Ako vychovať dobré dieťa bez fyzických trestov?

bolulka
23. máj 2008

ahojte, dcerka ma vyse roka a zacinam mat pocit, ze jej vychova nebude tak komplikovana ako som si myslela, ale horsia.. ked sme niekde v meste alebo v obchode, tak mi posledne dni skace po hlave a ja neviem ako k tomu pristupit, nakolko nechcem pouzivat fyzicke tresty? niekedy mam pocit, ze to inak nepojde.

tutifruti
23. máj 2008

Každý sa hnevá, ty nie?.. 😉

bolulka
autor
23. máj 2008

majajaita, teda mala by si sa v tejto teme stat poradkynou.. vobec som sa na to nepozerala z tejto stranky.. ze sa teda v tom kociku nudi... taka banalita a vobec ma nenapadla.. pokusim sa ju nejakym sposobom motivovat... dakujem... 😉

majaaita
23. máj 2008

F.nino, nejde až tak o to, jak to bereš ty, ale jak si to vyloží díťátko 🙂 Ale chápu, že potřebuješ pauzu, kdo ne 🙂
Každopádně, aby to fungovalo, musíš být důsledná - aby pochopil tu zákonitost. Mámě se něco nelíbí, jdu do postýlky a jsem chvíli sám. Pak přijde a je to.
Ale když někdy - tváří se vážně, někdy ne - nemusí tomu úplně správně rozumět - a pak tedy nepochopí tu souvislost - zákaz.

bolulka
autor
23. máj 2008

ono, ked sa malinka hneva, niekedy mam chut ju vyhresit.. ale takmer vzdy si spomeniem, ze je to obycajny prejav hnevu, ktory mavam casto aj ja a urcite by som si nezelala aby ma vtedy niekto hresil (preorietnujem si vzdy problem na seba)... ale stane sa ze ma clovek zly den a aj na toto zabuda... ja teraz ked vychovavam malu, velmi ale velmi vychovavam seba... stale uvazuje ako sa pri akej situacii zachovat a tak...

no na nieco som si spomenula. ja som bola vychovavana tak, ze mi rodicia dovolili povedat si svoj nazor a aj ked bol castokrat dost drzy a aj utokom na ich osobu a podobne, nedostala som... no moj manzel bol vychovavany naopak ako som pochopila... ja by som ale teraz povedala, ze som velakrat mohla dostat radsej po ustach, lebo si aj teraz v dospelosti casto poviem svoj nazor a aj tam kde by som nemala... no moj manzel vie zachovat rozvahu a vie kde co a ako povedat.. sice sa mi zda niekedy, ze sa az prehnane boji povedat aj uplnu banalitu, ale iste ma menej nepriatelov a konfliktov ako ja.. dalo by sa povedat, ze ziadne...

majaaita
23. máj 2008

Bolulko, to si říkám taky, když má malej ukňouraný den a dělá lepidlo, visí mi na noze a nic ho nebaví - "Hele, holka, ty taky nejsi zlatá každej den" 🙂

Každopádně nejvíc věřím na to, že děti jsou zrcadlo. Odrážejí všechny stresy, nervozity, strachy, obavy, které vycítí. Když cítí klid, uklidňuje je to.

f.nina
23. máj 2008

Bolulka.Naši mě taky tak vychovávaly a taky s tím mám moc velkej problém 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

tutifruti
23. máj 2008

Ja si myslím, že keď niečo poviem /svoj názor/, tak to nemusí pre niekoho znamenať nič, niekto sa urazí, niekto akceptuje.... Keby som ja si nepovedala, tak by ma "porazilo"...

bolulka
autor
23. máj 2008

f.nina, tak to niesom sama.. 🙂 no ja sa prave toho bojim, ze cim viac budeme na tie nase deticky lepsi, tak to dopadne horsie...

