Aké umelé mlieko pre štvormesačného atopika?

babyttcirl
8. jún 2021

Maminky,

Ake umele mlieko mam dat atopikovi synovi co ma 4 mesiace? Doteraz som kojila ale odsavala a uz mu nestačím. Niektorí tvrdia ze hypoalergenne a iní zase uz nutrilon allergy care syneo - uplne rozstiepena bielkovina. Ma to taku horkastu chut a moc som z toho není na vetvy.. co si myslite?

kulumulu123
8. jún 2021

@babyttcirl určite urobiť testy na alergiu na mliečnu bielkovinu potom riešiť mlieko... Ak má ekzém kvôli alergii na bkm tak keď ju vynecháš do stravy tak ekzém úplne prejde. Viem o com píšem mame to doma syn atopik koža vyzrat až do živého odkedy mu zistili ozaj silnú alergiu na bkm a dodržiava dietu ma nádherné jemnú kožu. Je podľa mňa šialene toto riešiť iba kortikoidmi ktoré síce pomôžu ale ak budeš dieťa aj naďalej kŕmiť tým co mu atopiu spôsobuje budeš sa donekonečna motať v jednom zacarovanom kruhu. Ak sa dodrží prísna dieta deti v tomto veku zvyknú z alergie vyrásť ak to zanedbas ma to na celý život....

babyttcirl
autor
8. jún 2021

@kulumulu123 a to mi kto urobi? Tie testy na mliecnu bielkovinu?

hipuska
8. jún 2021

@kulumulu123 hmmmmm my toto teraz máme. Syn doteraz na kravskom. Kázala dr vysadiť. Bez toho, žeby urobila testy, tak dala masť. Ale teda neviem. Nemam pocit, žeby spúšťačom bolo kravské mlieko. My sme teraz tak, že skúsame. Bolo mi povedané, že sú to výstrely na slepo, nakoľko sa aler zisťuje až neskôr. Mysl testami (1,5 roka má)

A tiež neviem, aké práškové mlieko dať.

kulumulu123
8. jún 2021

@babyttcirl nám robí Dr na gastre. Robí sa to z krvi výsledky trvajú cca 2tyz kým prídu. Resp povedz pediatrická ta to môže tuším robiť tiež.

babyttcirl
autor
8. jún 2021

@kulumulu123 aj u tak maleho dietata?

kulumulu123
8. jún 2021

@hipuska nám robili prvý krát v nemocnici na gastre keď sme tam ležali krpec mal cca 8mes takže dá sa to aj skôr. Dr vravela čím skôr sa takéto zisti tým má dieťa väčšiu šancu sa z toho dostať. K tej Dr do nemocnice chodíme stále malý ma 1.5r robili nám odvtedy 2x testy asi pred 2mes. Ale nakoľko ho kojím tak ultra prísnu diétu dodržuje aj ja bkm prechádza aj do mater.mlieka. Nam robila veľký problém aj maslová aróma v margarine takže pozor aj na to. Malý tie špeciálne mlieka nechce kupujem v obchode mandľové neskadene z toho varím všetko kam bežné dávam mlieko.

kulumulu123
8. jún 2021

@babyttcirl prvý krát nám robili keď mal malý cca 8mes.vid príspevok vyššie tam som to rozpisaks

kulumulu123
8. jún 2021

@babyttcirl normálne povedz na gastre aby mu urobili testy na bkm alebo ak si z BA a okolia skus si dat spraviť súkromne v alpha medical je to obyčajný odber krvi nič viac nič menej

babyttcirl
autor
8. jún 2021

@kulumulu123 som z BA a to mu môžu spravit? Tak malemu? Hm..

stormie
8. jún 2021

@babyttcirl nam robili testy na alergologii. Ale urcite by som skusila vysadit uplne bkm a uvidis, ak je tam toho viac tak to nezistis, to jedine testy a necakaj zazrak za 1-2 tyzdne, to trva dlhsie kym sa telo vycisti. U nas to je uz 6ty tyzden co som vysadila vsetko co mu vyslo pozitivne ale koza stale nie je 100%

hipuska
8. jún 2021

@kulumulu123 a z krvi sa čo presne zisťuje. Či iba bkm?

stormie
8. jún 2021

@hipuska ak mozem odpoviem ti ja - podla toho ako da dr spravit rozbor ale zistuje sa aj alergia na obilniny, orechy, zeleninu, citrusove ovocie, vajicko, lepok atd - presne vytestuju ake napr raz, psenica, zemiak, mrkva atd … nie len ze mate alergiu na obilniny ale budes veddiet ktore presne

babyttcirl
autor
8. jún 2021

@stormie to mi robili na imunologii.. možno sa tak zájdem opytat ci aj nalemu neurobia.. beru aj deti

hipuska
8. jún 2021

@stormie super ďakujem

hipuska
8. jún 2021

@stormie no a ešte. Ja som si povedala, že pojdem tak. Vysadim všetky možné potraviny. A potom postupne zavediem. Za aký čas? Mám začať zavádzať? A kolko počkať do zavedenia ďalšej? Teda ak by zjedol danú potravinu....kedy sa prejaví alebo môžem povedať, toto nie je problém? 24 hod?

