Je dobré dávať hypoalergénne mlieko?

zzuzika511
20. apr 2012

Chcela by som sa spytat ake mate vy s tym skusenosti, malu nekojim a ma 3 mesiace davam jej bebu HA ale pocula som uz viac nazorov od mamiciek, ze po vysadeni HA mlieka sa detom zacnu prejavovať alergie(neviem mozno ich to dovtedy potlaca). Neviem nechcem jej moc davat obyc.mlieko ale zasa ani riskovat alergiu. Lenze ked sa tak nad tym zamyslim niektore nazory maju opodstatnenie ved predsa prvej deti mali jednu znacku mlieka a zili a uz duplom ziadne hypoalegenne a podobne a nebolo tolko alergii...A tiez kazdy vychvaluje nutrilon pre to "zevraj" obsahuje najviac vitaminov na co som uz pocula protichodny nazor pediatra, ze nutrilon nie je dobry prave kvoli tomu ved predsa ani v mater. mlieku sa nevyskytuju všetky vitaminy... a prave preto ked ho dietatu davate a potom vysadite-zacnu im tie vitamininy chybat a dieta chorlavie. Ja osobne neviem pre kt. sa mam spravne rozhodnut bebu davam preto lebo mi ju tak zacali krmit v porodnici..

ivana82
20. apr 2012

@zzuzika511 Mozem ti len povedat vlastnu skusenost - moj manzel ma alergie, preto sme po odstaveni (takisto v 3 mesiacoch) na radu lekarky presli na bebu HA, pouzivali sme ju zhruba rok a 2 ci 3 mesiace, potom sme presli na obycajne mlieko a maly nema ziadne alergie, chorlavy zacal byt az ked nastupil do skolky (co si myslim, ze je bezne). Ine mlieka som ani neskusala, nemala som potrebu, pretoze maly ho prijal v pohode. Uvidime, ake to bude pri druhom babatku. Prajem vela stastia 🙂

magdusiak83
20. apr 2012

Môj malý, má tiež HA Bebu, tiež nám ju dávali v pôrodnici...ale manžel je alergik a dcéra má tiež ekzémy a predpokladám, že aj náš Olík bude mať také čosi....Pri malej sme mali nutrilon, bol celkom v pohode, ale strašne nás z neho zapekalo, i keď sa vraví, že sa najviac podobá materskému mlieku. Po roku tiež sme začali dávať do stravy obyč. mlieko, ale len ako na spestrenie stravy, polievky, puding, krupicu.... nutrilon sme pili stále, pretože si myslím, že i keď je obyč. mlieko zdravé, nedokáže nahradiť všetky tie vitamíny a navyše si myslím, že ak dáš obyč. mlieko skoro, existuje tu riziko intolerancie laktózy alebo alergie na kravskú bielkovinu. Poznám kočku, ktorá dala v 1 mesiaci ob. mlieko a malá sa jej vysypala do minúty. To vieš, sto ľudí, sto chutí....Držím palčeky a určite nájdeš neakú správnu cestu pre svoju dcérku... 😀