Kedy mám dávať mlieko ročnému dieťaťu?

petulik92
23. sep 2020

Maminy, ani nie tak koľko, ale kedy počas dňa dávate mlieko deťom? Moja bude mať o pár dní rok, stravu má už pestrú a chcem jej dávať už iba 2 umelé mliečka denne. Ale som na vážkach, či z toho nebude nervózna. A ani neviem ktoré by som jej odobrala. Ranné? Alebo poobedné čo máva tesne pred druhým spánkom? Mliečko má veľmi rada, do 10 teho mesiaca, bola strava viac menej iba o mlieku... V každej dávke má tých 240 ml mlieka (7odmeriek)

bona69
23. sep 2020

Ja dávam len ráno po zobudení a večer pred spaním

deti95060810
23. sep 2020

ráno, večer....aj obyčajné z obchodu...

evkakozickova
23. sep 2020

@petulik92 môj má dva a pije ráno,poobede a večer vždy pred spaním, pije obyčajné mlieko už.

maminka123abcd
23. sep 2020

@petulik92 keď je hladné

nika_m
23. sep 2020

Ahoj...v cca takom veku sme aj my okresali pocet flias UM a snazili sme sa zaradit mu uz nejak normalny rezim v strave , nechala som malemu mlieko rano po zobudeni (bolo to aj pre mna pohodlne, rychlo urobit UM a on sa este v postielke napapal, doplnil tekutiny tym padom a mohli sme sa pomaly vsetci prezliekat, chystat a tak...) A vecer pred spanim mal druhe...ak ale myslis, ze to mliecko pred spanim ho ukludni tak mu nechaj aj na obed a odstran ranne...mozno to budes musiet poskusat ako bude vyhovovat vam obom 🙂 moj ma teraz 1r8m o chvilu a ma uz len vecer

asia83
23. sep 2020

@petulik92 Veď jej dajte koľko si pýta. Syn vypije ráno, po obede a večer pred spaním. Každá dávka je do 200 ml, viac nevypije. Je všetko. Dcéra bola "mlieková", pila veľa, no normálne jedlo jesť nechcela. Sú rozdielni. Každopádne, dávala som jej keď si žiadala. Veď to dieťa rastie, dajte mu čo si pýta.