Ako postupovať pri hladoškovi na umelom mliečku?

tamburetka
15. sep 2013

Ahojte. viem, že táto téma je tu už viackrát omielaná, ale ja mám z toho za posledné dni hlavu ako slon, tak si hovorím, že mi neostáva iné, ako sa skusit poradit ešte takto. syn má o 5 dní 6týždnov, už od porodnice je to velký papkáč, sme na UM, momentálne má 4640g, 59cm, zarábame mu 90tky, snažím sa dodržiavat odstup medzi jedením 2,5-3hod. ale boli dni, ked mi pýtal po 2hodinách a nedalo sa inak, len mu dat. viem že pri UM by sa ten rozdiel mal dodržiavat kvoli tráveniu a aj doktorka mi dost nakazovala, že nesmiem mu dat skor a nezvyšovat dávku, že nám bude grcat a musíme ho trochu krotit, dávat mu čajík a cumel /tieto 2 veci on absolútne odmieta/. len ja teraz neviem, čítala som tu že treba dat babatku kolko si ono žiada, no nechcem ho prekrmovat, ale už som uvažovala že mu zvýšim dávku, akurát neviem či je to nutné, lebo on ked vypije tých 90, nezdá sa že by mu to nestačilo... prosím vás o radu hlavne ohladom týchto 2 vecí: 1/ zobúdza sa nám s velkým krikom na jedlo, proste ked je jeho čas, flaša musí byt okamžite, može to znamenat že bábu stále niečo chýba? 2/ ako mám zistit či nepotrebuje zvýšit dávku a či by to pomohlo napr. aby dlhšie spal, resp. aby sa kludne zobudil a vyčkal na papanie 5minút a nebudil sa taký uplačkaný, akoby sme mu týžden nedali jest? 🙂 dakujem za všetky odpovede!

marylis
15. sep 2013

@tamburetka daj mu kolko si pyta. Moj tiez jedol viac ako 90ml kazde 3 hodiny a v pohode. Proste som zarobila cca 150ml a co nechal, to nechal. A ked bol zase hladny, dostal zase. Tie 3 hodiny su len orientacne. 😉

sense
15. sep 2013

my sme odchadzali z porodnice amoja pila 90ml kazde tri hodiny, v 6 tyzdnoch to uz bolo 120-150......ak ti vypije uplne celu flasu a este taha tak ma urcite malo....ale zvysenie davky mlieka neznamena ze bude dlhsie spat.....a ak chces vediet presne kolko potrebuje tak si vydel jeho vahu deleno 6, t. j. 4640/6 a to je denne mnozstvo kt. moze vypit to vyslo nejakych 773 a rozdel si to poctom davok kolko ma na den ked vypije o nieco viac nic sa nedeje, len by nemal prekrocit liter mlieka denna. Tak mne povedali na poradni ked bola mala stale hladna....

ivana149
15. sep 2013

suhlasim s babami, my sme tiež na umelom mliečku a v porodnici mi už zarabali 90ml, a ked som sa pýtala ako často tak mi vrchna povedala, ako bude treba, daj mu viac šak uvidiš, my mse raz dali 150 a potom o tri hodky 90, a babo bolo kludnučke. 😉

tajka1986
15. sep 2013

moja malá sa vždy budí s velkým krikom /v noci prespí, to asi necíti hlad 😀 / a to už mala 4 mesiace. Veď keď je hlad tak je dôvod kričať :D, nevidela by som na tom nič nenormálne. Tiež sme na UM a od jedného mesiaca každé 2-3-4 hoďky /ako kedy/ si vypýtala 120ml vody +3 odmerky, cize cca 133 ml mliecka zjedla ako nič. Dokonca sme možno aj sem - tam prekročili odporučenú dávku čo píšu na škatuli, ale čo som mala robiť keď stále pýtala 😀 ??! Od 3 mesiaca vypije 180 ml mliečka a od 4.mes. už sme začali prikrmovať, lebo mliečko už nejako prestávalo stačiť :D Je to papkáč riadny a ty máš doma asi také isté bábo. My totiž to už máme 70 cm a 7200 g :D nechápem, ale rastie ako keby som ju polievala 😉 Len mu pekne daj koľko sám potiahne, radšej trošku vyleješ keď nespapá a možno aj spánok bude dlhší keď ho nezobudí hladné bruško 😝

