7 mesačný synček nechce piť mlieko

smajluska
13. okt 2020

Maminky stalo sa Vám, že po zavedení prvých príkrmov bábätko odmietalo fľašku s mliekom? Môj má 7 mesiacov a absolútne mlieko nechce piť z fľašky, iba ten cumeľ "žvachle" a začne mi plakať. Tak som to začala riešiť tak, že ho posadím do jedálenskej stoličky a zarobím mu do mlieka takú redšiu krupicu a kŕmim ho s lyžičkou. Krupicu zje ale samotné umelé mlieko nechce. Nevadí to, že má stále namiesto mlieka krupicu? Ako ste to riešili Vy? Ďakujem za odpovede.

alexandra2468
13. okt 2020

@smajluska
Ahoj.
moja tiez nechcela mlieko chvilu, lebo jej zachutili prikrmy, ale preslo ju to. Lekarka mi povedala, ze niektore deti proste rychlo prejdu na nemliecnu stravu.

Rano, ked je este rozospaty, nevypije mliecko v posteli este? Alebo v noci? Okrem krupice sa daju robit aj ine mliecne veci, mliecne kase a tak.

andreatytler
13. okt 2020

@smajluska A skusila si mu dat v tej stolicke iba mliecko lyzicou? Ako keby si ho krmila polievkou...

smajluska
autor
13. okt 2020

@andreatytler Ano, skusila, ale vsetko naokolo bolo mokre. Aj caj a vodu mi odmieta z flasky
😭😭😭

syslik81
13. okt 2020

ak pekne je pikrmy tak mu ho nenut -nepotrebuje ho .. daj mu pestru pevnu stravu plus syry jogurty etc ..

adusa1987
13. okt 2020

Aj moji nepiju cca od roka syn a od 8mich mesiacov mala...jedine co mi dr na to povedala aby som im.davala jogurtiky ze deti to mliecne prodte potrebuju tak papaju denne jogurty a su zive zdrave a minimalne chorlave

dimitrijeva
13. okt 2020

@smajluska my sme si tým tiež nedávno prešli (teraz má 8,5m), zaviedla som príkrmy a flašku len ožužlával... ale aj tak som mu vždy ráno a večer ponúkla aspoň polovicu flaše a ked nechcel, tak som mu dala niečo iné... onedlho ho to prešlo a zase začal piť mlieko, no teraz je to skôr podľa nálady... niekedy naň má chuť, inokedy zase menej... je to úplne normálne, keď deti začnú jesť niečo iné okrem mlieka

lenuska9999
13. okt 2020

A kravské prevarene si skúšala ?

smajluska
autor
14. okt 2020

@lenuska9999 Kravske mlieko by sa nemalo davat dietatu do 3 rokov

mariet24
14. okt 2020

@smajluska môj straší keď mal 8 mesiacov dostal príšernú nádchu a týždeň nevedel piť z fľaše, potom uz nechcel absolútne, tak sme prešli na tie kaše zarábane, Nutrilon a pod. a s lyžičkou....

lenuska9999
14. okt 2020

@smajluska a keď nebolo umelé mlieko aké dávali deťom ? Môj syn mal taký istý problém a asi od 8 mesiacov je na kravskom mlieku. Nutrilon z ničoho nič nechcel a pri iných mliekach mal tráviace ťažkosti. A do 1 roka sa má kravské mlieko prevarat , potom sa už nemusí. Dieťa je od pol roka na príkrmoch, takže čerpá potrebné živiny a vitamíny už zo stravy , jeho hlavným zdrojom jedla nie je už len mlieko. Môj názor

janba
14. okt 2020

Moj maly tak nervacil, ked mu pomaly tieklo mlieko z flasky. Dala som vacsi cumel a potom pil.

iwka1984
14. okt 2020

@smajluska ja dávam malému už asi polroka len zohriate kravské a žije 😊 má 23m a je ešte kojeny na spanie 😊