Skúsenosti s interným vyšetrením v Trnave / Je potrebný PCR test na hospitalizáciu?

marcella84
24. jún 2022

Pozdravujem Vás, mala by som dva dotazy:

1) Bola som poslaná obvoďáčkou na interné vyšetrenie do Trnavy, poradila mi dr. Kozinovú na poliklinike. Len potrebujem toto vyšetrenie pomerne urýchlene absolvovať, tak či nemáte niekto náhodou skúsenosti ako to tam beží. Či to funguje na časenkách alebo sa treba vopred objednať, príp. sa berie na počkanie?

2/ Či je ešte stále potrebný PCR test na plánovanú hospitalizáciu (menšia operácia) do FN TT? V odporúčaní, ktoré mi robili pred pár mesiacmi píšu že áno, ale známej zasa sestrička nedávno na chirurgii povedala, že to už netreba a predoperačné testovanie nemocnica už ani nevykonáva. Iba pre tých čo idú na dovolenku, ale to je aj platené za 35 Euráčov. Tak len pre istotu sa pýtam...

Ďakujem pekne vopred za rady.

0silvia0
24. jún 2022

@marcella84 čerstvo vybavujem u mudr. Kozinovej. Čiže najprv zavolaj sestričke, objedná ťa na odbery. Následne keď budú výsledky odberov ti dá termín kedy máš prísť, urobí ekg
Ja som na odberoch bola tento utorok a budúcu stredu idem na vyšetrenie. Zabudla som sa spýtať, či sa dá objednať na čas za poplatok. Ale pred ordináciou stepuje kopec ľudí a pchá do rúk sestričke karty a rozkrikujú sa kto bol prvý a kto druhý. Takže snáď to tam v stredu v zdraví prežijem.
Čo sa týka pcr testu, obvodná mi povedala, že od mája je nariadenie, že ak nemocnica vyžaduje pcr test, má si ho sama zabezpečiť. Mne operatér tiež povedal, že netreba, ale nejdem do Trnavy.

0silvia0
24. jún 2022

@marcella84 a bola si aj na anesteziologickej ambulancii? Či pri menších zákrokoch netreba?

marcella84
autor
24. jún 2022

@0silvia0 ďakujem pekne za info. Akurát, že mne odbery mi robila už obvodná dr. a mám prísť len na samotné vyšetrenie.

0silvia0
24. jún 2022

@marcella84 aha, mne obvodná nechcela robiť nič. Radšej by som zavolala pre info do ambulancie.
Ja mám postup: anesteziologická ambulancia, 2x interná, a pár dní pred zákrokom zasa anesteziologická ambulancia.

marcella84
autor
24. jún 2022

Iná známa mi zasa vraví, že pokiaľ už mám odber u obvoďáčky, najlepšie prísť tam už ráno pred 7:00 hod. a vystáť si radu.

0silvia0
24. jún 2022

@marcella84 je to možné, že to aj takto funguje. Mna si zapísala na stredu a povedala, že mám prísť. Ale nie na hodinu, predpokladám, že budem tiež čakať v rade, teda určite budem čakať v rade.

marcella84
autor
24. jún 2022

@0silvia0 okej. No môžem tam zavolať, aj keď neviem, či mi to o tejto hodine už niekto zdvihne... Len ja by som to vyšetrenie potrebovala čím skôr, lebo 4.7. už idem na anestéziu a 6.7. na príjem.

0silvia0
24. jún 2022

@marcella84 ja idem na prijem 5. 7., v pondelok idem este na rtg pluc, tam mi tiez davala Kozinova listok.
Uz je vela hodin, uz tam asi dnes nebude.

marcella84
autor
24. jún 2022

Mňa poslala obvoďáčka na rtg pľúc ešte túto stredu a to mám tiež už výsledok a v poriadku.

marcella84
autor
24. jún 2022

No už to veru nedvíhali... Tak snáď v ten pondelok ráno uspejem. A keď nie, tak skúsim ešte niekomu inému.

0silvia0
24. jún 2022

@marcella84 a mne rtg plúc tento utorok nechceli urobiť, vraj je to pred operáciou priskoro, stačí budúci týždeň. Na tvojom mieste by som skúsila v pondelok ráno zavolať alebo hneď tam ísť. Sestrička zdvíha telefóny.

marcella84
autor
24. jún 2022

Ďakujem ešte raz za rady.

marcella84
autor
27. jún 2022

@0silvia0 Takže môžem sa podeliť so skúsenosťou dnešnej návštevy u dr. Kozinovej. Do čakárne som prišla o 3/4 na 7, čakáreň prázdna, pani doktorka ma hneď ochotne vyzdvihla, vyšetrila, bola celkom rýchla a 7:01 som už odchádzala z ambulancie preč 😉 Výsledky tiež boli OK.

0silvia0
27. jún 2022

@marcella84 tak to je super, ake vysetrenia robila okrem ekg?

marcella84
autor
27. jún 2022

@0silvia0 keďže krv, moč mi robila obvodná dr. a na rtg pľúc ma poslala na špeciálne pracovisko, tak v podstate iba ekg a potom si ma iba celú prehliadla a pýtala na otázky ohľadne zdravotného stavu (užívanie ATB, či som niekedy už prekonal operáciu, či mám na niečo alergiu atď).

0silvia0
27. jún 2022

@marcella84 dakujem. Dufam, ze tam v stredu nestravim pol dna.

marcella84
autor
27. jún 2022

@0silvia0 ak môžem poradiť, oplatí sa prísť do čakárne ešte pred 7:00 hod. O tomto čase tam nebolo prakticky ani nohy a je veľký predpoklad, že sa vybavíš veľmi rýchlo.

0silvia0
27. jún 2022

@marcella84 ano, to mam v plane ist co najskor. Dam vediet, ci budem mat tiez take rychle vybavenie ako ty.

0silvia0
29. jún 2022

@marcella84 takze moja skusenost, prisla som 6:45, boli predo mnou 5 ludia. Odovzdali sme lekarke karty, sestricka chodi neskor.
Po mne sa tam dovalilo 20 ludi. Do ambulancie som sa dostala cca o 8 hod, pobudla som 10 minut. Ten dav po mne sa tam nacaka...

marcella84
autor
29. jún 2022

@0silvia0 super, tak to si ešte celkom dobre dopadla. Ale vraj tento týždeň zastupuje ešte aj iného internistu, ktorý je na dovolenke, takže preto taký nával ľudí...