Pedagogická škola blahoslavej Laury v Trnave

asimus
22. feb 2022

Dobrý deň , chcem sa opýtať či má niekto skúsenosti so školou v Trnave -Stredná škola pedagogicka odbor učiteľstvo pre materské školy … ak niekto má skúsenosti tak aké ? A aké bolo talentove skúšky či ťažké alebo ľahké ? Ďakujem vopred … dcéra sa tam hlási …

janulka04
23. feb 2022

@asimus moja dcéra je v 2.- hom.rocniku na tejto škole. len talentové skúšky a prijímacie skúšky vtedy vôbec neprebehli, kvôli pandémii. Zobrali ju na základe prospechu, priemeru. Témy talentových skúšok sme dostali v predstihu, aj čo si treba pripraviť, ale dcérka spomínala, že tento rok to bude ine. Len už si nespomeniem konkrétne. Tusim oni mali na výber 20 pesničiek a teraz zadávaní konkrétne pesnicky. So školou som ja a aj ona veľmi spokojná, naozaj škola na úrovni, aj počas pandemie idú úžasným tempom, viem porovnať s inou školou ( druhá dcéra je na inej SŠ, iný odbor a to je cele zle, absolútne kašľu na vzdelávanie.) Môžem len odporucit. Ak máte ďalšie konkrétne otázky, napíšte mi,popytam sa dcerky

asimus
autor
24. feb 2022

@janulka04 ďakujem to ste mi pomohla , hneď ke mi lepšie keď viem že to tam nie je zanedbávané … a štúdium ťažké ? … a internát či je niekde poblizku , lebo čo sme pozerali my tak najbližšie asi nejaký 1 km aj niečo , čo nieje nejak ďaleko ale predsa každý deň

janulka04
24. feb 2022

@asimus dcéra má aj spolužiačky z internátu a nemajú problém s dochádzanim, ale môžem sa Vám ešte popýtať. Učí sa každý deň, niektoré predmety jej idú ľahšie, iné sa musí nabiflovať doslova, niektoré ju veľmi nebavia, v podstate sa učí každý deň, ale nemyslím, že je to veľmi náročné, aj keď samozrejme, mala aj projekty, s ktorými sme ju museli nasmerovať, lebo zadanie bolo zložitejšie. No mne sa páči aj to, ako dokážu z detí vyťažiť maximum a ja za tie dva roky mám pocit, že jej aj veľa odovzdali. Mali sme prihlášku aj na inú pedagogickú, ale ja som veľmi spokojná s touto školou, úprimne. Je to naozaj škola na úrovni. A čo ako rodič oceňujem, je to tam také kludnejsie, tým, že je to "kresťanská škola", žiadna šikana, slušní žiaci, ohľaduplní...

asimus
autor
25. feb 2022

@janulka04 to ukľudňuje aj mna musím povedať , tým že je kresťanská sú tam nejaké iné pravidla alebo ako to tam vlastne chodi .., a ďakujem Vám za vašu odpoved predovšetkým

janulka04
26. feb 2022

@asimus neviem úplne presne, iba viem, že dievčatá nemajú povolené nejaké výrazne úpravy vizáže, vlasov, aj oblečenie nema pôsobiť vyzývavo. Bežné sú súčasťou vyučovania aj omše v blízkom kostole ( na zač., na konci sk.roku, aj počas sk.roka pri príležitosti kresťanských sviatkov). Samozrejme, že sú to mladé baby a dcérka sama vravela, že na lyžiarskom ostala aj paf, ako niektoré kočky trávia víkend, lebo veď sú malo spolu kvôli distancnemu vyučovaniu. No napriek tomu v škole sa všetci správajú veľmi slušne
Ja som bola očarená, keď sme tam boli na DOD, koľko pokory išlo z mladých ľudí. Celkovo úplne iná atmosféra, ako napr. na inej pedagogickej škole, kde to doslova dýchalo rebelantstvom, aj na tých priestoroch v škole to bolo cítiť, tá energia. Tuto len kluď, pohoda a pokoj.

asimus
autor
26. feb 2022

@janulka04 no to znie fakt úžasne , my sme nemali šancu ísť na DOD kvôli korone a fakt má to mrzí … a s akým priemerom tam zobrali dcérku ? Keď iba podľa známok , ak sa môžem opýtať

janulka04
26. feb 2022

@asimus no vtedy neboli prijímačky, nakoľko bola tá prvá vlna pandemie, preto boli úplne iné kritériá, priemer, potom sa bodovali súťaže, na ktorých sa účastnila a umiestnila...celkovo bola prvá pod čiarou, ale veľa ich nenastúpilo, tak ju zobrali.

petuska86
26. feb 2022

@asimus Laura ma na stránke pekne podrobné popísané aj prijímačky, aj body za co sa dávajú koľko... Skúste popozerat

asimus
autor
26. feb 2022

@petuska86 aka Laura ?😅

asimus
autor
26. feb 2022

@janulka04 ďakujem za vašu odpoved

petuska86
26. feb 2022

@asimus pedagogická škola blahoslaveného Laury. Skratka Laura 🤣

asimus
autor
27. feb 2022

@petuska86 jaaaj ano , ale úprimne niektoré gymnasticke prvky mi prídu až moc … stojka v vzduchu je podľa mna moc ale tak dcérka sa to učí

zubrienkazubrienka
7. okt 2023

@asimus môžem sa spýtať na aký internát išla?