nicolle21
15. sep 2013

ja nechcem nikoho uraziť, ale nepochopím, prečo sa niektoré mamičky riadia tabuľkami na UM a nie vlastným dieťaťom! 😖 mne už v pôrodnici vraveli - radšej mu zarob viac, čo nezje, šupneš do chladničky a dáš mu potom.. to mlieko v chladničke vydrží do 24hodín, na izbovej teplote 2 hodiny a fakt si myslím, že nie je problém ohriať to málo, čo nezje a dať mu to ako ďalšiu porciu..
môj má zajtra presne 8 týždňov, nabehol si sám na režim, ktorý sa snažím cca dodržiavať.. jedáva mi 5x denne, v noci spí prvý nočný spánok niekedy aj cez 7 hodín, potom sa zobudí a stiahne mi aj cez 200ml a spí ďalej asi 3-4 hodiny, je spokojný aj on aj ja.. negrciava mi, neprežiera sa, proste mu dávam koľko si vytiahne, vždy zarábame o 20-30ml viac ako očakávame, že by mal zjesť 🙂

argyro
15. sep 2013

@tamburetka riad sa vlastnym dieťaťom! niektoré detičky jedia raz za 4 hod a viac, iné potrebujú jesť menej ale častejšie.. kašli na tabulky, 3-hod rozostup sa nedá paušálne použiť na každe jedno dieťa.. tak ako sa dojčí na požiadanie aj ty mu daj vždy ked je hladný, dieťa predsa nie je ryba že bude jesť dokým nepraskne 😀

katka1981
15. sep 2013

my sme s UM zacali ked mala moja 9 tyz. a zacali sme tusim so 150. No a pokracovali sme tak, ze ked papala kazde 2,5 hodiny, to bolo ok, malokedy vydrzala dlhsie. No a ked zacala pytat castejsie ako kazde 2,5 hodiny, tak sme vedeli, ze treba zvysit davku, max. jeden den sme cakali. Ziadna voda, ziadne caje, nic. Pila AR lebo mala silny reflux. Tiez bola taka, ze muz v noci zarabal mlieko, ja som ju tisila, trvalo to dlhooooooooooo, ze len co rozlepila oci, okamzite rev a musela jest. Mozno ju bolel z refluxu zaludok, mozno len bola hladna.... takze ak mas pocit ze mu davka nestaci trebars dlhsie ako den si pyta castejsie ako kazde 2,5 hod. tak zvys davku o 30. A ku kasi len tolko, skusali sme kukuricnu ked mala na to vek, ajj neskor sme skusali kasicky na noc, nikdy nam to interval spanku nepredlzilo. Spanok vobec neries, po prve je este velmi malicky a po druhe, my sme robili mozne aj nemozne a po rokoch som si ista, ze spanok je o vyvoji a ziadne zazraky neexistuju aj ked dieta spinka same, ajkeby bolo uspavane, ajkeby bolo celu noc na prse, ajkeby bolo natlacene kasou....

katka1981
15. sep 2013

@nicolle21, pretoze tak ako je kazde dieta ine, tak je aj kazda mamicka ina 🙂

katka1981
15. sep 2013

@nicolle21, mas pravdu ja si pamatam, ze som malej dala raz 80 v porodke, ale zas je pravda, ze ona strasne vela grckala a ked presla na materske, netusim kolko spapala.

barborieta
16. sep 2013

nemaj hlavu v smutku...sama na to prides najlepsie. neboj sa troska aj experimentovat a poskusat co babatku vyhovuje. nas ma 2 mes a pije 120 -150...ked este po papani place tak mu zarobim este 30ku a potom je spokojny.ked nechce sam si to vyreguluje a bud flasu vytlaci jazykom alebo proste prestane pit. obcas si odgrcne ked to presvihne...mzslim,ze sa nemusis bat, ze ho prekrmujes a ako tu bolo uz napisane...nie vsetci krpci su tabulkovi. Tiez nemam pocit ze by mnozstvo mlieka celkom vplyvalo na dlzku spanku. obcas mi maly vypije menej a spi dlhsie, obcas je to naopak. 🙂

