Po zavedení príkrmov sa bábätko menej dojčí

78jarmila
13. apr 2017

Ahojte, mamičky... Prosím o radu... Mám 9mes dcérku, ktorú dojcim. Po zavedení prikrmov však počet aj intenzita dojceni poklesli. Resp. pozorujem to nejak posledné 2 týždne možno. Dojcime sa ráno, 1-2x cez deň, večer, a v noci asi 2x. Dcérka nevyžaduje častejšie, a keď aj, tak podľa môjho názoru nevypije asi dosť. Cca 3-4min na jednom a tak isto na druhom. Aj keď potom vždy odgrgne a viac nechce. Čiže rozhodne pozorujem pokles množstva i tvorby mlieka, (zrejme) následkom čoho som dostala mz... poraďte, prosím, mám ešte nejak dokrmovat umelým mliekom, alebo vynechať prikrm 3x denne, alebo čo... 😢 dcérka inak pekne prospieva, všetko je ok, len si myslím, že pije menej mliecka, ako by bolo možno potrebné... Ďakujem všetkým za rady a prajem pekný dnik 😘

zuzik307
13. apr 2017

@78jarmila noo, je to normalne, ze so zavedenim prikrmov sa dieta dojci menej...mozes nadalej ponukat prsnik, myslim, v jej veku jej mozno tie 3-4 minuty stacia...dokrmovanie UM nie je potrebne...

katulka1992
13. apr 2017

@78jarmila ak maličká prosperuje tak nie je potrebné dávať umelé mlieko...my sme tiež po zavedení príkrmov začali menej dojčiť...takže je to normálne...maličká vie koľko potrebuje...a to čo vypije jej zjavne stačí...

petruldo
13. apr 2017

platí priama úmera, čím viac nemliečnych príkrmov tým menej sa dieťa kojí a nasleduje pokles tvorby. nechápem prečo chceš dať UM, jedine že by si chcela dcéru odstaviť úplne. ak nie, tak ponúkať prsník čo najviac.

lukrec
13. apr 2017

Normalka ved sa naje z nich. To je vzdy tak.
Ja mam teraz druhe a tiez tak aj pry prvom.
Kojila som vyse roka. Postupne sa stalo kojenie len pomlskanim.
Ved je to normalne.

lukrec
13. apr 2017

@lukrec pri pardon

78jarmila
autor
13. apr 2017

Nechcem dať umelé mlieko, teda pokiaľ nutne nemusím... malú prikladam približne medzi 2 prikrmami, čo vyjde tak 2-3x počas dňa, potom večer pred spaním, a v noci cca 2x... len či to teda stačí na nejakú tú požadovanú spotrebu povedzme...

stratilikova
13. apr 2017

@78jarmila pije dosť...aj keby bola na UM, tak pije rovnako

evittam
13. apr 2017

@78jarmila Je to uplne normalne. A dieta-aj ovela mladsie dokaze vypit vsetko z prsnika za 2-5min. potom​ je to len o dudlani. Ja som obe deti v 9.mesiaci dojcila uz len raz za den-syna pred spanim, dcerku rano po zobudeni. V noci vobec-spali.😉

luba41
13. apr 2017

načo umelé, pridaj počet dojčení, to je ozaj málo cez den..čo pije cez den? má flašu s inou tekutinou? cumel? ved ponúkaj prsník pred dojčením po dojčení, stále na požiadanie ako bolo doteraz..ved je určite smaj smädná...ona v podstate zbuda na čo je prsník, na dojčenie, rozptylujú ju nové podnety... zachvilu sa Ti takto odstaví..

evittam
13. apr 2017

@luba41 9.mesacnr dieta ma mat pestru stravu a nie len ho nahanat z prsnikom....Same si urci ci ano alebo nie....Mamicka potrebovala ukludnit a nie radu "dojcofanaticky" ako dojcit do puberty.