ale zas dufam, ze urcite pravidla a vstepene hodnoty spravia tiez svoje... 😒

f.nina
23. máj 2008

tutifruti :Nechápu .Jestli myslíš to že ti neodpovídám že se taky vztekám,tak se omlouvám,ale už sem tady psala že to není běžné vztekání,běžně při tom hází věcma, 😉 rozbíjí je a projevuje agresivitu a to není normální a nebo tobě příjde že ano???

bolulka
autor
23. máj 2008

f.nina, skusila si pevne objatie.. uz neviem ani ako to presne bolo (ked mi skonci skuskove, planujem znova vsetko precitat) ale pevne objatie by malo zaberat tusim na taketo problemy... 😉

f.nina
23. máj 2008

bolulka:Ano zkusila jsem obětí ale jediné čeho se dočkám je párfacek 😒

tutifruti
23. máj 2008

Čo si vzťahovačná... 😉 Nie nemyslela som to tak... O tom správaní pri hneve som netušila... To že niečo hodí a rozbije, by som skôr považovala za náhodu ako zámer... Odprac z bytu všetky skelnené a keramické vecí... 😀 ... Ale som "vtipná!... 😀 Len som chcela povedať, že nie vždy máš "dobrý deň"... a tak isto je to s deťmi.... A to o odpovedaní som už myslela na bolulku... Ja som taká ako ona... a ako si písala tak aj ty... 😉

f.nina
23. máj 2008

Já nejsem vztahovačna 😲 .Můj příspěvek nebyl myšlený zle,promiň jestli to tak vyznělo 😉

bolulka
autor
23. máj 2008

f.nina, taky malicky a uz taky zlostny.. tak ho skus objat tak, ze sa ti jednoducho neujde 😀

no tak to sme sa teda nasli tri papule, co? 😀

f.nina
23. máj 2008

bolulka: No reději bych někdy byla rozvážna jak ten tvůj přítel,protože maje pusa mě hodně často přivádí do potíží a trapných situací 😀 😀 😀

tutifruti
23. máj 2008

Nevyznelo... A neospravedlňuj sa... asi vyznel zle ten môj... A ja som si myslela aká som len vtipná...

bolulka
autor
23. máj 2008

f.nina, mi o tom rozpravaj... ja nieco poviem bez akehokolvek zleho umyslu a mam pocit, ze urcity ludia v urcity ich zly den v tom hladajú len nieco zle.. taka hlupa hra na slovicka... 😝

f.nina
23. máj 2008

bolulka:S tou hrou na slovíčka máš pravdu,si někdy připadaám jako ve zlém snu a ostatní se na mě dívaji jako na pako 😅 😅 😅

f.nina
23. máj 2008

No nic holubičky lončím se s váma postýlkové kralovství mě volá 😀 .Přeji vám dobrou noc a zejtra sem zase kuknu 😵

tutifruti
23. máj 2008

Dobrú noc, ja tiež padám... Lebo predpokladám, že zajtra, keď nemusíme vstávať, budeme hore o 5:30 🙂

f.nina
24. máj 2008

Cauky papule tak koukam a nikde nikdo 🙂

wladka
24. máj 2008

citala som cely prispevok, my prechadzame tazkym obdobim.. 😔 je to coraz horsie a horsie, je pravda, ze niekedy ju skriknem, niekedy capnem, su take dni, ze ju necham, proste ju ignorujem.. mne pri vychove ide hlavne o slobodu dietata, jeho tvorivost, a mieru poslusnosti..

nezakazujem jej uspinit sa, nechranim ju prilis, aby sa nedajboze nepotkla, nespadla..., to nie.. ale snazim sa ju usmernit slovami, ze nech si dava pozor, nasa malinka je rozumna, dost na svoj vek, prvy krat to mozno nepochopi, ale ked sa stane "uraz" opatrna je uz potom, a stale.. stale jej vysvetlujem dokola veci, ale pred tym si ju musim okriknut, aby ma pocuvala.. niekedy ozaj nemam nervy 😔 , nie sme z ocele.. nasa je dost tvrdohlava, ale az prilis 😅 , ja som z nej na nervy, ale taka mala vychovna po plienke neuskodi 😉 ..

