Cítite rozdiel medzi Nutrilonom Extra a obyčajným?

nikollette
25. jún 2009

chcem sa opýtat mamičky, ktroé dávate deťom nutrilon, obyčajný, a nutrilon Extra pre dlhšie zasýtenie, či ste spozorovali rozdiel??? Ja ani moc nie... ma ypapá zhruba každe 3-4hodinky, a pri obyč.nutrilone tak pýtal papať,a teraz pri nutrilone extra to isté..

jarus1
29. jún 2009

my sme boli na ranči u Bobiho, je tam aj kútik pre deti, preliezli, šmykaľky, sú tam kone, ale vozenie len na objednávku myslím, bazén, ihrisko

momin
29. jún 2009

existuje i nutrilon proti blinkani.. Ale nevim jestli ten nahodou neni od 6 mesicu.... 😒
Ja nevim kolik je to na eura ale u nas je ten obyc asi o 50,-kč levnejsi nez ten extra.

momin
30. jún 2009

Tak holky u nas obyc nutrilo a nutrulon extra vubec zadny rozdil Efekt 0 ! 😒

ejusaaa
30. jún 2009

Maly nam neznasal ten Nutrilon proti grckaniu..ja neviem co budem davat..Diky Jarus a a ako ste na tom s nozickami?Napis Ip.

gingerlady
30. jún 2009

My jsme taky zkouseli Nutrilon proti ublinkavani a efekt jenom takovej, ze malemu vuuuuubec nechutnal, plival ho a pak stejne blinkal😀 Jinak ten je od narozeni😉
momin: U nas byl efekt prvni den - vydrzel asi o pul hodky dyl 😎

momin
30. jún 2009

Nam maly taky dost blinka ale ja to neresim.. pribira krasne.. mame 6,5kg ve 3 mesicich.. 😉

gingerlady
30. jún 2009

My 7,8 vemesicich😀😀 a taky porad blinka....ale co no, stane se. Nebudu do nej cpat N na blinkani, kdyz am stejne nepomohl a jeste k tomu ho nechce. To radsi budeme vesele blinkat dal....stejne vzdycky poblinka me, tak coooo 😎

momin
30. jún 2009

no nam doktorka rikala ze to prejde urcite az bude sedet 😀 dobre no... 😀 Taky sem porad poblinkana...

gingerlady
30. jún 2009

JSEM TAM NEDOPSALA, ZE 7,8 VE 4! MESICICH😀

magnetika
22. mar 2010

Ahoj dievčatá, chcem sa vás spýtať, ako často dávate Nutrilon Extra ? Ja som doteraz dávala "obyčajný" Nutrilon 1 kazde 4 hodiny po 120 ml, ale malemu to asi nestacilo, lebo mi hned po jedeni plakal a bol nepokojny, riesila som to tak, ze som ho supla do kocika a chodila po vonku, tam totiz neplace. Ale uz ani to nezabera. Doktorka povedala, že môžem vyskúšať dať ten Extra v dávkovaní á 5 hodín po 150 ml, lebo už má 4700 g. Mne sa však zdá 5 hodinová pauza strašne dlhá, ked mi pri obycajnom horko-tazko vydrzal. Ako potom zarábate, ked dávate skor, ako je doporučené ? Nerada by som totiž pol dávky vylievala, ked sa musi do dvoch hodín spotrebovat. Prosím poradte, neviem si akosi nájsť systém a som z toho dosť dezorientovaná 😢 😅

lienka43
22. mar 2010

Ahoj magnetika, moja skusenost je taka ze mala Nutrilon Extra vyvratila, nam to nechutilo :( Inak mozes byt rada ze maly vydrzi 4 hodiny na Nutrilone, my sme davali po 2,5 az 3 hodinach, ja by som asi skusila zvysit davku z 120 ml na 150 ml normalneho Nutrilonu a mlieko by som nemenila.

magnetika
22. mar 2010

Lienka a vyvratila Ti hned prvu davku ? Ja som mu totiz uz jednu dala, grcol sice viac,ako obycajne, resp. obycajne negrca a teraz ano,ale pripisovala som to tomu, ze jedol po 2 hodinach ! Ale vracanim by som to nenazvala. A po troch hodinach si davala predpisane ml napr. tych 120 ?

