Mám zmeniť umelé mlieko?

helen334
28. aug 2022

Dobrý deň mamičky,obraciam sa na vás s prosbou o poradenské či zmeniť um. Malý má tri mesiace a týždeň.
Mali sme na začiatku HiPP ale z toho zapekalo, tak som ho zmenila po mesiaci na kendamil, ten máme doteraz nejaké dva mesiace už ale neviem či ho nemám opäť pretože mi prestal kakat, z troch dní sa stalo šesť, hovienko zelené ale vykaka sa sám aj keď teraz naposledy s plačom aj keď najskôr šulka taká ako tvaroh makka, nie ako pri hippp a potom riedke, doteraz kakal bez plaču,dávam mu aj espumisan aj probiotiká od začiatku prakticky každé kŕmenie 25 kvapiek, mohli mu zleniviet crievka a preto sa to kakanie oddialilo? Pritom prdka normálne nemá s tým problém, občas mu aj zblnkota v brušku tak to tiež neviem či je ok. Problém ale nastáva čo sa týka spinkania, nemôže ako keby spat, budí sa na každý prd,pritom by spinkál to vidím na ňom len sa mu nedá vôbec tak zaspať ako v noci to môžu aj bomby padať. Myslela som že je hladný ale dala som mu viac ako píše na tri mesiace 150 tak grckal viacej, dala som mu len o desať ml viac tak mi tiez vygrckal ale menej,ale na viac krát,tak papa stále.po 130 a to bez grckania. Čo myslíte vy? Dakujem

denuska28
28. aug 2022

@helen334 aké probiotiká? 25 kvapiek z probiotík? Nie je to veľa?

helen334
autor
29. aug 2022

@denuska28 25 kvapiek espumisan

anina2326
29. aug 2022

Ahoj nemyslím si že máš mliecko meniť . Skús dať menej mliečka viac vody . Keďže ti pije si myslím každé 3 hodky tak 1za deň daj 120 ml vody 3 odmerky um . A určite sa dokaká 😊 možno je mliecko silne každé dieťatko má iný tráviaci systém čiže odskúšaj a nakombinuj tak aby to vyhovovalo . A inak Espuvisan nás zapekal hlavne keď som dávala po každom mliecku úplne stačí keď budeš 2x dennne ráno a večer tých 15-20 kvapiek . A hlavne cvičiť každé ráno a masírovať bruško okolo pupku v smere hodinových ručičiek to určite rozhybe crievka 😊

helen334
autor
31. aug 2022

@anina2326 každé štyri mu dávam niekedy aj viacej vydrží keďže to hovienko je v tom brušku tak dlho tak je hneď napapany, skúsime ten espumisan odstaviť aj vigantol lebo ževraj aj ten má vplyv na kakanie

anina2326
31. aug 2022

@helen334 vigantol je úplne cely zle . Má milión neziadajucich účinkov :( mne sa z neho maly dogrcaval . Obyčajný D-Vit kúp . My fungujeme na ňom už rok aj pól 🙂
Ak by bol veľmi zapeceny tak mliecko zarob do odvahu z ovsenych vlociek ten pomôže alebo kľudne aj vlákninu môžeš detskú dávať. .

helen334
autor
1. sep 2022

@anina2326 on ni je zapečené, kaká si sám take akurát riedke hovienko, len to dlhšie trvá, že az na ten šiesty deň kaká. Vysadil som už aj espumisan aj ten vigantol tak uvidím či to nepríde o niečo skôr

anina2326
1. sep 2022

@helen334 ovseny vývar a vláknina neni iba pri zápchach používa sa to aj pri problémoch s trávením . Upravuje trávenie aj stolicu 😊 a práve o to ide ze nekaka pravidelne každý deň . Mna osobne by piclo keby nekakal 5-6 dni . Veď to už aké je aj pre človeka nie pre take malé babo nepoviem nič keby je na materskom mlieku ale pri umelom by mala byt pravidelná stolica . Moj max 2 dni zapchu aj to som mu hneď pomohla ovsenymi vlockami a tiež nemal tvrdú stolicu . Zápcha neni o tom aká je konzistencia stolice ale koľko dni nekaka … a D vitamin nejaký musíš dávať keď vysadis vigantol d cko je veľmi dvolezite pre rast a vývoj .

helen334
autor
1. sep 2022

@anina2326 áno áno veď jasné že zmením vigantol za kvalitnejšie Dečko, a neublíži mu to? To mám namočiť vločky a do toho mliečko, a koľko to mám lúhovať škôlkou tých vločiek, dakujem

helen334
autor
1. sep 2022

@anina2326 a ako často ešte mu to davt

mareri
23. sep 2022

ešte ma napadlo, či to nie je sposobene mliečkom, ženy mu to mliečko robilo zle