Ktoré umelé mlieko je sýtejšie ako Beba Comfort?

1. sep 2023

Maminky prosim ake umele mlieko zasyti viac ako Beba Comfort? Mam 3 tyzdnove babatko, ktore vypije 120 ml mlieka a kazde 2 hodiny pyta jest, niekedy aj po pol hodine, hodine si vypyta este 30 ml. Je to ok? Bola by som rada keby vydrzal kazde 3 hodiny jest. Ake mlieko poradite? S ktorym su vase babatka spokojne a zasytene?

anavixy
1. sep 2023

Sytejsie asi tazko najdes, vacsinou kazde ma cca rovnake hodnoty. Pokial je dieta od narodenia prekrmovane (napr tak ze sestricky v porodnici davaju vacsiu davku ako by mali), tak uz teraz s tym tazko nieco spravis. Jest kazde dve hodiny mensiu davku je uplne ok, riadime sa dietataom nie tym co sa nam paci. Pokial vyzaduje viac a vtedy napr vydrzi dlhsie, tak mu daj viac, hoci 150 je strasne vela na 3t dieta 😏 ale pokial negrcka, neboli ho brusko a iny sposob upokojenia nefunguje, tak to asi potrebuje.

kacena4
1. sep 2023

mlieko ma rovnake hodnoty, porad sa s dr ci neprejedas dieta/nepribera vela a ak ano nekrm ale venuj sa drobcovi nech vydrzi dlhsie popr. nauc na cumlik ak ma silnejsi saci reflex pomoze. ak pribeta primerane kludne mu daj viac, mozno potrebuje v tomto obdobi a o mesiac sa to ustali

floki1994
1. sep 2023

120ml kazde dve hodky mi pride velmi vela na take male dieta...mojho 2 mesacneho bolelo brusko, krasne priberal a doktorka mi povedala ze prekrmujem a to jedol tak 100ml kazde 2hodky...museli sme to natiahnut na tri a aj ked je to niekedy boj tak mu lepsie travi...

floki1994
1. sep 2023

Inak bebu comfort mam kupenu ako zadne vratka keby mi pochybilo materske..ste spokojny s nim?

anavixy
1. sep 2023

@floki1994 je to vela, ale ako som pisala, ked dietatu hned od prveho dna roztiahnu zaludok na maximum (teda nedaju mu 10ml ale napr 30ml, co je bezna prax), tak to takto pokracuje… urcite radsej menej a castejsie ako vela naraz. Ale dolezite je hlavne ako to znasa dieta, ked nema traviace problemy, tak jediny problem moze byt prilisne priberanie.
A co sa tyka Beby, tazko povedat, naozaj je to individualne. Beba ako hnacka podla mna je fajn, ale mnohym detom nezapasuje, mojej dcere vobec, no v porodnici davame hlavne Bebu. 🙂

slavomira236
1. sep 2023

Moja ako 3tyzdnona tiez jedla kazde 2hodiny no max tych 60siat. A pila babylove z dm

2006_1211
1. sep 2023

Moja keď mala 3 týždne tak zjedla 30ml😳

floki1994
1. sep 2023

@anavixy ano moj je predcasniatko a v nemocnici mu davali bebu discharge (sedelo mu ale je len do 4kg) a preto neskor chcem skusit opat bebu ...ak by nesadlo tak kendamil alebo hipp..uvidime..bkdaj by sadlo hned prve alebo som vydrzala kojit ale moj drobec je velky papkac 🙈

darkswan
1. sep 2023

To strasne vela je, moja 3.5 mesacna jej pije 120ml

alexa358
1. sep 2023

Môj synček papá 180 ml od polovice 2. mesiaca, narodil sa však veľký (4290g).
Kojený bol 2 týždne.
Doktorka len pozerala, že wau, ale že keď je všetko v poriadku tak dobre.
Vydržal tak 4 hodiny medzi jedeniami.
Pije Bebu Supreme pro 1, trvalo 2 týždne kým si zvykol na UM (takto to aj uvádzajú, že treba počkať 2 týždne pri prechode na UM). Dávam mu ešte aj probiotiká a vitamín D, veľmi nám pomohli.
Teraz už bude mať 4 mesiace, pije rovnako aj keď niekedy má o jedno kŕmenie naviac, skúšala som mu dávať aj 210 ml, ale to bolo už veľa a takisto sme skúšali už aj mrkvu, zatiaľ však neúspešne.
Treba si sledovať bábätko a riadiť sa jeho potrebami, čo jemu je dobré❤️
Hlavne treba vydržať a byť trpezlivá❤️

dibaby
16. feb 2024

@alexa358 treba vydržať dva týždne kým sa uvidí ako mu sadne? Alebo ako to myslite. Lebo mojho malého presne po dvoch týždňoch začalo zapekať. Včera som zmenila mlieko. Či nemala som?

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexa358
18. mar 2024

@dibaby Mne to vysvetľovali tak, že ak sa začne dávať UM a sú počas prvých dvoch týždňov kvôli tomu problémy, ktoré aj po tých 2 týždňoch naďalej trvajú, tak vtedy treba zmeniť UM