lucula73
22. mar 2010

magnetika ahoj,
ak sa možem zamontovať,tak skús tvojmu malému dať radšej viac nutrilonu 1 ako toho extra...ja by som to tiež tak riešila 😉

magnetika
22. mar 2010

Dievčatá, prečo myslíte, že nemám meniť ?????

bibione
23. mar 2010

magnetika: nevidim dovod,preco by si ,mala mliecko menit...je uzasne ze ti spapa 120ml taky malicky 😅 a este mu je malo...ale neries to tym,ze ho ukocikujes...ked este placka po napani,daj mu este...ale myslim,ze 120mu musi stacit...a papajte a 3 hodky nie 4h...je to na figu napisane...moj nikdy nevydrzal 4 hodky,teda ked nespi...ale viac nespapa

nikollette
autor
23. mar 2010

Nie, nášho zasýtil rovnako ako obyč. nutrilon...

blumka
23. mar 2010

magnetika, davaj mu jest castejsie a mensie davky ked je hladny. Inak ja som skusila dat Juli 120 aby dlhsie vydrzala, lebo ona papa kazde 2,5 hodky, sice vypila, ale potom plakala a pchala si rucky do pusy akokeby bola este stale hladna, lenze potom som zistila ze to nie od hladu ale asi z toho ze ju take mnozstvo tazilo na zaludku a mozno ju aj palila zaha. Tak som presla naspat na 90 ml kazde 2,5 niekedy 2 hodiny a je to lepsie. Tak mozno ked mu das menej a viackrat bude lepsie ako tak narazovo tak vela..mne sa zdaju 4 hodiny dost velky interval..a 5 to uz ani nehovorim. Ja osobne nepoznam dieta ktore papa cez den po 5 hodinach

lanugo
23. mar 2010

ahojte, mojho 5 mesačného chlapčeka zasýtil Nutrilon obyč na 3-4 hodiny a Extra na 9 hodín. A to nekecám. Možno náhoda,ale je to tak. Zaspí medzi 19-19:30 a zobudí sa na papanie o 4:30. Predtým sa mi budil 2-3x za noc!

lanugo
23. mar 2010

ozaj ale cez deň dávam obyč. Len na noc dostane Extra 😎

lienka43
23. mar 2010

Magnetika, nasa mala mi vyvratila skoro celu davku, takze som tu krabicu zabalila a hodila do kosa a ostala som pri norm Nutrilone. Ja by som nemenila, nemam moc dobru skusenost s menenim mliecka, niektorym detom to nevadi.
Malej som davala mlieko podla potreby, obcas dostala 120 niekedy 150.

magnetika
23. mar 2010

Dievčatá, ďakujem za rady..... Dosť mi pomohli, lebo ako som písala, aj mne sa to zdalo strašne veľa, tých 5 hodín pri apetíte nášho Riška. Napr. včera po tej prvej dávke Extra zaspal o 20.00 a zobudil sa o 3.30. Dostal 150 ml obycajneho /viac som už extra nedala, ked ste písali, že radšej pridať a menšie časove odstupy/ O 6.15 papal znova - 120 ml. O 8.45 zmastil ďalších 120 ml. O10.00 zaspal do 14.30. Keď sa zobudil,stiahol 180 ml a o17.00 už pýtal znova a vypil "len" 70 ml. Teraz spí od 18.30 a a ja čakám, lebo ho idem kúpať...... Na noc mu zarobim tých 150 ml. Tak čo na to poviete ? Máte to aj vy tak podobne ? Ten dnešný spánok cez obed bol však výnimočný.....

magnetika
23. mar 2010

Blumka my sme na tom rovnako, môj malý má tiež problém s pálením záhy a veru ked tak nad tým premýšlam, tak tuším hlavne po kŕmeniach, ked spapá viac. Ale ako som písala v predošlom príspevku, vidíš, že jemu nerobí problém vypiť 120 ml dva krát po sebe s 2-hodinovým odstupom 😅. Potom na moje prekvapenie zaspí na 5 hodín a "môj logický postup" dávkovania je v troskách. Ako to riešite pri krmeni po 2-2,5 hodinách, ked chcete niekam ist von alebo do mesta ? Brávate si zo sebou "inštrumenty" a zarábate v teréne ?

