Pri akých rozprávkach ste ako deti trávili najviac času?

radka_malypan
27. apr 2015

Pri vytvorení tejto diskuzie som musela použiť priatela na telefóne a to moju maminku,keďže moja pamäť siahala len na možno 1-2rozprávky. Ako dieťa som mala rada Snehulienku a sedem trpaslíkov, pozerávali sme so sestrou skoro každý večer večerníček a mali sme na VHS kazetách rôzne rozprávky. No naše obľúbené boli Tom & Jerry /trochu brutálna rozprávka, ale nás to bavilo/, Počkaj zajac!, Strýko držgroš. Takisto nám rodičia premietali rozprávky cez premietačku na stenu a to napríklad Dlhý, Široký a Bystrozraký. A aké rozprávky bavili vás, keď ste boli deti?

irenaliza
28. apr 2015

Keď som ja bola malá, milovala som gramofónové platne- mala som ich dosť napr. Drevená krava, Zlatovláska,Dlhý nos.... a doma nám rodičia premietali rozprávky na stenu diaprojektorom. Gramofón a platne a jasné, že aj diaprojektor som si zobrala, keď som sa s rodinkou presťahovala na druhý koniec republiky od rodičov, mám to to krásne spomienky a moje dcérky milujú, keď si zapneme rozprávky na stenu, napr. boli prekvapené, že čo je to, ale chytilo ich to a baví ich a to, že sa rozprávky k tomu čítajú z knižiek.- napr. máme Tri medvede, mahuliena, zlatá panna, Čierna princezná, Červená čiapočka...
A veľmi som mala rada rozprávky, ktoré dávali Filmárik a Filmuška a pamätá si niekto reláciu, kde bolo Slniečko na rukavičke a Raťafák Plachta, on bol vlastne asi tiež bábka... A večerníčky napr. Maťko a Kubko, Puf a Muf, ... a z bábkových asi Žabčo a žabinka, Macko Uško, Pa a Pi...
Rozprávok bolo asi dosť a boli podľa mňa výborné. 🙂

bublinam
28. apr 2015

gramfónové platne
@irenaliza
mi pripomenuli ako sme dookola počúvali 3 prasiatka -ale tú O Mucovi Kucovi a Pucovi a Jurkovi a princeznej 🙂

alerka
4. máj 2015

Po Kukovi slo S batohom cez hory. Sice to nebola rozpravka ale dodnes este mi v mysli zneje pesnicka.. Tak pod s nami aj dnes hola hou, hola hou. Tym chodnikom znamym pod skalou, pod skalou. Tam, kde rastie plesnivec, vietor tam chodi spat. Prave drieme podme nacuvat..