Koliky a tichý reflux? Poraďte

aimy11
23. apr 2019

Ahojte mamicky! Prosim o radu. Mam 2,5 mes.synceka a velmi nas trapia koliky. Kvapky nepomahaju, davame aj probiotika a pijeme Hipp Combiotik 1. Sme cisto na UM od jeho 2 tt a toto je jeho tretie mlieko. 1 mal Nutrilon Ha ale velmi vracal tak sme mu dali Nutrilon AR a to nam nechcel papat a prestal priberat. Tak sme skoncili na Hipp a velmi mu chuti. Vcera sme skoncili na pohotovosti pretoze mu odrazu odisiel hlas. Mal strasne bolesti bruska a este mi aj grcka ale uz nie prudom. Pri odgrgnuti tak za lyzicku aj to iba obcas. To by bolo ok lenze jemu mliecko vybehne aj 2 hod po jedle a velmi casto grga. Stale je nekludny a pri papani hadze hlavu dozadu a mrvi sa. Davam aj castejsie odgrgnut aj polohujem. Neda sa to vydrzat.. velmi sa o neho bojim pretoze sa uz niekolko krat stalo ze sa zacal dusit. Na pohotovosti nic moc neporiesili. Ma koliky a davam mu vraj vela papat. 180ml znizili na 150ml. Nechali si nas tam do dnes aby mu urobili odbery a sono bruska. Vysledky mal dobre.

aimy11
autor
23. apr 2019

Este dodavam ze som ziadala niekolko krat aby ho poslali na gastro kvoli refluxu a nic. Bolo s toho iba sono bruska.

barunka.k
23. apr 2019

@aimy11 tiež sme mali tichy reflux...ja som sa vypýtala na sono a poslali...žiadajte dôraznejšie nárok na to máte...my sme potom nasadili mliecko HIPP AR ktoré nám predpisuje lekárka a mame ho za polovicu cenu na základe diagnózy ktorú sme mali zo sona...veľmi pomohlo to mliecko...malú aj záha pálila tak som jej nasadila homeopatika Gastrocynesine...tie u nás zabrali..vždy pred papanim som štvrtku tabletky rozdrvila na plastovej lyzicke a sparadlom rozmiešala a dala malej vypiť (zámerne píšem že sparadlom nakolko by sa vraj homeopatika nemali miešať kovom)...u niekoho ale nezaberú ...potom je ešte sirup Gastrotuss ten sa podáva po kŕmení tuším 15 min...ale ten u nás nezabral vôbec...niektoré maminky ale chvália...všetko kde mala ležala vrátane kočíka sme dvihli do uhla 40 st. aby telíčko bolo vyššie od spodnej časti ...sú aj klinové vankúše len mne prišlo dvihnúť napríklad celu postieľku lepšie lebo mala spala na rovnom ale vlastne naklonená...bruško nás tiež bolelo ale prešlo úderom tretieho mesiaca...ešte má napadlo že po kŕmení sme vždy aspoň 30 minút malú nosili na kolkmo (nosic a šatku nenávidela 😊) vy ste na tom možno lepšie s nosením sa 😉dávala som ju aj do lehatka čo môžu byt bábätka od narodenia a tam bola spokojna lebo bola v zdvihnutej polohe..

malinajahoda
23. apr 2019

@aimy11 u nás koliky začali ešte v pôrodnici a v 5 týždni zistený reflux na základe zástavy dýchania. Dcérka mi chrčala, mala zapálený pažerák a hlasivky. Na koliky nám pomohol až Coliprev a výmena mlieka. Dovtedy som skúsila masáž bruška, cvičenie s nožičkami, nahrievanie bruška, Sab Simplex, Espumisan l, Infacol.
A na reflux ar mlieko a polohovanie (kúpila som klin, na ktorom som dcérku aj krmila a aj tam spinkala), šetrné zaobchádzanie, po každom kŕmení nechať odgrgnut (nosila som ju 30 minút po každom kŕmení). Na bruško som ju dala ležať až po 3 hodinách od kŕmenia.

