Koľko by malo spapať 3 mesačné bábätko?

mibi41
8. aug 2011

Dobry den, chcem sa opytat kolko spapkaju vase 3 mesacne babatka? Lebo moj maly zacal akosi vymyslat s papkanim a tak neviem ci spapka dot alebo malo. Papkame umele mliecko.
Dakujem 🙂

bubunko1
8. aug 2011

No ja kojim nasu malicku ma 13tyzdnov ale vecer davame este aj umele mlieko tych 60ml az 90 ml. cez den kojim a to ju necham vysat uplne kym ona sama sa neodtrhne od prsika ked je nepokojna tak jej obcas este spravim tych 60 ml ale je to urcite individualne u kazdeho miminko. Ale nasa vecer ked nahodou nemam mlieka dostatok tak zje aj 120 ml. miminka vedia kedy maju dost tak sa netrap ak moc nepapa mozno aj pocasie moze nato vplyvat ak je teplo nemusi mu tak chutit ale neaky ten cajik by som podavala aby nebol dehydrovany 😉

zebra41
8. aug 2011

Jakubko v troch mesiacoch papal 90ml vody plus 3 odmerky kazde 3 hodiny a v noci sa budil raz alebo dvakrat....no vacsinou vsetko nedojedol a nechal vo flaske tak 20ml, obcas aj 50...

petraslov
8. aug 2011

my sme papali 150 ml, asi 2 týždne dozadu sme prešli na 180 ml, ale teraz najnovšie pár dní dozadu začal štrajkovať a ledva vypije 120 ml, aj z toho väčšinou nechá, no ale samozrejme za takú hodinku si pýta zas, to mu urobím 60 ml a potom zvykne zaspať... papáme každé 4 hodinky, v noci raz až dvakrát.

zuzkat1
8. aug 2011

@bubunko1 ak chces kojit tak vysad UM... take male babo ti ho bude pit aj 200ml lebo z flase dobre tecie... plakat moze kvoli comukolvek nielen od hladu 😉
@mibi41 pri UM neviem ale kamoska sa drzala presne toho co bolo pisane na krabici, aj co sa casu tyka aj co sa tyka mnozstva a malemu to presne stacilo... ak necha tak mu iste staci neboj sa take male dieta nebude dobrovolne hladovat 😉 hlavne aby mal dost cikanych plienok teda aby nebol dehydrovany a nech pribera

helenkasabinka
8. aug 2011

moj ma 2 mesiace a 1 tyzden a zacina papat 150ml umeleho mliecka

sonoio
8. aug 2011

aj moj,ma 2 mesiace, a 4 dni,a pije 120 ml,niekedy vecer aj 150,kazde 3 hodiny.na kazdyx 30 ml vody je 1 odmerka mliecka.ale to je individualne,niekedy vypije len 90..niekedy je velmi horuco..a nechuti mu.zalezi to aj od vahy ,kedy ma rastovy sprint a tak..dieta si samo vypyta mnozstvo..samozrejme,netreba ho prekrmovat..a najlepsie vidis,zistis,kolko mu staci,podla toho,ako pribera..sprava sa..a tak..

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronikam
8. aug 2011

Nas maly bude mat v piatok 15 tyzdnov a uz asi 8 tyzdnov papa kazde tri hodiny 160 ml. Niekedy kazde 4.

angela1
8. aug 2011

naša mala bude mat už 5 mesiacov a papa max. 120 a uplne jej to staci, len na večeru jej davam od 3,5 mesiaca riedku krupicovu kašu a spinka od 8 do 6-7 rána 🙂

lucia20
8. aug 2011

ja si myslim, ze je to individualne. pokial pribera a je spokojne, tak by som to asi neriesila. ja som mala zrutov od narodenia. v cca 3 mesiacoch sme boli uz na 150, o mesiac neskor na 180 a zhruba 6teho sa drzime na 210-230 ml.

cmulinko
8. aug 2011

moja dcerka ma o tyzden 3 mesiace a ledva do nej natlacim 120ml.moji chlapci v tomto veku uz ficali na vyssich obratkach.