nicolle21
16. sep 2013

@katka1981
@tamburetka
takto, ženy, ktoré koja tiež nevedia, koľko presne vypijú deti, žiadna si asi dieťa neváži pred a po KAŽDOM kojení.. zje koľko potrebuje, koľko si vytiahne a či je to 80ml alebo 180ml to nikto nerieši.. neporovnávam MM s UM v žiadnom prípade, lenže my na UM vieme, koľko nám deti zjedia.. ja to preto riešim tak, akoby fľaša bol prsník - zarobím viac a nechám, nech vytiahne koľko chce, keď má dosť, buď sa začne jedovať, alebo vytláčať fľašu von z úst, proste nejak dať znamenie, že už mám dosť.. prežral sa mi fakt len raz, vygrcal to prúdom a v kľude zaspal, odvtedy sa to už nestalo ani raz, grcne si fakt málinko aj to skôr o neodbornej manipulácii v oteckových rukách, ktorý ho nadhadzuje ako mača aj keď má malý plný žalúdok 😝

katka1981
16. sep 2013

@nicolle21. v poriadku, ale nasa mala do 15 mes. reflux, ked som ju kojila, tak som ju nesmela nechat tahat dlhsie ako 10 minut, a ked som jej davala AR UM davala som jej vzdy presnu davku a ked som videla ze je hladna skor ako po 2,5 hodine, vedela som, ze jej musim zarobit uz viac. U nas grckalo v mega velkom mnozstve, takze refluxove deti maju iny rezim. Kazdy si casom najde ten svoj sposob, Ale samozrejme, ze tiez sa stalo, ze nespapala celu davku. Mne to velmi vyhovovalo, ze som videla kolko vypila, ale je ine dieta so silnym refluxom, kt, aj po AR mlieku vracia a ine dieta bez refluxu. A presne ako pises, najedene babo musi byt v klude. Jedine co nam pomohlo, bolo krmenie v lahu a ziadne odgrdavanie, inak sa grcalo vo velkom. Inak babatka su mudre, nepreje sa ani jedno. Spapa len kolko mu treba.

stanislavao
16. sep 2013

@tamburetka moj syn jedol kazde 2 hod. bol na nutrilone. pravidelne kazde 2 hod si on vyzadoval jedenie. a ak mate pocit, ze mu nestaci 90, stravte mi 120ml. a uvidite, ci to vypije, alebo nie. deti maju take obdobia, ze chcu jest viac a potom zas nevypiju vsetko. uvidite. aleto, ze sa zobudi a place, ako o dusu, ze chce jst, tak to je normalne u deti. z toho si nic nerobte. tych 5 minut poplakania mu neublizi a vy mu v klude pripravte mliecko.

hori
16. sep 2013

@tamburetka mudre tabulky hovoria, ze dvojmesacne dieta by malo vypit 1/7 az 1/6 svojej hmotnosti za 24 hodin. Takze vo vasom pripade, ked to vydelim a zaokruhlim, tak cca 700 - 800 ml (ja viem, ze mlieko nie je voda a ze ml sa nerovnaju gramom, ale tak len odhadom...). Tvoje dieta, sa asi bude pohybovat na tej hornej hranici, kedze je papkacik. Toto mnozstvo si vydel poctom krmeni, napr. ked krmis 8x denne, tak na jednu davku vychadza cca 100 ml. Krmis teda vcelku dobre.
Jedna vec... svojim dietatom sa ma matka riadit pri kojeni, pri UM neplati, ze "daj mu, kolko chce", doktorka ma pravdu, naozaj tu hrozi prekrmovanie, a to sa samozrejme nemusi prejavit hned. Ak mas pocit, ze mu to nestaci, kludne zvys davku (trebars na 120 ml), ale s rozumom, ziadne ze naraz 200 ml a pod. ako podaktore radia... 😕
Mysli na to, ze k dobremu papajkovi ti mozeme len pogratulovat, kiez by mu to zostalo, v buducnosti si usetris vela problemov! 😉

nicolle21
16. sep 2013

@katka1981 nezbadala som, že by autorka témy písala o refluxe, preto som predpokladala, že nejde o bábo s refluxom, je jasné, že u takých je všetko úplne inak.. každopádne súhlasím s tebou, že bábo vie, koľko si má vytiahnuť, že nie je sprosté, aby sa prežralo 😉
@hori každý všade hovorí ako si nemáme porovnávať deti, že každé bábo je iné a individuálne a odrazu má jedna múdra tabuľka platiť pre všetky detičky na slovensku, resp. na svete? nie je to trochu šiši? môj malý má dnes presne 8 týždňov, potrebuje jest 5-6x denne, dáva si väčšie porcie, ale keď mu to zrátam, denná dávka, ktorá má byť (podľa múdrej tabuľky na nutrilone) je navýšená o 30ml, čo si myslím, že je nič..

