Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Patrí aj vaše dieťatko medzi deti ohrozené alergiou?

miriam_nutrilon
22. apr 2014

Máte vy alebo partner alergiu? Riešil s vami pediater, aké riziko vzniku alergie hrozí vášmu dieťatku alebo ste to zisťovala sama?

sendy111
22. apr 2014

mojmu syncekovi zistili asi pred mesiacom alergiu ma bielkovinu kravskeho mlieka a teraz cakame kym pojdeme na gastro aby nam predpisali mliecko ktore moze pit

truskawka
22. apr 2014

Dobrý deň, chcem sa opýtať, či Nutrilom HA nemá menšie množstvo výživných látok ako obyčajný N. Je diétnejší pre menšie množstvo laktózy, ale nemôže sa stať, že bude dieťatku v prvých týždňoch života chýbať? Ja som alergička (raž, palina, roztoče...) žiadnu inú alergiu na potraviny ja ani manžel nemáme. Nebol by vhodnejší obyčajný Nutrilon? Niekedy trpím ekzémami, ale pôvod sa v potravinách nepreukázal. Lekárka mi odporúčala, aj keď alergia nesúvisí s potravinami HA.

danielahamar
22. apr 2014

vždy len sama a vždy všetko si musím nájsť na nete, aby som s tým prišla k mudr., je to des a hrôza a alergie /vajcia, int.laktoza/ verzus očkovanie, to ani nehovorím

marylis
22. apr 2014

@danielahamar uplny suhlas, maly vkuse hnackoval a ta nasa lekarka vkuse, ze to ma zo zubkov. uz pol roka zo zubkov... och, no nemam slov. Nakoniec sa potvrdila intolerancia BKM a psenice. Ale ani som jej to nehovorila, za nou, len na poradne uz. 😠

danielahamar
22. apr 2014

@marylis môj hnačkoval 7,5r. 🤐 jedna gastro to uzavrela, že vrodené a druhá aj niečo našla

miriam_nutrilon
autor
23. apr 2014

@truskawka Dobry den mila truskawka, Nutrilon HA je plnohodnotne mlieko, ktore splna vsetky potrebne nalezitosti, obsahuje vsetky potrebne ziviny, bielkoviny, sacharidy, lipidy, vitaminy, mineralne latky, potrebne pre zdravy rast a vyvoj dietatka. Nutrilon HA 1 obsahuje rovnake mnozstvo laktozy ako Nutrilon 1. Rozdiel je v specialne upravenej-hydrolyzovanej bielkovine, ktora predstavuje prevenciu voci alergiam u deti s pozitivnou rodinnou alergologickou anamnezou, ktora nemusi nutne suvisiet len s potravinovymi alergiami. Ale aj s alergiou na zvierata(srst, sliny,moc,...) ci pel, roztoce, na ktore podla toho, co pisete v prispevku, trpite, zial, aj vy. Zelam Vam este pekny den!

zuzka153
27. apr 2014

Dobry vecer pani y.Nas mali 2 mesacny syn pil mliecko Nutrilon 1 a bol neskutocne nepokojny stale plakal tak nam dala doktorka nutrilon alergi a tiez je neskutocne nepokojny place cely den neviete mi povedat alebo poradit koli comu to moze byt ?dakujem

alexandra1104
27. apr 2014

@miriam_nutrilon Kedze na mam zopar alergii tak malej decka doktorka mi hned ako prve mlieko odporucala NutrilonHA

veronm
27. apr 2014

Mám zvýšený histamín a snažím sa vyhýbať potravinám, ktoré ho obsahujú, taktiež aj potravinám, ktoré obsahujú nikel, nakoľko naň mám alergiu. Synčeka som po polroku začala prikrmovať Sunárom HA, po roku so prešla na Sunár Complex, teraz už dva mesiace papá kravské mlieko. Posledné dni má na tváričke vysyp. najskôr to bolo len na čielku, a pod očkom a teraz to prešlo aj pod druhé očko a je to viac. Kedže boli aj velkonočné sviatky, nepodarilo sa mi zabrániť tomu, aby nemal z kinder čokoládiek, nakoľko z mojej rodiny ma považujú za hroznú mamu, keď mu ani sladké nedoprajem. Môže ísť aj o alergiu naspomínanú čokoládu?

miriam_nutrilon
autor
28. apr 2014

@zuzka153 Dobre rano zuzka153, neviem, ci ste chceli oslovit mna tym "y" vo vasom prispevku 🙂 alebo dalsie mamicky, ale rada vam poradim. Pisete, ze aj po Nutrilon allergy care je vase dietatko nepokojne a place. Vsimli ste si aj nejake kozne tazkosti, ci traviace ako su hnacky, krv v stolici, celkove neprospievanie u vasho babatka? Ak ano, odporucam poradit sa s lekarom o prechode na specialne mlieko Nutrilon allergy digestive care, ktore je urcene pri alergii na BKM a intolerancii beznej stravy. Zelam vam pekny den!
http://www.nutriklub.sk/products/view/nutrilon-...