deedol
23. apr 2019

@malinajahoda fu, vy ste mali az zastavu dychania? hroza pomysliet.
@aimy11 u nas zabral gastrotuss hned po krmeni. nutriton, resp. AR mlieka zapekaju, maly skoncil po dvoch dnoch na urgente, kde ho museli "vykakat".
na koliky sme skusali vsetko mozne, u nas zabrala kombinacia coliprev a espumisan, ale fakt poctivo pri kazdom krmeni, lebo ked som napr. v noci raz vynechala, tak hned mal krce. potom sme presli na radu pediatricky na nutrilon allergy digestive care, kde je nastiepena mliecna bielkovina a nie je tam laktoza, plus bol uz starsi, tak koliky pominuli.
tichy reflux mal este dlho dlho, ale uz tusim ani ten nema (klop klop) - ma rok, takze snad sme sa ho uz zbavili.
drzim palce🙂

malinajahoda
23. apr 2019

@deedol bol to des. Nerada spomínam. 😢
Nám paseku robil Nutrilon AR. Celé božie 3 mesiace. Malá bola zapečená a vetry zastavené. Vymenili sme za Beba AR a paráda. Ľutujem doteraz, že som to skôr nezmenila.

miska787
28. apr 2019

@aimy11 my máme 7 mesiacov a jeden týždeň presne 🙂 a stále máme tichý reflux. Čakám čakám na zlepšenie ale nič nevidím. Sirup nám nezabral a spomínané homeopatiká taktiež nie...už len vydržať kým dozrie ten pazerak. Doktori neriešia a ani nebudú pokiaľ bábätko nechudne. Je to bežný jav do 1 roka. Ak vám môžem poradiť tak polohovať, po jedle šetrná manipulácia, menšie dávky jedla častejšie, a pozor na tesne oblečenie na brušku 🙂

miska787
28. apr 2019

@aimy11 na koliky najlepšie probiotiká biogaia nam zabrali krásne so 4 hodinovej koliky bola tak hodinová cca.

aimy11
autor
24. máj 2019

Dakujem vam baby za odpovede. Zial nam nezaberali ziadne kvapky, probiotika ani sirup. Uz nevraciame ale zato grgame stale aj dve hod po jedle. Casto ho to zobudi takze ak aj zaspi cez den o chvilu je hore lebo si potrebuje odgrgnut.

leydy
28. máj 2019

@aimy11 aj my mame tichý reflux syn má 2 mesiace, zevraj 3. mesiac je najhorší neviem prečo ale už to začínam pociťovať. Cez deň 10 minútové spanky, nosíme sa stále nosič, satka, 🙏 chvála bohu za ne. Najhoršie je ta bezmocnosť, že nedá sa im pomôcť, musí im to dozrieť. Musíme vydržať ✊ držím päste a veľa veľa síl

aimy11
autor
31. máj 2019

@leydy My mame 3,5 mesiaca a mozem povedat ze ten 3 mesiac je nieco strasne. V stredu ideme na gastro. Mozem sa opytat ci kojite? Pripadne ak ste na um tak ake davate? Inak presne aj my cez den 10 minutove spanky.

leydy
1. jún 2019

@aimy11 kojím asi každé 2 hodiny, cez deň stále krátke spanky, všetko ho zobudí každé buchnutie, šuchnutie a potom už nie a nie ho uspať ale v noci mi krásne prespí celu noc alebo sa raz zobudí a spime ďalej. Cize v noci sa vyspime a naberiem energiu 🙂. V noci Vám ako spinka? A prečo idete na gastro, poslali vás? Je to veľmi náročné okolo 4 mesiaca by to malo byt troska lepšie ;)

leydy
1. jún 2019

@leydy a na to gastro prečo idete? Nepriberate či iný problém máte ešte?

