Kedy začne zaberať sirup Gastrotuss?

karamelka1234
30. jan 2023

Prosím vás nejaké rady sirup gastrotuss kedy začal zaberať? Máme tichý reflux mliečko sa jej vracia 2-2,5 hod po napapani (pijeme ar sunar )potom plače puci sa krúti vzdycha .. v

tosomja
30. jan 2023

@karamelka1234 nam nepomohol vôbec a to zvracali deti prúdom.

karamelka1234
autor
30. jan 2023

@tosomja a ako dlho si ho dávala keď si zistila ze nezaberá

taktotedanie
30. jan 2023

Ja som skusala 3x a vzdy ho vyplula

tosomja
30. jan 2023

@karamelka1234 asi mesiac.

uriva
30. jan 2023

Nám asi do týždňa, ale mali sme Nutrilon - meni isme zo Sunaru, lebo nerobil dobre na ten reflux a presne sa bábo pučilo. Po zmene už pohoda (ale paradoxne prvé dieťa to malo opačne - Nutrilon ani cítiť a Sunar pohodička). Možno aj zmena mlieka stojí za vyskúšanie.

majamat
30. jan 2023

mal by zabrat hned. to nie je liek, ktory sa vstrebava, ale liek, ktory urobi hned v zaludku, co ma, cize efekt ma byt po uziti.
ide o to, ze a vytvorit akoby taky gelovity povrch v obsahu zaludka a tym zabranit tomu,a by sa obsah zaludka posuval hore.

no nam tiez absolutne nezaberal, dcera ho vygrckala.

viky173
30. jan 2023

nezaberal vobec

simona92101
30. jan 2023

@karamelka1234 nam zabrali tablety gastrocynesine,davaju sa pred jedlom,a hlavne zmena mlieka,davkovat mlieko po troche-aby dieta nevypilo naraz celu flasu,davat medzi jedenim viac x odgrgnut a po jedle aspon 20 min nosit aby mlieko sadlo

karamelka1234
autor
31. jan 2023

@simona92101 mala ma 4 týždeň môže uz ten gastrocynesine

karamelka1234
autor
31. jan 2023

@simona92101 a ale mliečko ste dávali?

simona92101
31. jan 2023

@karamelka1234 je to homeopatikum,ano moze.rozdrvit 1 tabletu v PLASTOVEJ lyzicke,rozmiesat v pol deci vody.toto som si vzdy rano do plastoveho pohara zarobila,a ked isla dcera jest tak som jej z toho poharika pred jedlom zo 2 lyzicky dala do pusy vypit.a potom papala.takto pred kazdym jedlom.aspon tyzden treba davat.
My sme skusali vela AR mliek,vsetky ju neskutocne zapekali,efekt bohvieaky nebol,celkovo sa mi zdalo ze tam este nieco musi byt,lebo bola neustale nervozna,placliva.docitala som sa,ze deti s ABKM maju ako sprievodny jav skryty reflux.takze sme boli na gastre a tam aj vsrtko potvrdili.dcera pije Nutrilon allergy care syneo a reflux sa upravil

karamelka1234
autor
3. feb 2023

@simona92101 ahoj a aj si to mliečko zahustovala nutritonom? Lebo moja Dr. kázala zahustovat .. dnes veľmi ťažký deň za 1 hod jej išla kyselina 10× celý deň sa takto trápime keď zaspinka je to trošičku lepšie už som z toho na prášky.. ráno začnem dávať nutrilon allergy care syneo...mala som až od pondelka po sone ale nedokážem sa pozerať ako sa trápi.. 😢

angel993
3. feb 2023

@karamelka1234 skúste klinovy vankúš, nám pomohol, a veľa som syna nosila v šatke

karamelka1234
autor
4. feb 2023

@angel993 mame klinovy vankúš plus postieľku podlozenu..malú nosím vo zvyslej polohe..všetky opatrenia a vôbec nič nepomáha..