evittam
13. apr 2017

Pardon za preklepy...🙏

luba41
13. apr 2017

@78jarmila ak chceš dojčiť dalej a dlhšie a bez problemov, skus zatial ubrať jeden príkrm, pridať na dojčení cez den, ine tekutiny len ochutnavať poharikom..ved stále funguje ponuka=dopyt..a napr. čím menej sa dieťa do 4 rokov stretne v strave s kravským mliekom /Um/, tým je menšia pravdepodobnosť neskoršieho vzniku inhalačných alergii....
ak nechceš dojčiť-daj flašu s UM a je vybavené.. a s dojčením pomaly skončíte..

evittam
13. apr 2017

9.mesacnemu dietatu radit ubrat prikrm a pomaly nedavat tekutiny a len MM.😀😀😀
Ach jaaaaaj....

katriona1
13. apr 2017

@78jarmila je to uplne normalni, vsak s kazdym plnohodnotnym prikrmem se vynechava jedna davka mleka, takze postupne dite prechazi na pevnou stravu a s tim souvisi i pokles tvorby mleka, samozrejme s prikrmem se podava i jina tekutina, takze dite nema duvod na zizen, v tomto veku jsem dceru kojila taky asi 1-2x za den, casem uz jenom v noci a odstavila jsem ji ve 20-ti mesicich a mleka jsem mela stale dost, takze pokud ti normalne ji prikrmy tak neni duvod na paniku a zbytecne tlacit diteti prso 🙂

sam2
13. apr 2017

@luba41 ako to jej naozaj radíš, aby ubrala príkrm? Prepáč, ale toto je za vlasy pritiahnuté... Však asi to malému stačí a keď je smädné už 9m môže ponúknuť vodu, nesladený čaj... tekutiny má aj z polievok....

@78jarmila UM nepotrebujeme.... je logické, že po zavedení príkrmov sa bude dojčiť menej.... som toho názoru, že dieťa si vypýta a určí samo koľko toho potrebuje....nestresuj, nič sa nestane keď nebudeš dojčiť do 7 rokov 😉

hanata
13. apr 2017

Ved takto je to normalne, nie? Kojenie nahradit prikrmom a mliecko ostane uz len rano, vecer, pripadne v noci a cez den podla potreby. Vsetko klape ako hodinky, nechapem, s cim mas problem. Takto som to robila ja a x kamaratok a deticky boli dojcene 1,5 alebo 2, pripadne 2,5 roka. Obednajsi prikrm nie je klincom do rakvy ranajsiemu kojeniu, nechapem tieto pseudorady, co tu citam.

evittam
13. apr 2017

@hanata Presne tak. Tiez vobec nejak nechapem obavy zakladatelky-ved moze byt rada,ze dieta papa prikrmy...
@sam2
Ale kdezeeeee-s prsom treba nahanat..😋😊😉

katriona1
13. apr 2017

@luba41 jako nechapu tyto blbosti co tu pises, to jako ma dite viset na cecku do prvni tridy nebo co? proc by mela davat UM a proc by se melo dite odstavit a proc se bat flasky? moje dcera pila moje mat. mleko z flasky pri cestovani skoro od narozeni a kojila se bez problemu dost dlouho, stejne tak neter
@evittam a po takychto super radach tu pak jsou temy nestastnych matek, ze jim rocni dite nechce nic jist a vypit z flasky

evittam
13. apr 2017

@hanata To su bohuzial rady dojcofanaticiek,ktore nevedia pochopit,ze prsnik nie je pre dieta v tomto a vyssom veku stredom vesmiru......😉

evittam
13. apr 2017

@katriona1 Tak, tak. Nic nerobit, o nic sa nestarat len chodit naha po byte s dietatom zavesenym na "cecku" a davat mu ho na poziadanie a potom tu vyplakavat,ze 2-rocne a starsie sa budia 20x za noc na dojcenie.😀😉
Obe moje deti pili caj,vodu z flasky od prveho tyzdna, syn plne dojceny do 4.5 mesiaca-potom ciastocne dokrmovany kazdy druhy den vecer UM, dcerka dokrmovana od narodenia. Dojcila som do 10.mesiacov, odstavili sa obaja sami...😉

esther03
13. apr 2017

@luba41 tebe to dobre uz kuruje, ze ubrat prikrm...