barunka.k
1. jún 2019

@aimy11 tak potom už len vydržať až dorastie to čo má...reflux väčšinou vrcholí v 4. mesiaci a potom pomaly ustupuje...je to ale individuálne...niekomu skončí po 4 mesiaci ....niekomu prejde s prvými prikrmami niekomu neskôr niekomu v roku resp po roku...my mame teraz 9 mesiacov a týždeň a malá spi už dlho omnoho lepšie a od 5 mesiaca prespime celu noc...sem tam grgne ešte z vodičky keď sa dosť napije ale nebudí ju to ani nič...držím palčeky a nech čoskoro prejde...

aimy11
autor
5. jún 2019

@leydy stale nam vygrckaval mliecko a palila ho zaha. Neustale si potreboval odgrgnut a plakal od rana do vecera.. dnes sme boli na sone a ma tichy reflux. Ja som mu uz ale v nedelu dala France Lait AR a je to o mnoho lepsie. Brusko neboli, nevracia a grga o vela menej. Zaha ho uz asi tiez nepali. Inak s priberanim nebol problem.

leydy
7. jún 2019

@aimy11 tak som rada, že sa Vám polepšilo ;) verím, že už to bude len lepšie a lepšie 🙏😊

ivik111
7. jún 2019

@aimy11 skuste davat mliecko po mensich davkach a castejsie....ked uz nic nepomaha,babenko musi z toho samo vyrast,niektore sa s tym trapia kratsie,niektore dlhsie.u nas odisli koliky za 4 mesiace,ale reflux maleho drzal cca.do roka.doteraz syn (18 mesiacov)jedava mensie porcie a castejsie,nema vyznam do dietata nasilu tlacit,ked mu to nerobi dobre....nebojte,casom bude lepsie😊

sims122
7. jún 2019

@ivik111 presne tak, nam doktorka kazala tiez v mensich davkach, mlieko som davala aj kazde dve hodiny..natrapili sme sa ale za pol roka to preslo a uz je dobre

zlaticaadam
5. jan 2020

Prosím má niekto skúsenosti s nutrilon ar? Máme ho na predpis mame reflux ale obávam sa že malinkého bude zapekat

zlaticaadam
5. jan 2020

Dávali sme do malička nutriton ale mali sme problémy s kakanim riedka stolica že vyteká la s plienky a tlačil ako blázon mal aj kŕče dneska sme boli na pohotovosti ráno o 7 a dali nám nutrilon ar ale obávam sa že bude ho zapeka alebo že bude iný problém prosím vaše skúsenosti ďakujem berieme aj probiotika a espumisan..

barunka.k
5. jan 2020

@zlaticaadam ja myslím že bude problém v mliecku...ono mliečka AR vo všeobecnosti viacej zapekaju....nutrilon moc bábätiek zapeka..Deti od mojej sestri aj sesternice ho nemohli mat vôbec lebo bolesti brucha a problém s kakanim...mali sme tiež reflux a ja som na odporúčania kamošky skúsila HIPP AR a teda žiaden problém...k tomu som dávala probiotiká Biogaia a nebol žiadny problém...toľko len moja skúsenosť...

zlaticaadam
5. jan 2020

Biogaia mame aj mi aj espumisan ale nič moc mali sme aj nutrilon ha prosyneo antialergycky síce mal peknú stolicu ale reflux bol problém dali sme nutriton zahustovadlo a problém Vodnára stolica doktorka vravela ze keď ho nutrilon ar zapeka tak treba dávať trosku pre varenej vody že by to mohlo pomôcť ale keď dám vodu tak zase vracia a vracia aj mliečko vodu dostáva s odstupom času

zlaticaadam
4. mar 2020

Dobrý večer máme problém mám 3 mes. Syna.
Ktorý má problém s grcanim ale to tak ze mi papame nutrilon alergy digestive čare a zahustujeme nutritonom kvôli tomu že zle znášal bielkovinu mame také mlieko a nutritomkovoli tomu ze máme potvrdený reflux
Synček keď sa na papa 120 niekedy 160 ml tak normálne pekne odgrgne niekedy vynde mliečko niekedy nie. Ale problém nastáva po cca po hodinke.. Vydrcne asi dve polievkové lyžice natraveneho mliečka zrejme je natravene je to ako voda také smrdlave ako kyselina a slizke... Niekedy je to viac priesvitné niekedy trosku biele boli sme u pediatrická a povedala že je to normálne ale mne sa to normálne nezdá trvá to viac ko dva týždne zakaždým po krmeny takto vygrcne ale prospieva a priberá len sa niekedy r9sculuje keď ho položím ako keby ho zaha palila žiadala som o gastro vyšetrenie a odmietla nás tam poslať že zbytočne stresujem ma prosím niekto takú skúsenosť? Do. Mlieka raz denne dávame bio gaja 6 kvapiek
Raz denne vigantol 3 kvapky
A každé kŕmenie sab sympley
Dosť ma takéto grcanie znepokojuje prosím o radu

