Kravské verzus kozie mlieko

kisub1985
9. aug 2013

cavte maminky, prosim Vas, odkedy sa moze davat namiesto umeleho mliecka kravske alebo kozie? ktore je lepsie a nebude mi pri nom mala velmi priberat. Dcera ma o par dni rok a pol, tak ci by som uz mohla, lebo pediatricka hovori, ze najskor po druhom roku a mne sa zda to umele asi viac umele a skodlive ako kravske, pripadne kozie. dakujem

mummy01
9. aug 2013

@kisub1985 umele rozhodne nieje skodlivejsie ako kravske...kravske ma take hodnoty zivin aby vyhovovalo teliatku a nie dietatku ale je to na tebe,ak ti ide iba o to aby dieta pilo "nejaku bielu tekutinu" ...podla mna radsej ziadne mlieko ako kravske 😉

janinah
9. aug 2013

1,5r. som začala dávať plnotučné kravské mlieko,rob podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia ako napokon všetko čo sa vlastneho dieťaťa týka 🙂

k_a_j_k_a
9. aug 2013

@kisub1985 ahoj napisem svoj nazor, tak ma tu neukamenujte, nemam chut sa hadat 🙂
ja som davala detom kravske mlieko od roka ako sa odstavili od kojenia. Do varenia som dokonca davala aj skor. My sme mliekova rodina v akejkolvek podobe 🙂 Ved vyskusaj a uvidis, ako mala zareaguje. Je to ako s ktorymkolvek inym jedlom. Treba skusit 🙂 my sme kozie neskusali, ale je vraj dost slane.
Inak, mozno je to len v mojej hlave, ale aj mne pride UM horsie ako ine mlieko. Asi to bude tym, ze mam averziu k comukolvek sackovemu, praskovemu a k akemukolvek polotovaru. Raz mi dala mamina UM normalne a aj vanilkove, sme ho otvorili, hrozne smrdelo a ked som to dala detom, tak mi to pekne vratili, ze to oni pit nebudu. A veru nechutilo to o nic lepsie ako to smrdelo. Aj to putovalo rovno cele do kosa.
A to, ze kravske mlieko je urcene pre teliatka, kozie pre kozliatka a pod. A co? Cital niekto zlozenie UM? Mnohe, ak nie vsetky su zo suseneho kravskeho mlieka. A okrem ineho aj syry, jogurty, maslo... vsetko vyrobene z mlieka. Mne to trosku pride ako ked by niekto povedal, ze babany su urcene pre opicky, tak ich preto nejedzme a urcite sa najde takych veci este vela.

sorciera24
9. aug 2013

@k_a_j_k_a suhlasim

@kisub1985 ja som od roka zacalas kravsykm po trosku, kojila som do 15 mes. a potom sme hned presli na kravske.....ale! casom som zistila, ze dost zahlienuje.....no a potom som objavila silu kozieho mlieka.....na imunitu nic lepsie nepoznam....uz rok a pol pije len to! je ovela zdravsie...... (mne sa tiez UM bridi, ajsne, ekd mamicka nemoze kojit , tak by som to do roka pretrpela, ale po roku?...nevidim dovod davat UM....).....a pri druhom, od roka, urcite rovno kozie🙂

saska.t
9. aug 2013

@k_a_j_k_a a nemate Problem so zahlienenim,vela razi som sa stretla s tymto problemom po kravskom mlieku,

takze som za kozie a tie klasicke krabicove kravske mlieka su len Biela voda bez zivin, UM bude vzdy len umele,ale aspon ma stiahnute velke mnozstvo bielkovin,takze aspon tolko nezatazuje oblicky
@kisub1985

k_a_j_k_a
9. aug 2013

@saska.t ja neviem, nikdy som to neriesila, takze asi nie 🙂 ked sme chori, tak mlieko obmedzime, hlavne pri nachladnuti alebo ked mame chytene hrdlo, nech to este viac nepodporuje tie hlieny, ale inak to neriesim

kisub1985
autor
10. aug 2013

vdaka za nazory, no nie je to take, ze mi bude vela priberat?
dakujem

m_ij_ka
10. aug 2013

ja som kravské mlieko dávala od štvrtého mesiaca, kozie som neskúšala tak neviem

luciannka83
10. aug 2013

večer robím kašu z kozieho mlieka a ráno dávam um. Od kedy pije na večer kašu z kozieho mlieka, tak prespí celú noc. 🙂

angi07
24. aug 2013

@m_ij_ka ahoj. Ja mám chlapčeka má 4 aj pol mesiaca a tiež rozmýšlam , že by som skúsila kravské prevarené mlieko,, dá sa to kúpiť normálne čerstvé do fľašky . Stále je hladný , každé 2 hodiny si pýta hlavne v noci, už prikrmujem ( výživa, mrkva, brokolica, atď. ) Nekojím už od dvoch mesiacov a od začiatku sme s tým mali problém, nemala som dosť mliečka tak Nutrilon ide od narodenia. Rozmýšlala som nad tým, že by som UM pripravila pol na pol voda a kravské prevarené mlieko.....Vy ste tiež mali problém, alebo prečo si začala dávať kravské mlieko?

m_ij_ka
24. aug 2013

@angi07 ja som mala málo mlieka, užívala som aj homeopatiká aby sa mi mlieko tvorilo ale malej to bolo málo. Zo začiatku som malej robila mlieko tak že do pol fľaše som urobila UM a pol fľaše prevarené mlieko s troškou cukru a to mi v pohode vypila. Asi dva týždne sme takto boli a potom mi chcela piť mlieko len 0,5% mlieko a pediatrička mi hovorila, že by mala piť mlieko 3,5%. Toto mlieko mi začala piť až keď mala 10 mesiacov. Od 4 tého do 10 mesiaca pila 0,5% mlieko iné nechcela, problém bol len v tom, že málo priberala, ale inak jej nič nebolo. Teraz má malá 15 mesiacov a papá všetko.

angi07
24. aug 2013

@m_ij_ka a doktorka na to nič? všade počujem že mlieko nesmie, ale aj moja známa mohla dat čo len chcela, a malý bol stále hladný potom začala dávat prevarené mlieko a prespal celu noc, to ho zasítilo. oni skušali dávat aj nutrilon 2 aj 3 hoci ich synček bol ešte malinký, ( ako môj, 4 mes. ) ale nič nepomohlo len prevarené mlieko.

m_ij_ka
25. aug 2013

@angi07 ja som to riešila s doktorkou a takto som to robila a malej nebolo nič.

kofoluska
20. nov 2013

Kozie mlieko je jednoznacne lepsie - lahsie stravitelne, ma ine zastupenie tukov, bielkovin a ostatnych latok nez kravske. Viac to vyhovuje ludskemu telu. O pozitivnych ucinkoch na imunitu ani nehovoriac. Akurat zhanam nejaku spolahlivu farmu v blizkosti Bratislavy, aby som postupne mohla malemu zacat davat. Mlieko je extremne citlive na to, co koza zje a ci je v cistom prostredi a ci je sama cista. Ak mlieko smrdi alebo ma akukolvek pachut, majitel sa o nu velmi nestara.....

222anna222
7. jún 2015
Používateľ 222anna222 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od 222anna222.