Môže 7 mesačná dcéra piť krabicové mlieko?

Zodpovedané
9. jún 2021

Dobrý deň,

moja 7 mesačná dcérka vyskúšala už rôzne umelé mlieka - Bebu, Nutrilon, Sunar a ani jedlo jej nerobilo dobre. Ja kvôli liekom nedojčím.

Nakoniec som jej miešala v pomere Sunar AR a Sunar Comfort. Od času ako začali príkrmy, tak mlieko úplne odmieta. Skúsili sme rôzne fľašky, zabávať ju, dávať mlieko na lyžičku, na striekačku.

Nedostaneme do nej nič, ani vodu. Stalo sa, že nepila mlieko aj 6 hodin a nechcela ho aj tak. Tak som kontaktovala lekárku. Tá zhodnotila, že príkrmy papá pekne, aj jogurt. Že jej mám dávať obyčajné krabicové mlieko. Prípadne ho riediť vodou. Tak som tak začala robiť a mlieko jej veľmi chutí. Pije ho ako tak, ale nemôže sa z neho vykakať.

Neuškodí dcérke krabicové mlieko?

Čo nám odporúčate vy?

Ďakujem

Dobrý deň,

kravské mlieko do 12 mesiacov na pitie vhodné nie je.

Ja by som to určite neodporúčala vzhľadom k rešpektovaniu svetových odporúčaní a výskumov.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička