Ktoré mlieko by bolo najlepšie?

mirkasmile
22. mar 2022

Ahojte, chcem sa spýtať, máme v opatere prababičku, no a začalo ju preháňať z mlieka, tak sme jej prestali dávať mlieko, aj mliečne výrobky,no chyba jej to.
Preto sa chcem spýtať, ktoré mlieko - sójové, ryžové, mandľové, kokosove- je chuťovo najlepšie, najsladsie, aby sme jej to mohli dávať do kávy, prípadne z toho variť krupicovu kašu atď.
Bezlaktozove skúšať nechceme, lebo nevieme,či je to len tou laktózou, alebo mliekom všeobecne,preto sa pýtam skrz rastlinné.
Vďaka za odpovede 🙃

aneta129
22. mar 2022

@mirkasmile bezlaktozove skúste...

dejka77
22. mar 2022

Do kavy sa zvykne pouzivat sojove. Ryzove mlieko je sladke. Mandlove a kokosove nemam rada, tak v tom neporadim.

mamka34
26. mar 2022

@mirkasmile pani Mirka, ja myslím, že prababicka potrebuje bielkoviny a myslím, že v týchto rastlinných mliekach ich je málo. Ja riešim podobný problém s kamarátkou, onkologickou pacientku a jej lekár poradil detskú výživu vyskúšať. (Sunar, Beba, Aptamil) Takže, ja by som na vašom mieste vyskúšala stravu pre deti, sušené mlieka pre deti, ktoré sú určite šetrnejšie, nakoľko sú upravené pre nezrelý tráviaci systém. Skúste vzorku v lekárni.

essenceee
28. máj 2022

bezlaktozove. Použivam ho i do mliečnych detskych kaši