elinka27
8. aug 2011

pokial je spokojna, ma pocikane plienky, a prospieva, vobec by som neriesila kolko spapa.Ved ani ty sama nezjes vzdy rovnako, no nie?Raz si das menej, inokedy viac, podla toho ako ti chuti.Kazde dieta je individualne a ma svoje potreby, co plati u jedneho nemusi u tvojho.Co clovek to original 🙂

monika15
9. aug 2011

nas maly papkal tiez umele od narodenia....
v 3 papal 120 kazdych 3 - 3 1/2 hodin.......
vela piskal..... lekar nam povedal ze je to v poriadku.....

usiko
9. aug 2011

nooo,je to indi vindi....nasa alex spapala za den cca 600-650 ml mlieka, narodila sa 2750g, 46 cm...takze nebola velka,...skor malinka.......papala zhruba 100-120 ml na davku...ale stalo sa, ze iba 65ml...kedy ako...ani nam nechuti kazdy den vela jest....ono ked je teplo,asi papaju menej......ak neplace,dobre spinka,je spokojne, tak je to v poroadku...dieta si vypyta ked je hladne,,,,,

35slavka
16. aug 2011

nasa mala mala v pondelok tri mesiace a uz papa 150 ale cez den moc nespi tak si to kuskuje sem tam...

radlinka
16. aug 2011

120-150 ml (vody) + 4 alebo 5 odmeriek mliecka na 3-4 hod. priemerne, zalezi nad apetitom dietata, niektore vypije viac, niektore menej, neda sa to prilis tabulkovat, kazdy je iny papkac 😉

seminkads
16. aug 2011

moja mala papkala mliecko zo 180 vody a 6 odmeriek nutrilonu,a sesternicin este v 8mesiacoch le 90 vody a tri odmerky,je o individualne,neboj keby mu to nestacilo tak sa prihlasi bud skor na papanie(napr po 2hodinkach) alebo bude nespokojny hned,hlavne je ze dobre rastie a prospieva,ak si nie si ista opytaj sa svojej doktorky,ta ti urcite poradi

irsina83
16. aug 2011

my sme spapali v 3 mesiacoch 70-90 ml kazde 3-4 hodiny a v noci raz sa mi budila... pozri aj ja som stresovala ze mala malo papa a jej to stacilo a priberala... a mali sme obdobie ked jedla 100-120 co bolo vela a potom zas klesla na 70.... dietatko vie kolko mu staci 😉

kocurcek
18. aug 2011

My máme 2 mesiace + 1 týždeň a papáme 120 vody + 4 odmerky...ale niekedy aj menej, podľa toho, či je teplo, alebo podľa toho sa nám chce spať...v noci sami budí každé 3 hodinky, ale vypije len 90 vody + 3 odmerky... ale pokiaľ ti priberá, tak by som si z toho moc hlavu nerobila... 🙂

danusica83
22. aug 2011

moja dcerka ma teraz 10tyzdnov (pomaly 11) a papka 120ml vody+4odmerky UM kazde 3 hodinky,vecer papa posledne okolo 19-20hod a vydrzi az do nejakej 1-2 rano,a pak znovu kazde 3hodinky,mala mala 3410g a 51cm ked sa narodila,a posledne ked sme boli v poradni pred 3tyzdnami vazila 4800g, taka nasa mala gulicka 🙂

p.j.jacky
22. aug 2011

Moja 3mesacna Adelka cez den papa 100ml ked su horucavy a v noci 120ml kazde 3 hodiny.Niekedy prvu vecernu davku pretiahne o hodinku,ale to je malokedy.
Papa UM Nutrilon AR1,120ml vody+4odmerky UM.Vazi cez 6kg a meria 59cm.

annaopialova
6. sep 2011

ahoj ono to je tazke povedat kolko ma spapat kazde babo je ine niektore ked papaju zaspia pri tom niektore kym nema prazdnu flasu tak nezaspi

veroninika
6. sep 2011

my mame 2mesiace a 1tyzden a papme Nutrilon HA 120ml vody + 4odmerky UM = 133ml mliecka a interval 3-4 hod.v noci vydrzi pri rovnakej davke aj 5hod.

juliett27
19. jan 2015

My mame presne 3 mesiace a moja dcerka uz druhy tyzden papa len 90 ml :( Niekedy aj necha cca 10- 20 ml. Predtym uz sme presli na 120ml, ale to je maximum. A teraz zase sme klesli na 90ml. Ked tak citam vase skusenosti s detickami, tak urcite chlapci papaju ovela viac, ako dievcatka v tomto veku. Aspon tymto sa upokojujem 🙂