Dojčím ráno, večer a v noci. Treba mu dať cez deň UM?

ekia
17. jan 2009

Neviem či tu take niečo nieje ale nič som nenašla.

Potrebujem radu. Malého kojím už len ráno, večer a v noci. Je potrebné mu počas dňa dať umele mlieko? Inak pije vodičku a čajík a samozrejme príkrmy

amarelka
21. jan 2009

ahoj monus, aj moj malý bude mať 8 mes., už nepapáme tolko mlieka ako vy, za obedom mu dám čajík alebo aj poobede,...ráno máme mlieko, desiata-ovocie, obed zeleninka masko, poob. mlieko, ku večeru kaša, pred spaním mlieko, v noci 2-3 kojenia..nie je to každý den presne to isté, niekedy á mlieko aj po desiate pred spaním, ale to si lne pocvuca a to isté aj za obedom,..ale postupne to znižujem čajíkom, ak teda nejde spinkať, . Možno pije tvoj malý mlieko od smadu. Dávaš mu niečo piť? Ked papá málo príkrmu, tak potom nevadí, ked má k tomu mlieko, možno len budete dlhšie prechádzať na pevnú stravu, u každého babatka je to iné. Kludne mu mliečko dopraj 🙂 ale musí sa naučiť papať normálne jedlo

bambusko
21. jan 2009

monusska, nas maly tak fungoval do 11 mesiacov, potom sa to prelomilo zo dna na den 😉 chce to len cas a trpezlivost, ides na to dobre 🙂

monusska
22. jan 2009

dakujem dievcata. len mozno preto nechce tu pevnu stravu lebo vie ze dpostane mlieko. rada by som ho v 9. mes. odstavila. myslite ze to bude realne... 😉

ekia
autor
22. jan 2009

momusska prečo chceš v 9.m odstaviť? Ja som postupne prešla na kojenie ráno a večer, lebo malinky o mesiac nastúpi do jasličiek a ja do práce, ale dúfam že to ranné, večerné mi ostane apoň do roka.

kisska
22. jan 2009

monusska - nechcem ta strasit, ale nemyslim, ze ho tak skoro odstavis. Teda mohla by si, ale bude to musiet byt drasticke a bolestive pre vas oboch. Podla mna papate pekne, neboj postupne sa bude zvysovat mnozstvo spapaneho a mliecka uz tolko nebude treba.
Ako pise amarellka, skus mu pri jedle ponuknut vodu, alebo slaby caj, aby od smadu pil nieco ine. A postupne to bude uz len o pocite bezpecia a pohodlia pri maminke a ked sa mu budes venovat, nebude potrebovat prsnik. Drzim palce...

monusska
22. jan 2009

holky nechcem to urobit drasticky. len moja predstava bola ze ho nebudem kojit dlhsie ako 9 mes. ale asi to tak nevyzera.no pokial by sme sa kojili iba rano a vecer dalo by sa to vydrzat. lenze si myslim ze je to potom uz len o navyku... a okrem ineho sa nestravujem najzdravsie. chyba mi zelenina aj ovocie v jedalnicku. ale donutila som sa aspon jogurty 😖 jest... a myslim ze ma to kojenie trochu obmedzuje...
uz by som aj niekam isla plesat 😀 😀 som hrozna....

mimakro
22. jan 2009

monusska a prečo neješ ovocie a zeleninu? Nechutí Ti, či nemôžeš? Nemusíš sa báť, že by malému niečo chýbalo. Do mlieka sa dostane všetko, len to ide na úkor Tvojho tela. Dojčenie sa môže zdať ako príťaž, ale pri troche vôle sa aj to dá zvládnuť. Aj plesy a zábavy 😀 . Ja som bola odhodlaná minimálne rok vydržať. Ondrejka som po roku odstavila, lebo bol nočný papkáč (6-7 krát hore) a bývali sme u svokrovcov. Jednoducho som nebola v pohode. Hanku som chcela dojčiť dlhšie, ale ona práve naopak, v noci jesť nechcela. A tesne po roku sa odstavila sama a ani jej to nechýbalo. Ale mne hej a bolo mi to aj ľúto. Ale odsávať mi už nič nešlo a beztak ona odsaté mlieko nechcela.

amarelka
22. jan 2009

monusska moja predstava kojenia bola, že aspon do 4 mesiaca keby som mala mlieko, 🙂 potom po prvej kríze, ked mal malý 8 t, som chcela ešte vydržať,podarilo sa kríza žahenaná, druhá kríza v 3 m, ešte som chcela vydržať, po týchto krízach som pochopila, že mlieko je, kým dieťa papká 🙂 , a momentálne mám za sebou 3 lakt. krízu, ktorú som prekonala aj s pomocou konika a radami od annag a teraz chcem aspon do roka kojiť 😀
tiež sa nestravujem ukážkovo 😎 ale snád babatku nič nechýba, pekne prospieva

neboj plesania bude ešte 😵

kisska
25. jan 2009

sirinka -ako keby Adam vedel, co si mu odporucila, tak si zacal cez den aj sam pytat mliecko, tak 2-3x 😉 tak dufam, ze deficit je doplneny.