simona92101
4. feb 2023

@karamelka1234 nie,toto mlieko sa nezahustuje.potom sa nezlakni,je velmi horke,a trva aspon tyzden kym si dieta zvykne.dcera mala aj hnacky a extremnu plynatost,takze na toto jej to velmi pomohlo.ale tie tablety davaj,neuskodia,je to homeo

angel993
4. feb 2023

@karamelka1234 snáď to čím skôr prejde. U nás z toho syn vyrástol.

karamelka1234
autor
4. feb 2023

@simona92101 a nevadí ze to bolo nezahustene mliečko keď mal reflux? Dala som jej 8:20 zahustene a teraz po 2 hod ju občas napne...ako ste to mali vy prvé dávky? Ďalšiu dám nezahustenu..

simona92101
4. feb 2023

@karamelka1234 nezahustila som vobec ani jednu davku,nsm ten nutriton nepomohol.to allergu care je specialne mlieko,tam uz by som nic nepridaala

karamelka1234
autor
4. feb 2023

@simona92101 môžem ešte sa poradiť 🙏stále sa puci naťahuje a tak ako ju ťaží rýchlejšie začne dýchať..vy ste ako prvé dávky mlieka znášali..ako sa prejavovalo mliečko

simona92101
4. feb 2023

@karamelka1234 dlhsie trvalo kym si zvykla,ale aspon hnacky prestali. Horsie dycha?ci len chrci?ak by sa cokolvek nepozdavalo s dychanim,tak radsej pohotovost

karamelka1234
autor
4. feb 2023

@simona92101 chrci a občas také rýchlejšie dýchanie ako keď jej išla hore kyselina

simona92101
5. feb 2023

@karamelka1234 no to chrcanie je sprievodny znak refluxu aj ABKM.
Ak si na fb,pridaj sa do tejto skupiny,popis problem.velmi dobre tam poradia.opisuju tam aj to chrcanie

kosbel
3. apr 2023

@karamelka1234 prosím vás ako dlho ste mali sunar AR pokiaľ ste ho vysadili ? A aké máte teraz mlieko ?
My sme mali už 4 mlieka ( 3,5 m má dcéra ) má skrytý reflux mám podozrenie na ABKM skúšali sme Sunar Allergy Care 2 týždne a bol to teda boj každé kŕmenie a začala nám viacej grcat tak sme prišli na sunar AR a teraz po každom jedle sa puci, vzdycha a začala zase veľa grckat aj 3 hodiny od kŕmenia ideme zase papat a hned sa vyvracia alebo grgne aj keď predtým grgla snad 20x .

tosomja
3. apr 2023

@kosbel mlieko ar na predpis je do polroka, my sme mali do roka z gastra. Záleží aj na poisťovni.
Keď nemáte na predpis, a myslíš, že je dobré, tak až kým pije mlieko. Nemenila som. Najstaršia pila do 2rokov Sunar Ar, syn do 2r tiež a najmladšia pila tiež do skoro 2r. Len ona nemala ar len obyčajný.

karamelka1234
autor
4. apr 2023

@kosbel sunar AR máme naďalej vrátila som sa k nemu lebo keď dom dala iné mliečko reflux sa zhoršil tak ze mala sa až dusila čo jej sa vracalo mliečko a tosom dala 3 davky Nutrilon alergy care.. máme nedeľu 3 mesiace a reflux sa pomaly vytráca 🙏 prvých 6tyzdnov pre mňa bolo peklo...nevedela som jej pomôcť nijako..monitor dychu pipal lebo nevedela sa nadýchnuť keď sa jej vracalo mliečko.. noslia som ju na rukách od 23 do 3-4 rana...potom jej zvyklo zabehnúť pri jedení lebo ju napinalo... ja som žila v strese strachu ze kedy sa nebude vedieť zase nadýchnuť .. Sunar pijeme od začiatku a všetko je ok.. ale každé ráno dávam probiotika probiofix do mlieka a každé druhé papanie dávam sab simplex 7kvapiek..