MR chrbtice - Trenčín

neferneferuaton
9. feb 2024

Ahojte, idem o 2 mesiace na MR chrbtice do trencianskej fakultnej nemocnice. Treba prísť na lacno, nic kovove (mozem si vziat nejake leginy a tricko? Ci kazali vyzliect iba podprsenku?) . Ale co neviem je make up. Musi byt zena nenamalovana? Citala som na nete, ze to vraj vadi lebo kozmetika moze obsahovat kovy. Ale teda neviem, nebola som este na mr tak poprosím o rady skúsenosti..... Ak ma niekto aj z konkrétnej trencianskej nemocnice budem rada. Ďakujem

zobaka
9. feb 2024

namaľovaná môžeš byť a podprsenka ide dole, inak ostávas oblečená

simca06022011
9. feb 2024

ale prosim ta ziadna panika.. nemozes mat kovove veci, nemozes mat kontaktne sosovky, strojcek na srdci.. mozes byt v klude namalovana... oblecenie mozes mat bezne, nohavice ak budu mat gombiky das dole,... podprsenka ide dole.. ostatne veci ti ostavaju... retiazky, nausnice idu dole.
O tom, ze mas byt nalacno tiez pocujem prvykrat.. na chrbticu...

neferneferuaton
autor
9. feb 2024

@simca06022011 ďakujem. No to nalacno vraj kvôli tej kontrastnej latke, ale idem rano tak to mi nevadi.

lenkahvh
9. feb 2024

hlavne si vezmi penove stuple do usi - daju ti sice sluchadla, ale tie mne boli prd platne, netesnili mi - mne to strasne robi zle tie zvuky, hotova som z nich

gemerka17
9. feb 2024

@neferneferuaton máš napísané MR s kontrastom? Na chrbticu sa angiografia nerobí, to sa robí na mozog, brucho. Povedali ti, že musíš mat vysetrení kreatinin?

ivec16
10. feb 2024

ja chodim s dcerou na mr mozgu, nalacno nam kazu vzdy… obliekam veci bez gombikov, nausnicky som jej doteraz ani nedala…

neferneferuaton
autor
13. feb 2024

Ahojte, este by som otazku. Ako dlho cca trva MR chrbtice?