moni244
13. apr 2017

@luba41 nesklamala si 😉

anabeth
13. apr 2017

no ved to je cieľom, nie?- postupne nahradiť kojeneckú výživu- či už MM alebo UV pevnou stravou, 1x za den môžeš mimčo kojiť ešte aj tri roky... je už silné, vytiahne veľa, množstvo sa prisposobí potrebe... to je taká moda posledných pár rokov, stále riešiť množstvo mlieka a nech je akýkolvek problém- vždy je výsledok, že za to može nedostatok mlieka
doležité je, že prospieva, je spokojné... netreba hľadať problem tam kde nie je

juhseverzapad
13. apr 2017

@78jarmila Dieťaťu očividne nič nechýba, ale ty máš problém, že ti menej vysí na cecku.😂, že do 4.rok a ubrať príkrm. Ty si iná fanatička

juhseverzapad
13. apr 2017

Zblbol mi mobil. Príspevok od smajlíka bol určený @luba41

candii
13. apr 2017

Nechapem celkom tvojim obavam a ani tomu preco chces do 9m dietata pchat UM ked dojcis .. myslim ze je uplne normalne ze ked das prikrm logicky sa to dieta napapa a uz mlieko nechce. Zasyti ho prikrm na dlhsi cas ako materske mlieko. Je to normalny postup ze prikrmom vynechaj davku mlieka.. takto to ide postupne do samoodstavenia .. moj sa takto odstavil v 1r resp. ja som ho odstavila a mi prespi celu noc. Nevidim dovod davat UM dojc kym ty budes chciet a drobec si bude vyzadovat. Mlieko nestratis ak sa toho bojis samozrejme ze sa ti tvorba znizila je to logicke ale mlieko stale mas 😉

salamistka
13. apr 2017

keď som začala dávať príkrmy, mala som obavy, že sa mi prestane tvoriť dosť mlieka...ale ono sa to prispôsobí potrebám dieťaťa, možno bude MM menej, ale to dieťatku stačí, čím je väčšie, tým menej ho potrebuje, to len v prvom polroku by dieťa malo vypiť asi 500 ml denne, keď pije len čisto mlieko, potom je MM už len ako spestrenie popri príkrmoch...po zavedení príkrmov som rozdelila kojenie takto: ráno MM, desiata ovocie, obed MM, olovrant zelenina alebo mäso, večer kaša a pred spaním MM a v noci 1-2 tiež kojenie...ja som urobila najprv tú hlúposť, že som dala malej na obed zeleninový príkrm a dokŕmila som materským mliekom, lebo tak som to niekde čítala a malá to všetko kompletne vypľula...takže riadiť sa sebou, zdravým rozumom a všetko pôjde ako má...

evittam
13. apr 2017

@salamistka Vidis tvoja to vyplula u nas to tak fungovalo.😉 Kazde dieta je dieťa​ ​je ine a mamicka si odsleduje co mu vyhovuje.

zapka21
13. apr 2017

9-mesacne dietatko je este vzdy dost male a dojcenie je stale prenho mimoriadne dolezite. Zda sa, ze sa prikrmami dost nasyti. Ak chces u vas dojcenie zachovat, prsnik ponukaj pred prikrmom 🙂 nech sa dari *

katriona1
13. apr 2017

@zapka21 no když dá MM před příkrmem tak ho potom už nebude chtít a nevím proč by se mělo takto dítě brzo odstavit, opakuji kojila jsem do 20-ti měsíců, od 18-ti už jenom v noci a mléka jsem měla klidně pro dvě děti 🙂 navíc zakladatelka píše, že dítě se jí kojí 3-4x za 24 hodin což je dostačující na tento věk, do zavádění příkrmů se mi dcera kojila 5x za 24 hodin a to měla 8kg. v půl roce takže jí stačilo 🙂 však není důležité jak často pije, ale kolik se napije