Bývanie pri Trnave - vaše názory

orangea26
22. sep 2020

Ahojte zienky, zvazujeme sa sťahovať do okolia Trnavy (max 5-6 km) a tak by ma zaujímali vaše názory na to kde sa dobre žije, čo by ste odporúčali pripadne čomu by ste sa určite vyhli 😊 Ideálna by bola Trnava, no rozpočet a požiadavky nepustia. Deti budú v škole v Trnave, tak ideálne aj dobrá dostupnosť. Vďaka za akýkoľvek názor/postreh 👍

lucia851
22. sep 2020

@orangea26 Trakovice kúsok od Trnavy

0silvia0
22. sep 2020

@orangea26 modranka, je to miestna cast trnavy. Popripade Hrnciarovce, Biely Kostol. Do Modranky a Bieleho Kostola chodi aj mhd

orangea26
autor
23. sep 2020

@0silvia0 Dakujem za odpoved 😊 Biely Kostol som pozerala, no pocula som, ze su tam neustále zápchy smerom do mesta cez Kamenný Mlyn. Čo je na tom pravdy?

orangea26
autor
23. sep 2020

@lucia851 vďaka, no radi by sme niečo bližšie kvôli dennému dochádzanie do školy.

0silvia0
23. sep 2020

@orangea26 neviem o zapchach, nebyvam tam, som celkom prekvapena, ale je tam cyklisticky chodnik, ktory sa da pocas sezony vyuzivat. Kamenny mlyn je v Trnave najhlavnejsi kus prirody😳Este mi napadol Zelenec, ten susedi s Hrnciarovcami.
Ja byvam v Modranke, Modranka je k Trnave najblizsie.

gurumajka
24. sep 2020

Aj Špačince máš na skok od Trnavy, zápchy z tej strany nebývajú a na diaľnicu sa vieš pripojiť ešte pred Trnavou

orangea26
autor
24. sep 2020

@gurumajka Pozerali sme na Bohdanovce, Spacince, Hrnčiarovce, Modranku a Biely Kostol, no nevieme čo bude naj na denne dochádzanie plus aj slušný život a zázemie pre deti. Vôbec to tam nepoznáme 😬

0silvia0
24. sep 2020

@orangea26 asi si treba dat okruznu jazdu po trnavskych dedinach a uvidite, co na vas zaposobi. Kazdy preferuje nieco ine...

minutka
25. sep 2020

Modranka je mestska cast. Ceny nehnutelnosti sko v trnave. Velmi blizko je zelenec, hrnciarovce. Velmi dobra vybavenost je cifer (plusom je zsr smer tt-ba a z tt aj super cesta). Fajn dediny este zavar vlckovce krizovany majcichov. Nove domy su aj v opoji, super dostupnost autom (no to je cele, dedina o nicom, nic tam nie je).

gurumajka
25. sep 2020

@orangea26 ja bývam v jaslovskych Bohuniciach a je to dedina za spacincami a som spokojna, ono z každej vedľajšiej dediny Trnavy rátaj tak cca 10-15 min autom do mesta.

orangea26
autor
25. sep 2020

@0silvia0 😊 Boli sme. Zaujímali ma skôr reálne skúsenosti ľudí, hlavne to dochadzanie.

ivicka0502
25. sep 2020

ja dochádzam s deťmi z Ružindola a chodím cez Biely Kostol a zápchy vôbec žiadne. Skôr majú problém sa pripojiť autá z domov za traťou-Kamený mlyn lebo oni sa napájajú na hlavnú, ktorá je dosť plná, ale aj to sa dá. Samozrejme Trnava na Okružnom námestí a smerom k Bottovej škole je už zhustené ale to je lievik zo všetkých okolitých dedín.

0silvia0
25. sep 2020

@orangea26 a teba tak na prvý pohľad ktorá lokalita oslovila? Kde sa ti najviac páčilo?

saxana000
25. sep 2020

My sme v Boleraze je to cca 14 km hlavny tah na Cechy za 15 min.sme autom v robote.co by mi trvalo vlastne prejst napr. z Lincianslej kde sme povodne chceli byt na Druzbu k rodicom.vybavenost obce dobra.skola skolka lekaren cukraren detske ihrisko niekolko obchodov vlakova stanica ceny nehmutelnosti podstatne nizsie ako v Tt. Sme.mimo hlavnej cesty v tichej ulici..byvame v byyovke ktorych tu je niekolko vela mladych rodin dcerka tu ma kamaratov.je tu kde ist s kocikom na prechadzku..stavaju sa aj nove domy v tichych ulickach..

zazalienka
25. sep 2020

Za mňa Cífer, je tam všetko, autobus, vlak, krčma, kostol, super pediater, potraviny, do TT 8 km. Pochádzam odtial, moja domovina.. žiadne zápch do mesta, rovná cesta.