hori
16. sep 2013

@nicolle21 na nutrilone zial nie je mudra tabulka, keby to vyrobcovi povoloval zakon, napisal by aj dvakrat take davky, len aby sa mliecko dobre minalo a castejsie kupovalo...
ja som mozno sisi, ale doverujem skor lekarom ako svojmu dietatu, zase nebudme naivni, mnohe deti (nehovorim, ze vsetky) piju, dokial vidia a dokial tecie (a keby len deti, aj mnohi dospeli...), UM nie je materske, nuz a ano, ja som z tych matiek, ktore potrebuju pre orientaciu nejake tabulky, sa nezabijem zato... ono ta tabulka nikdy nie je jedno cislo, ale vzdy je tam rozmedzie od - do, tym sa prihliada na individualnu potrebu dietata, takze vacsi klud v dusi mam, ked sa prilis neodchylujem... takze som predostrela len iny nazor, vsak ono zakladatelka si uz vyberie, co bude povazovat za vhodne... 😉

nicolle21
16. sep 2013

@hori no ja neviem, moja krabica nutrilonu má vzadu napísané, že dvojmesačné dieťa má vypiť denne 840ml (ak sa nemýlim)..

hori
16. sep 2013

@nicolle21 a ved to celkom stedro dopraju, ci nie? 🙂

usiko
16. sep 2013

daj mu kolko si pyta...male deti aj zvierata 🙂 vedia kedy maju dost a vedia, kedy su hladne......vacsie deti a dispeli sa uz vedia prezierat, male deti nie.....im to mozog nedovoli.../hovorim o detoch zdravych aj po neurologickej stranke/...pocuvaj, ale tvoj drobec je este malicky...take deti piju casto a vela, alebo casto a malo, alebo to striedaju....az po cca 3 mesiacich sa to nejako ustali, ze bude mu stacit cca kazde 3-4 aleb aj 5 hodin flasa.......aj moje obe deti do cca 3 mesiacov jedli ako sa im chcelo...hlavne syn vecer od piatej do osmej skoro kontinualne jedol...proste po trosku, ale jedol..tri hodky...potom o osmej zalahol a vstal az rano......proste mu daj cas, po tyzh troch mesiacoch to bude uz ine, uz si budes vediet aj planovat, ze kazde tri-4 hodiny staci papat....

Davaj ,mi kolko chce....ked odsledujes ze napr. uzrobis 120 a 30-40 ti bude nechavat tak mu rob iba 90 a tak podobne...inak sa priprav na to,ze ak ste na umelom mlieku, tak budes vela vyhadzovat lebo niksy nevies, kolko ti vypije.....napriklad obvykle pije 90, ale jednoducho niekedy ti 30-40 necha lebo nie je hladny velmi, respektive nasyti sa aj z 50ml........to, kolko mu staci a ci netreba zvysit davku, musis len odsledovat a napriklad ked ti vypije na ex celu davku, tak 30ml mu este dorob, ci nebude chciet...ak bude, vyoije, ak uz bude nasyteny,nevyoije a vyhodis, alebo pockas 2 hodky a ked bude pytat, tak vypije.....

jaja ze sa ti bude s krikom na mlieko? to do tych 3 mesiacov sa bude, on sa totiz budi na hlad, e nie ze je vyspaty...keby nebol hladny, nezobudi sa ti......tazke rychlo zarob mlieko, a po tych 3 mesaicoch sa to spravi....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

nicolle21
16. sep 2013

@hori štedro? podľa mňa normálna porcia.. môj malý jedol toľko aj v období rastového špurtu.. potom trochu znížil dennú dávku a teraz sa zase vrátil k tým 870ml cca.. mne moja pediatrička povedala, že každé dieťa bude do roka priberať inak, že si s tým netreba robiť starosti, niektoré priberie viac, iné menej, neskôr sa to vyrovná..
pre mňa je dôležité, že moje dieťa je spokojné, nepýta s krikom každú hodinu a pol - dve, pomedzi jedenia stihne aj iné veci, ako spánok a hra, a nie len aby celý deň bol len o tom, že každú chvíľu mi bude vrieskať od hladu

