Ako čo najrýchlejšie pripraviť umelé mlieko?

borisvolcko
28. nov 2011

Baby, kto máte skúsenosť s prípravou UM, môj malý má 10 mes., odstavujem od kojenia a tak skúšam dávať Bebu, len ráno keď ju pripravujem, mám pocit že je to celá večnosť, zohriať, ochladiť, zarobiť...plače ako divý. Má niekto nejaký recept ako to robiť rýchlo?

simca06022011
12. júl 2013

cely zivot som prevarala vodu z vodovodu, alebo filtrovanu vodu... nikdy som sa s luckou nezabavala, pokym sme neboli niekde v hotely alebo na dovolenke, kde som nevedela co tam tecie. Rychlovarnu kanvicu mam s termostatom, pri filtrovanej vode sa mi kamen nerobil vobec, cize vodu somprevarila, vypla... ak aj vychladla uplne, stukla som ohriat na 50°C a mohla som urobit mlieko. Kym sa to prelialo do flasky bolo to akurat.

chrumkamajka
30. jún 2016

Ahojte, je nutne pri priprave beby pouzivat dojcensku vodu, alebo staci z vodovodu?

girlnextdoor
30. jún 2016

@chrumkamajka Záleží akú vodu máte... Ale ja by som každopádne minimálne do pol roka používala dojčenskú vodu, sú aj lacnejšie verzie ako zrovna Lucka...

evittam
30. jún 2016

@chrumkamajka Posledné čo by som používala je dojčenská voda - si uvedom, že po prvé platiš 2x za to isté - stočenú vodu z vodovodu do PET fľaše - fuj. Po druhé - vieš ako sú tieto vody a fľaše skladované - vieš koľko stoja v plnom kamióne v "super" teplotách?! A potom následne v skladoch?! No ale nekúp to lebo je to "dojčenská voda".....Nikdy som dojčenskú vodu nekupovala. Nachystaj si prevarenú vodu na noc do hrnčeka - tá vychladne a keď budeš potrebovať spraviť mliečko tak len prevar trochu vody-pomiešaj na požadovanú teplotu a sprav mlieko - otázka maximálne 2 minút. 😉

vulka
30. jún 2016

@borisvolcko Môj recept: večer prevarím vodu a nalejem do čistej kojeneckej fľaše( aj viacerých). Mala som odskúšané, že ak dám 120 ml vody( ktorá počas noci vychladne) a potom v potrebnom čase dolejem vriacou vodou, ktorú mám nachystanú v na to určenej termoske a nasypem mliečko, tak má potrebnú teplotu na pitie.

evittam
30. jún 2016

@vulka No presne alebo aj tak sa dá. 😉

tanidlo85
30. jún 2016

ak je dieťa už staršie, respektive ked už papá príkrmy, nie je nutné vodu prevárať. To nám povedala pediatrička. My máme konvicu, ktorá vie len zohriať vodu na určitu teplotu. Je to na nezaplatenie. Nalejeme tam dojčenskú vodu a zohrejeme na 40 stupnov a za chvilu je mliecko hotove.

polacka
30. jún 2016

Ja mam v termoske vrelu vodu a vedla termosky flasu s obyc vodou. Zriedim, nasypem prasok, pretrepem a je to

bielavila
30. jún 2016

@polacka presne tak aj ja, ale ja mam este aj v 3 dojcenskych flaskach nadavkovane mliecko, cize cez den uz iba vazne zalejem a hotovo 🙂

evek
31. aug 2016

Prosím ma niekto skúsenosť s UM Lactana?

marlenkac
12. mar 2017

Prosim vas poradte.som cerstva mamicka.tiez prikrmujem bebou lebo mame mliecka.mozem prevarit aj pitnu vodu z vodovodu alebi musi byt vylozene dojcenska bud lucka alebo drobcek.dakujem.

zuzka1502
12. mar 2017

@marlenkac ja som do pol roka dávala lucku potom som pomaly prešla na pitnú vodu

librarian
12. mar 2017

@marlenkac no ja teda od začiatku preváram vodu z vodovodu a nie sú žiadne problémy. prevarenú dojčenskú vodu mu dávam iba po malých lyžičkách piť.

marlenkac
12. mar 2017

Dakujem za odpoved.chcem sa este opytaz lebo som zufala a mam strach o malu ci nie je hladna a ci bude mat dost zivin.ma tyzden a mne ide mlieko z prsnikov doslova po kvapkach.asi sa riadne narobi ked ju mam na prsniku a nenaje sa z toho.prikladam 15 minut na jeden 15 na druhy prsnik a stale place od hladu.po kazdom kojeni zarabam bebu HA 40 ml to hned vsetko vypije az potom je spokojna.bojim sa ze beba je len nahrada materskeho mlieka ci to babatku staci.dakujem.