blumka
23. mar 2010

magnetika, aj moja mala stiahne 120, a myslim zeby stiahla aj viac ale tie nasledky su take ze ju rozboli brusko a pali zaha, ked pije menej, je to bez problemov, sice vydrzi menej ale aspon nema bolesti. Preto jej robim len 90 a papa kazde 2,5 hodiny ale po kupani vecer jej urobim 120. Samozrejme ze si to odreve taku polhodinku, vidim ako preglga a potom znova place, logicky mi z toho vyplyva ze ju pali zaha, no ked sa upokoji zaspinka a vydrzi do polnoci...aspon vtedy je to vacsi rozostup. potom uz znova nabiehame na klasicke 2,5 hodiny.
Niekde som citala alebo mi som pocula, ze deti z flase piju kym maju v tej flasi nieco, tak radsej to obmedzujem takto, lebo sa fakt bojim ze by som jej tymi velkymi davkami sposobila nejake problemy. a vraj by dieta malo vypit od 150 do 180 ml na kilo svojej vahy. Juli vazi 4700g takze by mala za 24 hodin vypit od 705 do 846 ml. boli dni ked vypila aj cez 950 ale to sa mi uz zdalo velmi vela, tak som jej to znizila. Teraz vypije tak 830 a je spokojna.
ja ked idem vonku nadavkujem si do malych flasticiek prasok, a vodu si dam do flase, a ked treba tak prelejem vodu a vysypem prasok z jednej flasticky. teraz v zime ale nechodim von na viac ako je prestavka medzi papaniami, lebo by ta voda rychlo vychladla, ale v lete to uz problem nebude. robila som to aj pri prvej dcere takto. zvykla si na vodu izbovej teploty, nikdy som jej ju neohrievala

bibione
24. mar 2010

blumka: a neskusala si termosku?? ked bolo teraz tak teplucko,tak sme sli von na dost dolho a ta termoska sa fakt hodila 🙂 za 8hodin ochladla voda len trosku,inak som musela schladzovat,ale to nebol vobec problem...alebo ohrievacka na fliasky,aj ta je cooll 😀 ...ozaj...my sme presli na sunar...dovod prozaicky...financie...ale co ma stve,tak to mlieko strasne peni po zarobeni...neviete niekto preco??

blumka
24. mar 2010

bibi, ved napadla mi aj termoska, ale ani ju nemam musim kupit...ale aj tak este u nas nebol dovod ist niekde na dlhsie ako 2 hodky.. 😉

caterine
24. mar 2010

bibione mne aj nutrilon dost peni, pred tym som davala aj kvapky sab simplex vtedy ževraj tak mlieko nepeni, ale už nedavam.... aj ja by som chcela po pol roku prejst na sunar, ako si spokojna s nim, malemu nerobi problemy??

bibione
24. mar 2010

caterine: praveze nutrilon mi vobec nepenil...ale po sunare mam z polky flase len bublinky...trepem jak sprosta,potom ju aj otvorim,nech vysaje ten prebytocny vzduch,aj znova premiesam lyzickou a furt je to take...
na sunare je treti den,tak uvidime co bude,ale chutit mu chuti,kaka tiez,tak zatial klop klop 🙂 len ta penivost ma stve

mirip
24. mar 2010

Ahojte my sme na nutrilone extra a sme s ním skokojní a čo sa týka na cestu dlhšie z domu tak máme kúpenú kedže máme avent flaše avent termotašku /kúpená v madarsku tak stojí polovicu z toho čo u nás/ a ked dám zarobenú horúce mlieko do flasky a do termotašky ked odchádzsme tak ok 3,30-4hod je akurát tak na pitie

mirip
24. mar 2010

myslela som spokojní 😀

mirip
24. mar 2010

my sme po obyčajnom nutrilone papali každé 2hodiny a po extra vydržíme tých 3,30-4hod. ale teraz už na noc máme 2koný nutrilon good night toje pokračovanie extra a aj ked je na pixli že od ukončeného 6. mes. vzadu pri dávkovaní je že už v 5om sa može inak čo sa týka spalnia od narodenia sle boli vždy len raz hore akurát ked sme boli zo začiatku na bebe HA tak sme mali koliku vyše dvoch týždnov a potom sme od nej a kakali extra zelené a aj gckali po nutrilone nie