On sa vyhradzuje zápästia, nohy, pod kolenami.

jullietka
8. jún 2021

@babyttcirl treba dat urobit testy,moj maly mal 2 mesiace ked mu brala pediatricka krv na vsetky mozne alergie a intolerancie

stormie
8. jún 2021

@hipuska ja nie som dr ale neviem co vsetko chces vysadit? Ja som skusala kadeco a nic som nezistili a nakoniec okrem ineho vysla aj alergia na zemiak !! Ktory som samozrejme stale jedla aj ja (dojcim) a aj v prikrmoch som ho davala takze som vysadenim ineho na nic sama neprisla …. a ked uz dojdes na to co to sposobuje tak to musis vysadit, pockat kym sa koza uplne neprelieci (mne dr povedala 2 mesiace a po 6 tyzdnoch to stale nie je uplne ok) a az potom zavadzat - zalezi na tom ako silna je ta alergia, kolko toho zje atd. Mne dr povedala ze si po 2 mesiacoch zavolame a povie mi cim zacat (kedze nam toho vyslo vela), najprv to zacnem jest ja a alergeny pojdu cez mlieko a az potom davat priamo do jedla. Napr prvy den pol vajicka, druhy den cele atd alergen treba zavadzat pomaly a psotupne, nie ze hned zjes prazenisu z 3 vajec, pockas 24 hodin a zaradis dalsiu potravinu, je to na dlho ….

mirkapp
8. jún 2021

neskúsiš sa ešte rozkojit? ak je atopik naj by bolo tvoje mliecko, ty by si vylúčila bkm zo svojej stravy

kulumulu123
9. jún 2021

@babyttcirl mudr Kremenova Antolská časť poliklinika Dr je super o sestričke sa to už povedať nedá... Ordinuje pon a utorok zastav sa tam že chceš hovoriť a Dr

kulumulu123
9. jún 2021

@hipuska z krvi zistíš všetko nám robili kompletny rozbor zistili bkm

hipuska
9. jún 2021

@stormie myslela som tie hlavné. Mlieko, vajce, orechy. Ale fakt by bolo najlepšie spraviť ten rozbor. Ale keď dr nechce, tak neviem ako budem postupovať

stormie
9. jún 2021

@hipuska a dr ti co povedala? Preco nechce testy?

hipuska
9. jún 2021

@stormie odvovodnila to vekom. Že je skoro na zisťovanie nejakej alergie

lucia147852
9. jún 2021

@babyttcirl my chodíme do ba k dr Rennerovej a robila malej testy už v 4 mesiacoch. Vyšlo vajicko a pšenica. Mlieko pila normálny nutrilon. Do polroka som kojila a prikrmivala práve to vajicko bol problém

babyttcirl
autor
10. jún 2021

@lucia147852 a ti je pediatricka? Ta lekarka? Ci gastro? A ja davam uz 2 dni nutrilon allergy care ale teraz sa mi zacal zapekat .. nekakal uz 3-4 dni... dala som aj rurku a nic.. co s tym?

babyttcirl
autor
10. jún 2021

@kulumulu123 to je gastro ci pediater?

lucia147852
10. jún 2021

@babyttcirl alergológ, imunológ

stormie
10. jún 2021

@hipuska 1,5 roka je uz dost, bezne to robia mladsim detom, na tvojom mieste by som skusila ci by ta nezobral alergolog aj bez vymenneho listka

hipuska
10. jún 2021

@stormie len keď on má prejavy iba na kozi. Takže skúšať alergologa?

stormie
10. jún 2021

@hipuska vsak ekzem je/moze byt prejavom alergie

Mozno mu vadi len praci prasok, avivaz, kozmetika, tvoj parfem, oblecenie (obsahuje farbivo alebo umele vlakna ktore nemusia niekomu robit dobre) …. ak je to z potravin tak to najlepsie zistis z testov