie aj tu vaňu tak ma to zaujalo
Vopred ďakujem všetkým za komenty
Pekný deň 😇😊

snoopy6
autor
7. aug 2022

@nikk3y ahoj, ja som rodila v maji v TO. Vybrala som si TO kvoli bohatym moznostiam pocas porodu. Realita? Rodila som leziaca cely cas na pasoch :D nikto mi neponukol ziadnu moznost, ani len sprchu. Predtym som podpisovala tlacivo o bondingu, ako budem mat dlho po porode dieta na hrudniku koza na kozu, az kym sa neprisaje. Skutocnost opat diametralne odlisna - mala som ju par sekund a uz ju brali na umytie a vratila sa mi zabalena v perinke, polozili ju vedla mna do postielky, kym mna sili, tak som na nu len pozerala. Izbu som nevybavovala dopredu, ale pocas porodu sme si popytali VIP izbu a nastastie mali volnu, a to bolo super. Pekna izba, kupelna a wc spolocna s vedlajsou VIP izbou. Muz mohol byt cely cas so mnou na izbe a aj v noci. Mali sme sukromie, to bolo na nezaplatenie, lebo ozaj by sa mi nechcelo po porode byt na izbe s dalsimi cudzimi zenami a ich babatkami (ale ja som nespolocenska :D kazdemu vyhovuje nieco ine samozrejme). Nic do obalky sme nepodplacali :D normalne sme zaplatili priplatok za VIP izbu. Sestry na novorodeneckom boli ako ktore ok. Niektore neprijemne, niektore ochotne. Sestry, co sa starali o zeny boli velmi mile a ochotne. Strava ok. Mna strasne sklamal ten pristup pocas porodu, lebo som tam sla prave kvoli tym moznostiam ako lepsie zvladnut kontrakcie a teda po leziacky na pasoch to bol zahul.