Dá sa vyhnúť tomu, aby sa prsia po pôrode vôbec nenaliali?

monikafialka
18. nov 2018

Mamicky ktore ste nechceli kojit - myslim vobec od zaciatku - ako ste to urobili? Da sa liekmi alebo neprikladanim babatka vyhnut tomu aby sa prsia nenaliali, alebo sa musia aj tak naliat a musi sa to riesit az nasledne liekmi, injekciami a stihanutim prsnikov? Dakujem za pomoc.

malinajahoda
19. nov 2018

@kianka5 ak sa môžem spýtať, čo je to ta tokofobia? V živote som o tom nepočula. Ďakujem.

kianka5
19. nov 2018

@malinajahoda psychická porucha, neprimeraný strach z tehotenstva a pôrodu. Môže to postihnúť ktorúkoľvek ženu, napr. aj po traumatizujucom pôrode. Netreba si to predstaviť len ako strach, ale takéto ženy majú z tehotenstva depresie...dokonca len pri pomyslení nato žeby mohli byť niekedy v budúcnosti tehotné. Samozrejme je to dosť individuálne a aj takéto ženy nakoniec deti majú, ale tehotenstvo je pre nich skôr obdobie utrpenia a úzkostných stavov ako obdobím radosti...

malinajahoda
19. nov 2018

@kianka5 ďakujem. Písala si aj niečo o tom, že autorka už zakladala diskusiu ohľadom ružového kočíka pre syna. Pametam si to. Ešte raz ďakujem za vysvetlenie.

kianka5
19. nov 2018

@malinajahoda neni zač...autorky mi je na jednej strane ľúto ak má tú fóbiu je to fakt ťažké...a na druhej strane podľa mňa rieši veci ktoré skôr svedčia o tom že jednoducho ešte neni vôbec na dieťa pripravená ale samozrejme je to jej osobná vec....je to len môj pohľad na vec...pekný večer...

malinajahoda
19. nov 2018

@kianka5 tiež mi to nejde do hlavy... Na 1 strane tak a na 2 onak. Aj tebe pekný večer.