Kendamil 1 dávkovanie

9. sep 2021

Ahojte maminky,tie ktore davate detom Kendamil 1 kolko im date?Mam doma 3tyzdnoveho synceka,doteraz som mu davala 90ml,a az teraz som si vsimla ze na krabici je napisane davkovanie: 1-2 tyzdne 90ml 2-4tyzdne 120ml
Aj som mala pocit ze mu to nestaci,ale nasa pediatricka hovorila nech mu dame iba 90ml.
Co teraz? davali ste 120ml?nie je to zas vela?dakujem
btw:vobec nekojim

gdpr
9. sep 2021

Podľa toho ako priberá ak málo tak určite by som zvýšila alebo ak je hladný... Väčšina UM od toho 1.mesiaca majú dávkovanie 120ml.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikpa
9. sep 2021

Tie tabuľky neplatia rovnako pre každé dieťa, keďže každé je iné. Dávaj podľa potreby aby nebolo bábätko hladné ale pozor aby si neprekrmovala lebo ho bude bolieť bruško. Závisí to na váhe, mal by vypiť určité množstvo na kilo váhy ale toto si už nepamätám presne. Takže by som počúvala pediatra ale zase +/- 30ml ak dáš keď sa ti zdá byť hladný tak sa nič nestane. Môj pil 90ml keď mal mesiac.

andula1988
9. sep 2021

Tabulky su len odporucanie….. nas vypil 60-90ml ako kedy …. Postupne sme presli na 120 a to ma aj teraz (8tyzdnov)

amelie2017
9. sep 2021

Ako pise nikpa, je to orientacne. Moja dcera napr. nikdy nevypila viac ako 180. Aj to len par krat vacsinou len 150 aj ked uz mala rok, dva.

budiakova
18. sep 2021

Ahoj. Skús si skôr porátať, koľko ml denne spolu vypije, podľa tej tabuľky, prípadne koľko krmení celkovo má. Nemusí to byť presne harmonické a pravidelné kŕmenie. Samozrejme, nadaľej si to sleduj, tie 3 hodiny sú ideálne, kedže to je umelé mlieko. Nestresuj sa kvôli tabuľkám, každé dieťa je iné. Niektoré pije častejšie, iné menej. On hodinky ani čas nepozná, riadí sa len svojím bruškom. Len nikdy nedávaj viac prášku len koľko je na krabici, vždy na 30 ml vody 1 odmerka prášku.

lucia0211
21. júl 2022

Ahoj,viem že už príspevok si písala dávnejšie,ale 90 ml si myslela na každý deň či za 24 hodín?