lililove
12. mar 2017

v nemocnici bezne robia mlieko na 24hodin ale ako pisala kocka ma sa zarobit a rychllo schladit a do chladnicky takto to robili aj mojmu malemu ked sme boli 3tyzdne v nemocnic a nic mu nebolo spokojny bol

lililove
12. mar 2017

@marlenkac
nemusi byt dojcenska voda absolutne ja mam tri deti ani jednemu som toto nedavala a nikou nic nieje voda s vodovodu je pitna tak neviem preco by sa nemohla davat aj babatkam

librarian
12. mar 2017

@marlenkac nebuď z toho smutná, ani sa neboj. kopec detí vyrástlo a vyrastá na umelom mlieku. keď to nejde tak to nejde. u mňa to je podobné ako u teba. krpec má 3 mesiace a po dojčení stiahne aj vyše 160 ml Nutrilonu. už to proste beriem ako to je. syn je zdravý, pekne rastie, priberá a vďaka Nutrilonu nie je hladný. keby som sa tým umárala a depkovala kvôli tomu, tak by môj syn mal nervóznu, urevanú matku a bol by taký aj on. takže nestresuj, ak chceš, skúšaj ešte aj dojčiť, ale dávaj aj to umelé - to je môj názor a dúfam, že sa mi ho tu nikto nebude silou-mocou snažiť zmeniť. ...stačí prevarená voda, netreba to komplikovať. ...a ešte k tvojej otázke - tie mlieka sú dnes už fakt vymakané, neboj, živín bude mať určite dostatok. 🙂 mňa určite viac trápilo, že je moje dieťa hladné, ako detailne porovnávať materské mlieko a umelé.

marlenkac
12. mar 2017

Dakujem uz som trosku kludnejsia.ale predsa este jedna otazka.moze uz aj tyzdnove babatko vypit naraz davku 90 ml?

mima283
12. mar 2017

@marlenkac neboj sa moj maly bol asi od 4 tyzdnov na UM. Ja som sa snazila, ale neodstrekla som ani kvapku. A tu je. Zivy, krasny a zdravy. Ojojoooj co som sa ja napocuvala reci ake su deti na UM, maju zlu imunitu. No blbost uplna, toto je podla mna vec, ktoru ti mlieko neovplivni. Ma rok a dva mesiace, 10kg, za den zje dokopy viac jak ja, ale tucny nie je (co sa o mne povedat neda 😅) a chory bol raz tak horsie, ale nic extra a dva krat mal take trojdnove sopliky. A to som ja pritom bola hotova na antibiotikach s horuckami 😅 a hlavne, ked bol maly, bol spokojny a napapany. Tie mliecka su uz dnes naozaj velmi vyzivne a nemusis sa nicoho bat. Netrap sa zbytocne a uzivaj si malu 😊 deti rastu velni rychlo

mima283
12. mar 2017

@marlenkac ake su deti na um tucne a maju zlu imunitu tam malo byt 😁

mima283
12. mar 2017

@marlenkac a pokial sa ti z toho nepogrca, ale tak riadne, nie len take to babatkovske grcnutie, alebo nie je nejaka placliva a nervozna, co by teda mohlo znamenat, ze je prepana, tak si myslim, ze isto moze vypit kolko jej hrdlo raci 😁

mandarinka34
12. mar 2017

Mlieko v davkovaci a vodu do termosky .

sonikca
15. mar 2017

@egyptanka Prosim... chcem si kupit tu konvicu kvoli rychlemu spraveniu umeleho mlieka (je dojceny, ale teraz musime skusit UM, pride varovat maleho mama, nebudem s nim jeden vecer). Nemam ziadne skusenosti s pripravou UM. Maly ma 7mesiacov. Mozem takto: Prevarim vodu, necham v konvici vychladnut. Nasypem odmerku UM do flase, zohrejem vodu na 40stupnov, vlejem do flase. Pretrepem, skusim na predlakti a davam. Alebo musim UM nasypat do vriacej vody a nechat ochladnut? Dakujem!

krasnasvadba
13. okt 2017

Ak má malý 8,5 mesiaca a mám ohrievač fliaš, môžem mlieko urobiť z vychladnutej prevarenej vody tak, že vychladnutu dám zohriať do ohrievača a až potom vsypem Sunar? Na všetkých videách ohrievaju v ohrievacke len zarobené mlieko...ďakujem za odpoveď

evelynka86
8. sep 2021

@polacka ale ved ta voda musi mat presne 40 stupnov. ako to viete spravit tak od oka?? je tam napisane, ze nad 45stup ked do nej vsypete mliecko, tak strati ziviny...

henka123123
8. sep 2021

Ja mam prevarenu vodu v kanvici tak vzdy ked sa ide zarobit tak len pustim trosku sa ohreje a dam do flase vodu mlieko a hotovo...a kazfe rano dam prevarit plnu konvicu vody a tu prihrievam podla potreby(.mlieko.kasa.caj)

jane18
1. jún 2022

@borisvolcko dravim prečo ste sa rozhodla prestať kojit už v 10 mesiacoch? Či máte málo mlieka? Ja ak budem môcť plánujem aspon do 1- 1,5 roka. A popri tom skúšať dávať kašičky rôzne. Ale zas moja 2mesacna dcérka umelé nechce, je jej z neho zle. Tak že ja na výber moc nemám. Ale aj tak som šťastná že chce len moje (ušetrím). 🙂 aj keď mám nevýhodu že z fľaše nechce moc piť aj keď udstreknem, no keď je moc hladná dá si aj keď len trochu. No mam aj šťastie že mi prespí tamer celú noc (je hore len raz nax.dva krát) Pekný deň prajem. A len som zvedavá.