flori
26. jan 2009

amarelka
pls,ako si prekonala tu 3.lakt.krizu??ja kojim rano, vecer,v noci,cez den prikrmy +caj,,,a zda sa mi,ze MM ubuda,alebo mozno prechadzam lakt. krizou,porad 🙂

kisska
26. jan 2009

flori - mliecka naozaj ubuda - presne o kolko menej babo papa, takze ak budes viac prikrmovat, bude ho stale menej. Ale z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze ked zase zacnes viac kojit, napr. pri chorobe, tak aj mliecko nabehne velmi rychlo 😉

flori
26. jan 2009

kisska
velka vdaka za radu 🙂
uz som zdolala viacere lakt.krizy,ale mam pocit,ze tato mi dava zabrat,no s dojcenim nechcem prestat,takze sa s tym idem pasovat,este raz Ti dakujem 😉

pupavenka
17. okt 2009

dievčatá, môj malý má 5 mes., od narodenia som ho navečer dokrmovala Nutrilonom, po ktorom pekne spinkal a bol spokojný, moje mlieko nestačilo... asi v štvrtom mesiaci som mu začala dávať jednu dávku Nutrilonu aj na obed, a dnes som mu dala dokonca 3 dávky... po kojení nebýva najedený, ale mám taký pocit, že skôr nechce akoby mlieko nebolo... z fľašky to ide ľahšie :( kojím ho teda v noci raz, ráno a doobeda, a nejakú malú dávku aj poobede... opýtať som sa chcela, či je možné ešte tvorbu mlieka nejako zvýšiť... a ešte niečo, malý papá už len z jedného prska, ktoré mám teraz oveľa väčšie ako to druhé, ale zdá sa mi že tam ešte niečo mám... skúšam si na to "prázdne" prso prikladať malého, ale on cucne párkrát a dalej už nechce... dalo by sa to odsávačkou znovu rozprúdiť? mne to s odsávačkou velmi nejde...

bubik142
17. okt 2009

Ahoj pupavenka. Ja som tiez mala s tym problem, teda hlavne s tym, ze sa mi zdalo ze stracam mlieko ☹ A pomohli mi caje na tvorbu materskeho mlieka a hlavne musis byt v pohode a ziadne stresy, lebo tym mliekol stracas... A svoje zlaticko k druhemu prsniku priloz tak, aby si ho neotacala, ale ho iba presun s jedneho na druhy, alebo potom poleziacky. A nezabudni cim viac kojis, tym mas viac mliecka... Ja mam 7 mesacnu dcerku a ja som ju zacala dokrmovat uz od ukonceneho 5 mesiaca, lebo moje mliecko jej uz nestacilo... Zacala som vecer kasickami ( nutrilon) a potom som jej zacala davat aj na obed uvarenu pretlecenu mrkvicku 🙂 A este k tomu mlieku s odsavackou som to ani ja nevedela, dokonca ani samej odstriekat mi to neslo, ale vedela som, ze mlieko tam je. Tak mi este pomohol horuci uterak, (ale nie moc horuci) ked som si prilozila na prsnik a to mi povolilo, alebo horuca sprcha... Napis ci ti to pomohlo... Drzkam ti palce a nezabudni bud hlavne v pohode 🙂

pupavenka
17. okt 2009

bubik
malého kojím len poležiačky, bo v sede mi to moc nejde :( a čaje na tvorbu mlieka mám odskúšané, neviem či pomáhajú, mám pocit, že velmi nie, iba tá voda čo obsahujú... btw hrooozne vetry mam z nich, rasca, fenikel a anýz účinkujú na moje črevá extrémne, a mám pocit, že aj malý z nich viac prdká... ked som prestala piť ten čaj, malý menej prdká a je spokojnejší... možno nás to iba zbytočne nafukuje...
na tvorbu mlieka som pila všeličo, meltu, gravimilk, rôzne čaje, homeopatiká ricinus, a už ani neviem čo ešte, a jediný účinok čo to malo na mna bolo že som pribrala... ale tvorbu mlieka to velmi nepodporilo... tuším vinea funguje... tú popíjam sem-tam
skúsim to s prikladaním, ako radíš, uvidíme či to malý bude akceptovať...
čo sa týka odsávačky, ja ani nemám pocit plných prs... neviem či niečo odsajem... ale skúsim to s tou teplou vodou...

bubik142
18. okt 2009

Ahoj pupavenka. Ine na tvorbu mlieka nepoznam. Ale mala som tn problem aj ja a b ola som dost zufala ☹ Prosila som o radu na fore kankan, ak chces tak tam mrkni, co radili mne... A ako sa ti dari s tym prikladanim na ten druhy prsnik? a co odstriekanie?

hamonny
22. feb 2010

Ahojte, asi nie som v spravnej teme, ale potrebovala by som poradit, resp. keby ste sa vyjadrili k nasledovnej veci.
Mam takmer 8 mesačného synčeka, ktoreho som plne dojčila do 6 mesiacov, potom sme presli postupne na prikrmy, zeleninove i ovocne, chvalabohu bez problemov. Papá všetko aj v hojnom počte. Moja otazka spočíva v dojčení. Totižto mliečko už ustupilo a tak dojčenie prebieha nasledovne:
V noci okolo 2.00 - dojč. z 1 prsnika,
6.00 - dojčenie z 2. prsníka.
9.00 dojčenie z 1 prsníka,
12.00 obed,
15.00 olovrant- ovocie,
17.00 dojčenie z 1 prsníka.
20.00 mliecna kasa.

Prakticky cez den papame MM len dvakrat, cize rano o tej 9.00 a potom az o 17.00. Papa uz len z 1 prsnika, akoby na uhasenie smadu. Chcem sa spytat, ci takyto prisun MM mu postacuje, UM nedavam. Mam totizto pocit, ze sa napapa MM velmi rychlo. Neviem, kolko si vytiahne. A ci toto postacuje pre 8 meacné babenko.
Dakujem Vam za vsetky rady. Budem cakat na Vase prispevky.