ale co som si vsimla, tak vsetkych poslucha, len nie mna.. mna ma doslova na haku 😠 😀

ale moj nazor, dieta vacsinou kopiruje spravanie rodicov, okuka to.. tak budme taki, aby mali v nas vzor, a boli tiez taki 😀 😀 .. dobra myslienka, cooo?? 😀

baby,prajem sebe, aj vam pevne nervy, dufam,ze to obdobie vzdoru prejde 😔 a nie az v puberte..

spantex
24. máj 2008

Ahojte.
Náš Paťo mal teraz 13 mesiacov. Keď mu niečo nedovolím, začne dupotať nožičkami, plače a sadne si na zem. Tiež to robí len mne. Čo mám vtedy robiť? Zvyknem ho zdvihnúť zo zeme, a skúsim ho zaujať niečim iným. No je to dosť ťažké, lebo chce robiť čo nemôže. Mám si ho nevšímať? Podĺa mňa je na to ešte malý aby tomu porozumel. Poraďte baby, ako ste takéto stavy riešili.

f.nina
24. máj 2008

spantex: Náš malej se taky tak vzteka a v takovou chvílku se ho snažím nevšímat.Prostě se ho snažím ignorovat.On si uvědomí že takové jednání absolutně nezabírá chce to jen čas 😉 Taky sem to ze začátku dělala jako ty a on přišel na to že si může dovolit všechno tak sem musela změnit přístup.Neříkám že od té doby je to nevztekající se dítě ale hodně se to minimalizovalo 😉

milhaus
26. máj 2008

moja sa predtym hadzala o zem a teraz si klakne ako mohamedan a bucha si hlavu o zem ale predomnou to robi menej ako pred inymi

bolulka
autor
26. máj 2008

joj zienky, toto som ja nezazila.. neviem co by som spravila.. asi by som ju skusila objat, no ako by to dopadlo neviem... 😒

f.nina
29. máj 2008

Ahojky papulky tak jak vám to jse s vychovávaním 😀 😀 😀 😀

bolulka
autor
30. máj 2008

f.nina, mala sa zas nejako ustalila.. no uvidime.. a vy?

f.nina
30. máj 2008

Tak my nějakým zázrakem máme taky klídek 😉 Takže si toho užívám,a ještě k tomu je super počasí takže,hodíme deku na zahrádku a hezky si hraje a já odpočívám 😉 😀 😀

lyongirl
17. jún 2008

Ahojte baby, zatiaľ som nečítala príspevky, ale som rada, že tu je táto téma 😉 . Ak budem mať čas, resp. ak ma prestane bolieť hlava, prečítam, čo ste popísali, našťastie sú to len 2 strany.
My máme taký problém, že týždeň sme boli v nemocnici a odvtedy je malý stále umrnčaný. Tam dostal čo chcel, keďže som bola naňho sama a bolo toho veľa, keď som chcela, aby sa najedol, musel mu vyhrávať mobil, stále bol na mňe zavesený a odkedy sme doma, tak neviem, čo s ním...
Vôbec ho nebavia hračky, len chodí po byte a stále mrnčí, alebo plače, chce veci, ktoré podľa mńa deťom do rúk nepatria a to nehovorím o telefónoch a ovládači, to som povolila. Chce šálku s kávou, chce mi vyhadzovať peniaze z peńaženky a pod. veci. Dnes chcel chodiť po 4nožky po poliklinike a keď som nedovolila, tak sa jedoval, reval a válal sa po zemi. Ako mám k tomuto všetkému pristupovať? Neviem, ako sa zachovať, chytám nervičky a ukážem mu ruku, že keď bude neposlúchať, tak capnem, ale to asi nie je riešenie....
Nič ho nebaví, nevie sa vôbec sám zahrať a ani so mnou.... ja už neviem, ako ďalej, alebo len čakať a ono to prejde? Ďakujem za odpovede!