miriam_nutrilon
autor
28. apr 2014

@alexandra1104 Dobry den alexandra1104, dakujeme, ze ste sa podelili o Vasu skusenost. Prajem Vam pekny den!

buba08
28. apr 2014

@miriam_nutrilon dobry den, chcem sa opytat ci je nutrilon alergy mliecna kasa vhodna aj pre dospeleho cloveka? Mam uz rok potvrdenu alergiu na mliecnu bielkovinu a castokrat mam pocit, ze si nemam co dat na ranajky, bola by vhodna ja pre mna? V popise je uvedene, ze mliecna bielkovina je hydrolyzovana - znizena na minimum, znamena to, ze by v nej mohli byt stopy mliecnej bielkoviny? Dakujem za odpoved.

miriam_nutrilon
autor
28. apr 2014

@veronm Dobry den, dakujem, za vas prispevok. Dovolim si nazoru zo strany vasej rodinky oponovat. Sladkosti v tomto veku nepatria do denneho jedalnicka dietata, mali by byt podavane len vynimocne, kedze posobia zle na prve zubky a kedze velmi zasytia, dieta moze odmietat dalsie jedlo. Radsej dietatu ponuknite zdravsiu sladku alternativu ako je sladke ovocie, sladka zelenina( mrkva, tekvica) alebo detske susienky s vekovym urcenim. Cokolada sa radi medzi alergeny a moze v sebe obsahovat viac typov alergenov ako je kakao, mlieko, oriesky, ci stopove mnozstvo lepku a vajec. Prejavy, ktore popisujete, mozu byt reakciou na skonzumovanie spominanej cokolady. Odporucam poradit sa aj s lekarom. Zelam Vam este pekny den!

22beba
28. apr 2014

moj ma alergiu na pel ☹ ja mam alergiu na nikel prach ... na kysle niekedy sa vyhádzem ani neviem z čoho ... chlap nema alergiu... zistila som to tak že malý si stále pretieral očičká a mal ich červene ... a často mal soplík taký vodový ... tak som bola u doky dostali sme kvapky do oči a do nošteka ... a teraz už ako začínaju pele tak sa bojim že to bude mať zase

miriam_nutrilon
autor
28. apr 2014

@buba08 Dobry den, Nutrilon allergy nemliecna kasa je urcena prave pri alergii na BKM. Je indikovana aj pri alergii na bielkovinu soje, pri intolerancii laktozy a alergii na lepok pri bezlepkovej diete. Ide o nemliecnu kasu, ktora vobec neobsahuje mliecne bielkoviny a je bohata na vitaminy, mineraly, bielkoviny a lahko stravitelne sacharidy. Je pre Vas vhodna, na ranajky si ju kludne mozete dopriat. Zelam Vam pekny den!

buba08
28. apr 2014

@miriam_nutrilon dakujem za odpoved, mozte mi prosim napisat co vsetko je z vasich produktov este vhodne pri mojej alergii? Dakujem krasne a zelam pekny den 🙂

miriam_nutrilon
autor
28. apr 2014

@buba08 Nemate za co 🙂 Pri Vasej alergii mozete vyskusat aj dalsie produkty z radu Hami nemliecne kase ako je Ryzova, Ryzova s prichutou banany, s ovocim ci Obilnu s jablkami a slivkami. Bez mliecnej bielkoviny su aj extrudovane cerealie od Hami Kakaove gulicky, Medove kruzky ci Bananove hviezdicky. Vhodne pre Vas je aj 100% ovocie, ktore je naozaj 100 percentne bez pridaneho cukru, bez farbiv a konzervacnych latok. Su bohate na vitaminy, mineraly a vlakninu. Majte sa pekne!

buba08
28. apr 2014

@miriam_nutrilon dakujem, tesim sa, ze si po dlhsom case zase ozivim jedalnicek 🙂

maznacik007
28. apr 2014

moj ma dlhodobo zvysene IgE hodnoty okolo 1000 cize dost zvysene a stale nevedia ze na co ... ale tak musime brat lieky obcas sa mi vyhadze ... ma geneticku predispoziciu (geny na celiakiu potvrdene z genetiky) ale lepok zatial nemame vyluceny ...

