France Lait verzus Babylove

syrik
27. máj 2015

Ahojte maminky, ktoré z týchto mliek je podľa vás sytejsie? Ak používate Babylovee,neviete mi pozrieť energetickú hodnotu na krabici A množstvo, koľko má vypiť dvojmesacne dieťa? My papáme France Lait antirefluxne, vypije každé dve hodiny 90 ml.Priberá skoro kilo za 3 týždne. Dosť... V noci niekedy potiahne aj celú noc.Mám poci,, že to mlieko ju vôbec nezasyti. Mám sa riadiť údajov na pixly alebo jej mám dávať, ako si pýta? Ďakujem

wieruska1
27. máj 2015

moja mala sice pila Hipp, ale davala som kolko pytala. ja som vobec neriesila kolko ma vypit. Doktorka na poradni hovorila ze je pevnejsia ale uzavrela to tym ze to preto ze pije UM.

syrik
autor
27. máj 2015

@wieruska1 Mne hovorila, že mám držať odstup minimálne 2 hodky A nadávať viac, ako 90ml.Lenže ona stále pýta. Dudel cumle O dušu.

wieruska1
27. máj 2015

@syrik za seba ti poviem ze moja vypila aj 150. Mmozstvo na krabici je orientacne. Teraz ma tri a po veceri vxpije niekedy aj pol litra kakaa. Viem je to vela, viem bemala by ale ked pyta? My sme cela rodina taka mliekova. Moj 20 rocny brat poje mlieko od smadu.

zabina27
27. máj 2015

@syrik s tymito UM nemame skusenosti, ale nas tiez pil viac ako bolo na nutrilone napisane... co spravis a uvrieskanym babom? pokial jej das o odmerku viac a ona bude spokojnejsia, tak je proste hladnejsia 😉 my sme boli v nemocnici, ked mal maly mesiac, lebo grckal a hnackoval, ale nic mu nezistili, len povedali, ze ho asi "prepchavame", tiez mi povedali, kolko ma na svoju vahu papat, ale jeho to prd zaujimalo... to si este skus pozriet na nete, alebo v nejakych brozurach - kolko by mala vypit podla vahy, nie podla veku, mozno zistis, ze jej fakt treba viac. no a za posledne - odstup sice dodrz, ale ak jej skusis davat viac a nebude grckavat, tak je to ok...
akoze ked ti poviem, ze nas ako 6-tyzdnovy v pohode papaval 210ml... 😀 potom som mu to na cas znizila na 180, ale asi niekedy od okolo pol roka sme na 210 🙂 zase, spaval cele noci, cize si svoju "davku" vypil cez den, v noci nepotreboval 😉 je vacsi ako niektore babatka v jeho veku, ale buclaty teda nie je, aj rebra mu trcia, ked sa natiahne 😀 priberania sa neboj, stopat ako kacicu ju nebudes a ona malinka ked sa zacne viac hybat, nebude tolko priberat 😉

julia92
28. máj 2015

Bábo by malo piť 120-150ml na 1kg na deň. To si potom rozrátajte na počet kŕmení a uvidíte, koľko by malo vypiť, resp. v akom rozmedzí. Pribrať kilo za 3 týždne je doooosť 🙂 🙂 🙂 Pediatrička mi stále vraví, že 100g na týždeň je ok (ale to mi príde aj celkom málo, neviem no...).

Moja 3 mesačná síce nie je ani na jednom z tých mliek, papá Nutrilon (low lactose ale už od zajtra postupne prechádzame na obyč. nutrilon) no a papá 100-115ml 6x za 24hod.

A ešte mi napadlo... ono ani nemusí byť hladná, to že dudluje cumeľ ešte neznamená, že je hladná 🙂 Moja tiež dudluje aj hneď po jedení... jednoducho malé bábätká potrebujú dudlíkovať...

nikol61
29. máj 2015

@syrik My sa na France Lait nemozem stazovat zstial (kolp klop klop). Presli sme nan po Bebe HA 1, ktora nas pekne potrapila. Bolesti bruska, neprdkal, cez den takmer vobec nespal a teraz je ako vymeneny. Vestky problemy sa popravili. Papava 6x120 ml. vyzera, ze mu to staci. Niekedy mavame odstup aj 3 hodky. Nam pediatricka vravela, ze miminka priberaju tak 150 az 200 g. za tyzden, ale jasne, ze je to individualne. Takze ja som s FL spokojna 😉 aj nas maly. Asi nie vsetko co je drahe a ma vsade reklamy, musi byt aj dobre.

karolinka1991
12. nov 2017

Ahojte,ak by ste mali zaujem,mam 2 neotvorene balenia France Lait Premium Comfort 2 (6-12m) - nam sa viac osvedcilo ako obycajne France Lait,lebo dcerka mala stale bolesti bruska,vyskusali sme aj ine,ale toto jej sadlo najviac. Pred mesiacom sme presli na kravske a 2 neotvorene balenia nam zostali. Predam vyhodne alebo vymenim za nieco,co by sa mi zislo. Paa