sense
16. sep 2013

...mne bolo tiez povedane malo by vypit 1/6 svojej vahy, ale ak vypije o nieco viac problem nie je len ze treba dodrziavat odstup aspon 2.5hod. nakolko UM sa travi inak ako MM a nemala by vypit viac ako 1liter....mavali sme sice aj 1.2 litra ale uz sa to ustalilo na 870 hold raz ma hlad viac, raz menej

althejka
16. sep 2013

Mne velmi pomohlo, ked som si pisala, kolko a kolkej vypil. tiez som najprv davala vseliako, mnozstva neboli stabilne,ale nakoniec to robilo skor zle ako dobre. 🙂lebo vsetci boli v okoli mudri a daj mu este, aha,uz chce, to malo davas...prisli bolesti bruska, grckanie .nastvala som sa a prestudovala "papaci zosit". tak som si maleho nastavila na papanie kazde tri hodky, jedno rovnake mnozstvo - minimum bolo to co vypil vzdy a plus nejakych 30 ml ako poistka. nakoniec si na tento system krasne zvykol, ak si pytal o hodku skor, jasne ze dostal. ale to sa stalo mozno 2x . ten plac by som neriesila, keby vedel povedat Mamaaa daj mleko, povie. ale takto musi plakat 😀
@tamburetka

tamburetka
autor
16. sep 2013

@marylis
@sense
@ivana149
@tajka1986
@nicolle21
@argyro
@katka1981
@barborieta
@stanislavao
@hori
@usiko
Kočky, dakujem vám všetkým za odpovede a rady, ani som nečakala že na tému tolké zareagujete a velmi mi to pomohlo!!! po prečítaní vašich príspevkov už nemám taký pocit, že bud mu nedávam čo potrebuje alebo mu robím zle že ho prekrmujem-toto sa vo mne stále bilo.
zhrniem pár poznámok k vašim príspevkom: náš malý reflux nemá, aspon si nemyslím, aj ked ma kamoška jedna plašila že preto je možno stále taký hladný, že ma skrytý reflux a že to sa nedá len tak zistit, že iba nejakým špeci vyšetrením...no neviem...
ja nemám vobec problém malému namiešat viac mliečka, zdvihnut dávku, ale velmi ma vyplašila doktorka ked som toto s nou min. týžden riešila, som mala taký den, že sa mi budil po polhodinách a vkuse pýtal papat, som už fakt nevedela čo...namiešala som mu dokonca 120ml, že nech si dá kolko chce a on mi vypil iba 50ml a po hodine pýtal zase 🙂! 🙂
a ona proste že nemáme mu dat tolko, že to nie je dobre, sposobíme mu pretaženie žalúdka, bude nám grcat, treba mu nasilu napchat dudlík alebo čaj alebo íst s ním von ale mu proste nedat... tak toto ma vyplašilo, som myslela že niečo robím zle a nevedela som si predstavit "ako mu nedat", ale potom sa to nejako samo celé ukludnilo a vratil sa do režimu 2-2,5hod.
dnes máme napr. taký den že vydrží skoro 3-3,5hod. nepapat! zarábam stále tu 90tku a stiahne ju celú /občas nechá 20ml/, pocucká až do dna ale ked vyberiem flašu, tak neplače že by chcel ešte. podla toho sa mi teda nezdá že treba zvyšovat. budem sa teda asi riadit tým čo tu jedna kočka písala, že ak by pýtal skor ako po 2hodinách, to je signál, že nestačilo.
a s tým nárekom pre jedlo ste ma tiež upokojili, že je to normal, lebo mne sa to už nejak nezdalo... 🙂 teším sa a som zvedavá či sa to po tých 3mesiacoch nejako upokojí 🙂 ...

tamburetka
autor
16. sep 2013

@althejka diky za odpoved! ja som si tiež zaviedla taký zošitok a zapisujem si presne kolko a kedy. min. týžden mi vypil aj okolo 800ml a teraz čo som pozerala od víkendu zas klesol na nejakých 690-720ml. asi mal fakt také svoje dni, že sa mu žiadalo viac...
ozaj, tú "poistku" s mliečkom si zavádzala už pri takom malom ako mám ja, mesačnom? lebo dr. tvrdí že ak mu budem stále pridávat, roztiahnem mu žalúdok, že sa máme držat 90tky, dokonca mi odporúčala klesnút na 80tku!!!
a ešte taká otázočka -darilo sa ti s tým 3-hodinovým režimom aj bez kriku? 🙂
dííííky!

