2,5 mesačné bábo vypije menej mliečka s plačom

anina2326
4. máj 2021

Ahojte , hľadám niekoho s podobným problémom kto si tým už prešiel a vyriešil sa je mi jasne že každé babo je iné ale ja som už na prášky ... maly má 6500 gramov 2 a pól mesiaca má reflux papa sunar AR . Predtým spapal 180ml mliečka pri každom jedení . Puci sa tlači a všetko robil keď bolo treba jesť no chovala som ho každé 3 hodiny tak že spapal polku dala som ho orgrgnut a potom dopil. Chovám ho aj hodinu niekedy Najprv sme používali espuvisan aby sa nepoučil na nejaký čas pomohol začala mu kyselina žalúdočná sa vracať 2 hodiny po jedení tak sme začali dávať gastrotuss tiež 2 týždne usmievavé spokojne babo takze bol pokoj . Len včera menej papal cely deň neriešila som hovorím si zje toľko koľko mu chuti no večer to bola hrôza vypil 30 a vrieskal alo keby ho niečo veľmi bolelo dávala som mu ďalej nešlo to . Potom o 3 hodiny to iste ale to už vypil 80 v noci vypil 150 a zas ráno 80 .. ja už neviem .. tých 30 vypije v pohodicke ale potom vrieska a ostatne už doslova ho musím nútiť aby vypil viac .. u doktorky sme boli hneď dnes ráno ona zatiaľ problém nevidí .. chce aby sme počkali do piatku .. prosím niekoho kto si s tým prešiel do kedy sa Vám dieťa takto trápilo ? :( lebo ja iba plačem čo mi ho je ľúto :(

lesnajahodka
4. máj 2021

Ja mám doma 3mesacnu princeznú a presne toto sa dialo(deje) nám. Tiež reflux, mliečko ale papá materské cez fľašu plus dokrmujem um. Skúšali sme všetko možné, meniť polohu, teplotu mlieka, čajík, probiotika...a nakoniec to samo začalo ustupovať. Teraz je to už tretí týždeň a papa oveľa lepšie, raz za deň sa stane, že sa takto jeduje. Dr.tiez nevedela čo to môže byť, tak len vydržať.

marrydreamkas
4. máj 2021

@anina2326 mne to pride na kojenecky strajk, moj syncek, ked mal cca 3 mesiace zo dna na den zacal robit "caviky" pri krmeni a vypil sotva polovicu svojej davky.bolo to narocne, ja som mu stale nukala, aby to dopil a tak som cele dni nic nerobila.ale ako prislo tak aj odislo, trvalo to asi mesiac.vela deti toto mava, skus pozriet diskusie kojenecky strajk.ved ho posleduj, ci sa ti inak nebude nieco nezdat.my sme tiez boli u doktorky, nic nezistila.takze si myslim,ze to bol ten prave ten strajk.som si myslela,ze to iba kojene deti maju, ale je to bezne aj u deti na UM.drzim palce.

anina2326
autor
5. máj 2021

@lesnajahodka takze mesiac cca kým sa to všetko napraví ja si veľmi rady neviem nukam mu vodičku aj všetko možné nechce nič iba cumlík a nervózny cumlikuje :( ďakujem za radu hádam to už prejde :(

anina2326
autor
5. máj 2021

@marrydreamkas aj mna to napadlo začala som googlitt že čo to môžem byt .. tiež si myslím že to môže byt aj na umelom mlieku . Len potom to malé neni dehydratovane lebo mne fakt ani vodu nechce. Dávam mu na silu po lyžičkách lebo aj moc mal taký kúsoček tmavší .. cajiky nechce .. ale teraz som si všimla že ten gastrotuss by vypil aj cely keby sa dá 😩 bohvie či mu UM prestalo chutiť .. ale Kaka pekne z neho aj mu chutilo tak neviem či mám meniť alebo nie ?

lesnajahodka
5. máj 2021

@anina2326 držím ti palce, nech to prejde čím skôr. Viem presne, s akým ťažkým srdcom sa na to pozerá. Boli sme akurát pred týždňom na kontrolu po mesiaci a z toho polovicu mesiaca jedlá úplne slabučko( namiesto 200ml, 60-90ml) a tak som očakávala, že pribrala máličko a predstav si, že pribrala presne kilo. To je dosť aj na to, keby jedla dobre. Takže už sa až tak netrapim, keď sa tak jeduje, proste jej prestanem núkať, ukludnim ju, skúsim zas. A takto dookola a až možno na piaty pokus sa rozhodne, že začne papať 🙂

marrydreamkas
8. máj 2021

@anina2326 my sme mlieko nemenili, lebo ho dobre toleroval, pekne z neho kakal a bol spokojny, tak som nechcela spekulovat.ale zato flasky a cumle som poskusala vselijake.ja som vodu nedavala, az kym sme nezacali jest prikrmy v cca 4,5mesiaci.takze som donho "tlacila"po troche stale to mliecko, ked aj na 10x

anina2326
autor
9. máj 2021

@lesnajahodka ďakujeme . Áno je to s veľmi ťažkým srdcom . Cim všetkým si musíme prejsť ešte už do predu sa bojím 😩 .. to je potom úžasne že malička tak peekne pribrala ☺️ Šikovná je veľmi . Mne už ako tak začal papať sem tam vypije menej sem-tam viac ako sa mu zachce ale susedka (staršia pani ktorá vychovala 5 deti) mi tvrdila že kým nechudne je všetko ok a že deti sú proste raz tak raz tak že si z toho netreba robiť nič že dakedy po dňoch sa to zlepší a dakedy po týždňoch takze sa netreba trápiť kým bábätko neplače od bolesti . Lebo že vtedy je fakt problém ☺️ Moj začal mat soplik. Tak mu dávam kvapky do nosa a fenistil kvapky . Tak hádam ho to prejde 😔

anina2326
autor
9. máj 2021

@marrydreamkas tiež som sa rozhodla nemeniť lebo pekne z neho Kaka a pravidelne . Ako papať už zacal kus lepšie par dni tak uvidíme čo z toho bude .. a pri tých príkrmoch si kedy dávala mliecko.?