10 mesačné bábo odmieta umelé mlieko

romana01
30. jan 2013

Ahojte, chcem poprosiť o radu. Pri chorobe som pred mesiacom prišla o mliečko. Nevzdávala som to a kojila som ďalej, no mliečko sa mi netvorí, malinká ťahala iba vzduch a nič neprehĺtala. Rozhodla som sa teda, že jej dám umelé mliečko, no to mi odmieta(skúsila som Bebu, Nutrilon, Sunar). Nechce ho ani ráno po zobudení a to spí celú noc, čiže hladná je určite. Prosím poraďte, ako ste to riešili. Z mliečnych výrobkov mi spapá iba jogurt. Fľašku nechce vôbec, vodičku pije z Avent hrnčeku, no mlieko z neho nechce. Keď som to skúšala so striekačkou, pusku otvárala, no potom to vypľula.

alena0305
30. jan 2013

@romana01 Tak vyskúšaj mliečnu kašu na večeru alebo na raňajky, prípadne 2 jogurty denne alebo pozisťovať v ktorých potravinách je vyšší obsah vápnika okrem mliečnych výrobkov.

alena0305
30. jan 2013

@romana01 A ešte ma napadlo - ak by si si veľmi ešte chcela mlieko rozbehnúť a máš odsávačku (ja som mala avent manuálnu) - tak skús odsávať každé 3 hodiny. Ja som si rozbehla laktáciu po cisárskom a malá bola v inkubátore - priložiť som si ju mohla až po týždni. Možno budeš zo začiatku odsávať aj naprázdno, potom po pár mililitroch ale do 3 dní by sa to mohlo rozbehnúť.

euka210
30. jan 2013

ked ma 10m mozes skusit obycajne kravske mlieko. Uplne chapem, ze UM nechuti...mojmu nechutila ani kasa z neho a od 10m som varila s kravskym.

danadany
30. jan 2013

my tiež od 10 mesiaca pijeme kravské ale buď z toho auta čo je čerstvé alebo čerstvé z obchodu určite nie trvanlivé mlieko

romana01
autor
30. jan 2013

Ok, nevedela som, že už môže byť aj kravské. Zajtra nabehnem do obchodu. Bola som v tom, ze lepsie je umele, no uvidime. Budem rada, ked cosi vypije. Dakujem 🙂

euka210
31. jan 2013

@romana01 nam doki povedala, ze od 10m v podstate uz moze.

romana01
autor
23. mar 2013

No tak som uz skusila aj kravske a stale nic☹(