usiko
16. sep 2013

@tamburetka sa mi az rozum zastavuje....ako preboha to co su za lekarky co povedia ze dietatu treba este ukracovat z mlieka alebo nedat mu kolko potrebuje......alebo ze dodrziavat intervaly....... dieta sa nevie prejest, je len tolko, co je hladne, ked sa zasyti, tak ti vypluje cumel......ono, nie je lekar ako lekar, tych skutocnych aj s mozgom je ako safranu......hlavu hore, netreba brat lekarku az tak vazne....

tamburetka
autor
16. sep 2013

@usiko no ved toto, ja som bola v nervoch, lebo som nevedela čo s ním, potom si ideš po radu k fundovanému človeku a ona mi takto povedala, totálne ma zdeptala že všetko robím zle a domotala ešte viac.
pediatri su asi proste tabulkoví, mimochodom je to staršia doktorka, možno trochu aj preto, sa mi zdajú tí mladší takí benevolentnejší. ale v ten den to bol ozaj rekord, malý skoro vobec nespal, len jest pýtal ale sranda že ked som mu zarobila viac, ani tak nebolo dobre, zase stiahol menej 😀. potom sa to nejako tak samo upokojilo neskor poobede...

nicolle21
16. sep 2013

@tamburetka takú lekárku len pozvať na návštevu a zamknúť dvere, nech si to dieťa, ktorému nedáš jesť užije dosýtosti.. 🙄 a ísť s ním na prechádzku je už len rada nad rady.. budeš mať krásnu prechádzku s vrieskajúcim dieťaťom v kočíku, či si myslí, že od hladu v ňom zaspí? 😕 to je sila.. aj roztiahnutý žalúdok je super.. zase siahnem po materskom mlieku, ale z neho sa žalúdok roztiahnuť nemôže, keď sa dieťa preje? sú aj také ženy, ktorým mlieko tečie prúdom a dieťa sa dokáže prežrať aj za 5-10min., pri nich by to tá tvoja lekárka ako regulovala?
ja ti poviem, lebo 5 týždňov mal malý fakt nedávno, že to bolo zatiaľ najťažšie obdobie s ním.. nevedel čo so sebou, najprv reval, že je hladný, cucol si 30ml, zaspal, o 30min znova, to stiahol 100ml a takto stále dokola.. nieže daj mu čajík a vodu, ok, vtedy sa ešte dá oklamať, ale teraz má len o 2 týždne viac a keď mu dám vodu v čase, keď pýta mlieko, vypľuje mi fľašu a ešte ho z toho aj pekne nadrapí, že mám dojem, že vygrcá aj mlieko spred týždňa.. a to som mu vodičku dávala pravidelne, nech si zvykne ☹
a ak existuje niečo ako roztiahnutý žalúdok, tak som rada, že môj si ho roztiahol, lebo teraz mi vypije naraz cca tých 160ml (na krabici na nutrilone je vzadu tabuľka že 2mesačné má vypiť denne 840ml v 5tich porciách, vydeliť prosím), dakedy mi vypije viac (v noci po dlhom nočnom spánku), dakedy menej (ráno, keď sa zobudí radšej by sa hral a vyškieral na nás ako jedol), takže denne dávame cca tých 870ml, čo si myslím, že je fakt málo nad "múdru tabuľku".. keď mal rastový špurt (4 týždeň cca) tak mi stiahol skoro liter za deň!!! trvalo to asi týždeň dokopy a zase sa vrátil do normálu, ale neobmedzovala som ho..
inak papací zošit má asi každá 😉 ja mám aj tabuľku z excelu na chladničke, kde vyfarbujem bunky a značím si aj kedy spíme, kedy bdieme, prechádzky, kúpanie a pod. a za každým riadkom (=dňom) mám dennú dávku mlieka zapísanú 🙂 moja pediatrička keď to videla, tak sa dívala na mňa, že aký som maniak, ale ma pochválila.. skonštatovala, že toho mliečka v čase rastového špurtu bolo viac, ale keďže malý priberá úplne ukážkovo a skôr je dlhý ako široký, nemám nič meniť 🙂