erikams
29. apr 2014

nasa dcerka ma alergiu na vaj.bielok,zistili sme to u pneumologa z krv.testov ktore jej robil,bola vkuse zahlienena....ja nie som alergicka ale u manzela sa prejavila alergia na travu az teraz/syn ma taktiez alergiu zatial nepotvrdenu alergologom,pravdepodobne na BKM,kedze ho pomliecku zapekalo a vyhadzal sa brusku/
ked som zavadzala UM tak som sa pytala nasej pediatricky ci zacat s HA vraj nie!!!!!no a presne od toho 4 mesiaca ako sme zacali prikrmovat nutrilonom obycajnym! bola zahlienena....takze traz je na HA mliecku zacali sme nutrilonom ten ale nechce pit tak mame Hipp HA,/alergy care nevypila vobec,ani syncekovi nechuti /ten bude mat 3 roky a stale pije nutrilon HA...inak dcerka bude mat alergiu aj nanieco ine vyslo jej vysoke IgE,ten vaj.bielok bol len hranicny, obcas sa vyhadze a len tazko mi je odsledovat od akeho jedla,kedzeuz je skoro vsetko,teda co moze rocne babo/vmaji bude mat rok/napr.po banane, broskynovej vyzive bio....

kalaja
30. apr 2014

Dobrý večer prajem. Náš 13 mesačný syn má, podľa kožnej lekárky, atopický ekzém. Nemáme vedomosť o tom, aby sme s manželom boli alergikmi, ani nikto v blízkej rodine. Nevieme zistiť, čo mu spôsobuje ekzém, má ho hlavne na tváričke a sem tam sa objaví na ramenách. Odporúčali by ste vymeniť obyčajný Nutrilon za Nutrilon HA?

martinami74
30. apr 2014

Dobrý večer, mám synčeka , má 4 mesiace. Od narodenia dostáva Nutrilon HA 1. Ale posledné dva tri týždne má takú redšiu stolicu, niekedy až vodovú. Ale bruško ho vôbec nebolí, stále je vysmiaty.Teraz, keď sme začali každý deň dávať po lyžičke šťavu z mrkvy tak sa stolica upravila. Je to alergia na mliečko Nutrilon HA 1?
Máme ale problém s tým, že už týždeň pozorujem to, že keď malý vypije Nutrilon HA 1 tak sa mu vyhodia po tváričke červené fľaky a v prostriedku je biela vyrážka. Asi tak do 10 minút je to preč z tváričky. Myslíte, že má alergiu na kravské mlieko, ktoré je v Nutrilone? Máme užívať ak je to alergia Nutrilon allergy digestive care?
A nie je lepšie vydržať, aby zvládol alergiu menšiu na kravské mlieko ako to, že hneď zmeniť mlieko?
Asi veľa otázok, ale syna milujem, len nechcem, aby som ho zbytočne velmi chránila a potom už nebude vôbec imúnny voči alergii nejakej. Muž ma alergiu na plesne, prach, mačka a pes, a má ešte astmu.

miriam_nutrilon
autor
2. máj 2014

@kalaja Dobry den, jednoznacna pricina vzniku atopickeho ekzemu este nebola presne zistena, ale ovplyvnuje ho aj dedicnost. Medzi faktory, ktore vyvolavaju ekzemove prejavy patria alergeny ako su roztoce,pel ci plesne, ale aj potravinove ako su vajicka, citrusy,kakao, orechy, ale aj kravske mlieko. Preto by som odporucala prejst na Nutrilon mlieko, ktore obsahuje upravenu bielkovinu kravskeho mlieka, ako je Nutrilon HA, pripadne Nutrilon allergy care, kde je bielkovina vysoko hydrolyzovana. O prechode na toto mlieko sa, pravdaze, poradte aj s pediatrom. Casto ekzem zhorsuju aj konzervacne latky obsiahnute v kremoch, chlpy ci sliny zvierat, bazeny s chlorovanou vodou, plysove hracky, nikel, niektore mydla a aj stres. Odporucam preto spomenutym veciam a faktorm sa vyhnut. Zelam Vam este pekny den!

miriam_nutrilon
autor
2. máj 2014

@martinami74 Dobry den, Podla toho, co pisete, to moze byt alergia na BKM, ale aj nemusi. Ak ste uz zacali s prikrmami, stolica redsej konzistencie moze byt ovplyvnena prave touto zmenou. Alergia na BKM sprevadzaju kozne tazkosti, ale casto aj traviace, respiracne ci celkove neprospievanie, nepokoj, koliky, poruchy spanku. Ma vase dietatko aj niektore zo spominanych dalsich tazkosti? Aby ste zistili, ci sa jedna o alergiu na bkm, odporucam po porade s pediatrom, tzv.eliminacny test. Prejst na 2-4 tyzdne na Nutrilon allergy care a ak je vase dietatko alergicke, prejavy alergie by sa mali zmiernit alebo uplne eliminovat. Prajem Vam este pekny den!

miriam_nutrilon
autor
2. máj 2014

Milé mamicky, trpite vy alebo vas manzel/partner, vase deti nejakou alergiou? Odporucil pediater vasmu babatku specialne hypoantigenne mlieko Nutrilon HA?

kalaja
2. máj 2014

@miriam_nutrilon Dakujem krasne za rady! Pri dalsej navsteve detskej lekarky sa budeme urcite pytat, ci mozme prejst na HA mlieko. Este raz, dakujem

Tu začni písať odpoveď...

Odošli