zlaticaadam
4. mar 2020

Dobrý večer máme problém mám 3 mes. Syna.
Ktorý má problém s grcanim ale to tak ze mi papame nutrilon alergy digestive čare a zahustujeme nutritonom kvôli tomu že zle znášal bielkovinu mame také mlieko a nutritomkovoli tomu ze máme potvrdený reflux
Synček keď sa na papa 120 niekedy 160 ml tak normálne pekne odgrgne niekedy vynde mliečko niekedy nie. Ale problém nastáva po cca po hodinke.. Vydrcne asi dve polievkové lyžice natraveneho mliečka zrejme je natravene je to ako voda také smrdlave ako kyselina a slizke... Niekedy je to viac priesvitné niekedy trosku biele boli sme u pediatrická a povedala že je to normálne ale mne sa to normálne nezdá trvá to viac ko dva týždne zakaždým po krmeny takto vygrcne ale prospieva a priberá len sa niekedy r9sculuje keď ho položím ako keby ho zaha palila žiadala som o gastro vyšetrenie a odmietla nás tam poslať že zbytočne stresujem ma prosím niekto takú skúsenosť? Do. Mlieka raz denne dávame bio gaja 6 kvapiek
Raz denne vigantol 3 kvapky
A každé kŕmenie sab sympley
Dosť ma takéto grcanie znepokojuje prosím o radu

barunka.k
5. mar 2020

@zlaticaadam presne toto mala moja malá...napapala sa..odgrgla a po hodinke spánku vygrcla natravene mlieko....preto som s ňou šla na sono a zistili jej tichy reflux (mliecko behalo v vnútri v trubici niekedy vyslo von)...kazdopadne ju to rušili aj zo spánku...nasadili sme AR mliecko a prešlo to...po jedle som ju aj 30 minút nosila...všade kde ležala som mala napolovane miesta aby mala vrchnú časť vyššie ako spodnú a pomohlo u nás...sem tam vygrcla ale nie zo spánku a prišlo mi že ani si to nevšimla...hlavne skús napolohovat to veľmi pomáha...
No ja som napríklad D dávala len jednu kvapku denne...Biogaiu som tiež dávala a aj kvapky na bolenie bruska aké tie s refluxom nepomôžu...a dávala som aj Gastrocynesine aby nepálila záha...

zlaticaadam
5. mar 2020

Mi máme mlieko ber bielkoviny a aj polohu jeme ar mlieko bielkoviny obsahuje
A ďalšia vec nevie vôbec ale vôbec kakat raz za 3 dni paličku jeme tak kázala pediatrická

ivanuskaa171
12. aug 2022

@barunka.k Dobrý deň. Už je to síce stará téma,ale chcela by som sa opýtať ako ste davkovali gastrocynesine svojmu dieťatku? Moje má 9 týždňov, máme strašný reflux, nezaberá nutriton ani gastrotuss tak chcem odskúšať tieto tabletky ešte. Ďakujem veľmi pekne

barunka.k
13. aug 2022

@ivanuskaa171 zdravim…ja som dávala štvrť tabletky rozpustenej v troske vody na lyzicke pred jedlom…viem že niektoré maminy rozpustili tabletu vo flaske a dávali piť takto pred papanim…akomkazddmu vyhovuje podľa mna…je to homeopatikum takze ak budete miešať tak drevenou lyžičkou alebo pod…vraj sa nemá miešať kovovými predmetmi…