malinkaaninka
16. sep 2013

@tamburetka môj syn vypil viac a častejšie ako písali na krabiciach.vyskušali sme vela mliek,ten jeho rev hladneho medveda nezabudnem nikdy.nestichol kym nemal plný bruch.tiež mi mudre hlavy kadečo radili,ale nechať hladovať vlastné dieťa je kravina.kontroluj aj prísun čaju,aby nebol len na mlieku,aby ho nezapekalo.a ked bude sýty,prestane ťahať flašu.

althejka
16. sep 2013

@nicolle21 waw, tak to ja som az takato dosledna nebola,ale je to super, pozries a mas prehlad. teraz ma krpec 11 mesiacov, ale ked to nepisem jeden den tak som z toho jelen. snad to nebude trvat do jeho 15tich ,haha 🙂

@tamburetka ja som denne mnozstvo vobec neriesila. teda to kompletne mnozstvo. zbytocne by som sa stresovala,ze nie som v "tabulke".
ked som zaviedla tie tri hodky, tak neplakal,lebo nez zacal, proste uz jedol 😀 😀 😀 😀 uz mal take vnutorne hodinky. ine to bolo v noci, ja som sa najprv budila az na plac. ale teraz, to uz a zobudim iba ako sa zacne mrvit a utekam pre mlieko 😀 a ked aj nestihnem,uz vie,ze ked poviem,ze idem pre Hami,tak bude jest a tichucko pocka. poistku som zavadzala ked mal tri tyzdne ,lebo to bol hlados uz v porodnici,moje mlieko mu nestacilo, musel vypit este 50 ml po kazdom kojeni, aj to sme s tym UM zacali az na treti den,lebo mi nikto neveril,ze je stale hladny,aj ked kojim ako o zivot. . a to som ho mala na prsniku non stop, lebo som mala hrozny pocit neschopnosti,ze nekojim poriadne. az ked mu nevedeli na 4x nabrat krv,taku ju mal hustu a vypil im tam 30 ml na ex materskeho mlieka zo striekacky, najprv mi vynbadali,ze je hladny a potom nosili flasu umeleho mlieka. ziadne obavy z roztiahnutia zaludka nemaj, je to blbost. ked bude mat vela,vygrcka,alebo sam nebude uz chciet pit.a ty najdes optimalne mnozstvo. to je iba otazka casu a bude ako profik, presne vediet podla svojho instinktu,co a ako.

tamburetka
autor
16. sep 2013

@nicolle21 no presne toto hned na mna doktorka vytiahla, že materského mlieka može dieta vypit kolko chce, že"tam by som vás nebrzdila", ale toto je umelé, tak tam to treba krotit. a u nás je to tiež tak, že v čase ked chce jest, ho čajíkom ani vodou, ani cumlom neutíšim, vtedy chytá ešte vačší jed a tiež sa nám párkrát až dávil z čaju...ty dávaš malému stále nejakú tekutinu navyše a kolko ml tak na den? a vypije ti to?
no taký pocit som z nášho mala aj ja min. týžden, že nevedel čo so sebou, ani spat, ani byt hore, vkuse nespokojný, iba na rukách a s tým papaním tiež zábava 🙂. tento týžden začína lepšie, vydrží byt pri nás a len "kukat,bez toho aby do 5minút spustil a dnes dokonca tahá 4hodinové spánky...ale teda, nechcem ho prechválit, to je zatial iba dnešný den 🙂.
takže tvoj malý ti pije 5x do dna tých cca 160-170ml? a ako ti spí cez den a v noci? potiahne v noci aj dlhšie, ked píšeš o dlhom nočnom spánku? vpodstate ty si zaviedla takýto režim u vás alebo sa nan malý nastavil sám? pýtam sa aj preto lebo niektoré mamičky tu na MK s takto starými detmi píšu že im prespia napr. od9ej večer do 6ej ráno,tak to ma fascinuje že ako sa to dá, neverím totiž že by náš malý vydržal v noci bez jedla 😉.preto ma zaujíma ako sa to podarilo tebe, že ti prespí dlhšie a potom vypije viac naraz,ved to je super, podla mna má aj babo potom kvalitnejší spánok...