romanka93
25. sep 2020

@orangea26 my byvame par rokov v Ciferi. Za mna super. Ide tadeto kazdych 30min cez tyzden vlak smer TT aj BA. Obcianska vybavenost tiez velmi dobra - lekari, zubar, obchody, posta, lekaren, restiky, skola, skolka no vsetko na co si spomenies. My sme spokojni.

orangea26
autor
25. sep 2020

@0silvia0 Boli sme kuk Bohdanovce - fajn dedina s vlakovym spojením, no zdá sa, že tam dokopy nič na bežný život nie je.. Potom Biely Kostol, kde ma varovali pred zápchami v smere cez Kamenný Mlyn. Hrnčiarovce super blízko mesta, no dedina ma veľmi neoslovila. Modranka fajn. Iné sme zatiaľ nestihli 😊
Ponuka nehnuteľnosti dosť slabá-aspom čo sa dostane na internet, tak som sama zvedavá ako dopadneme 😬

orangea26
autor
25. sep 2020

@ivicka0502 dochádzas s deťmi denne do školy? V akom čase byva husto? Sama sa nejako neviem rozhodnúť čo bude naj 🤷‍♀️

janula12345
25. sep 2020

@orangea26 za mna Voderady. Hned si na dialnici na Bratislavu aj na Trnavu, v TT si za 10 minut, dost vynovena obec, kamoska tam byva a velmi je spokojna. Vela novyxh domov, rodin mladych.

swetluska
25. sep 2020

Zvoncin. Sucha nad parnou

van_den_liv
26. sep 2020

za mna opoj 🙂 v TT som autom za 5 min...sice je pravda, ze tu nic poriadne nie je v dedine...nakupy riesim v meste, ale aspon dopravna dostupnost je dobra, na vsetky smery...za rohom R1 a D1

hors
26. sep 2020

@orangea26 mojas sternica si kúpila byť v Bohdanovce boli sme tam ale tak ako keby skapal pes .Aj ona nadáva sice je blizucko do TT ale nič tam není za mňa určite Bohdanovce nije(bola som tam bol nej ale vôbec ma neoslovili 😉)

minutka
26. sep 2020

@van_den_liv to je ozaj jedina vyhoda. Inak je to cisto dedina ze prist sa tam vyspat. Ziadna skola lekar obchod kultura, otrasne spoje, chybajuci chodnik cez most do vlckoviec (kvoli spojom aspon)... na zivot pre mna nepredstavitelne. Ale mame tam znamych, boli lacne pozemky, oplatilo sa stavat. Len teraz ked su deti vacsie tak iba taxikarov robia (skoly kruzky kino...)

van_den_liv
26. sep 2020

@minutka ano preto sme sem isli, boli dobre ceny pozemkov, aspon mame velky pozemok a deti sa tu vysantia, nasli si na ulici kopec kamosov...skola najblizsie je vedla v majcichove, lekarov mame vsetci na poliklinike takze neriesim 🙂 spoje do trnavy su cez den celkom ok, horsie je to uz vecer...nakupy a potraviny aj tak riesim vsetky v meste...samozrejme ked chces nejaku kulturu, kruzky pre deti atd....musis cestovat do mesta....vsetko ma svoje pre a proti, ale my sme spokojni, zije sa nam tu fajn...

0silvia0
26. sep 2020

@van_den_liv mate malicke deti, tak vam to vyhovuje. Ked budu deti vacsie, budete ich musiet vsade vozit a ako stredoskolaci sa nacestuju...

zamivana
26. sep 2020

Neviem ako staré sú deti,ale ak majú cestovať vlakom/autobusom tak ani Sereď nie je zlá (i keď je to už ďalej). Vlakom aj autom po R1 v TT za 15 minút, problém je len v pondelok ráno a v piatok poobede 🤦 ale dá sa to vklude obísť. Odchádzala som denne 4 roky do práce a brat do školy.A teda je to "mesto",kde sa dá aj žiť. Alebo Zavar je pekná dedina (odhliadnuc od cudzincov,ktorých je ale už asi všade veľa).

van_den_liv
27. sep 2020

@0silvia0 s autobusom to budu mat od nas 10 minut na stanicu 🙂 to nie je az take strasne vzhladom na to, ze niektore deti dochadzaju do mesta s busom aj polhodinu...

dee01
27. sep 2020

@zamivana len v Seredi sú ceny nehnuteľností pomaly ako v TT a teda toto mesto je neporovnateľne s Trnavou..

0silvia0
27. sep 2020

@van_den_liv aj nase deti to maju 10 minut na stanicu z modranky, ale vlaky vobec neladia s busmi, niekedy musia aj hodinu cakat na bus, ale tu je vyhoda, ze maju moznost sa do modranky dostat ebikom alebo aj peso, co do vzdialenej dediny sanca nie je. Cize je mozne, ze budete robit taxikarov...

ivicka0502
27. sep 2020

@orangea26 ja chodím z domu 7:15 lebo skola začína 7:45 a pred školou sme tak 7:25. Potom to už na cestách hustne. Nám to zatiaľ vyhovuje.