Môžem zahusťovať Nutrilon Nutritonom?

tasiko
26. nov 2011

Ahojte,maminy,opäť prosím o radu....po diagnostikovaní refluxu sme skúšali zahusťovať mliečko nutritonom.To bolo celkom ok,paradoxne keď som nemala už mliečko,dali sme malej nutrilon AR,ktorý komplet vygrcala.problém bol aj v tom,že kým vytiahla nutrilon AR z fľašky, /kúpili sme Avent aj cumlík s väčším otvorom/,bol už úplne studený 😢 Keby som zväčšila cumel,všetko zasa vypľúva,mám to odskúšané.Tak ma napadá,či môžem obyčajný nutrilon zahustiť nutritonom,aby to aj skôr vytiahla,aby nevychladol.....???Na krabici nič také nie je,iba že materské mliečko.Ale toho už nemám veľa,preto rozmýšľam takto..ďakujem za všetky rady,veľmi si ich cením aj pri predchádzajúcej otázke.

anicka1981
26. nov 2011

a neskusila si len zvatsit dierku na tom mensom cumli, z ktoreho jej islo pomaly ? ja som si takto zvatsila diekru ked som zacala davat nutrilon na dobru noc, ten je hustejsi a nechcel ist cez cumel(tiez mame avent), tak som si ju troska zvatsila a skusala soma zvatsovala, pokial maly netahal vpohode, ked je to original anti refluxne mliecko tak by sa uz nicim zahustovat nemalo, mozno ani neide o to, ze je malo huste ako o to, ze je umele, a malej nesadlo,,

tasiko
autor
27. nov 2011

@anicka1981 skúšala,aj tak moc nejde...neviem...ešte možno skúsim.Neni nutrilon anti refluxný,ten obyčajný...

anicka1981
27. nov 2011

@tasiko hmm, tak to neviem, moj mi nevracka ani po normalnom, a to sme mali silny reflux, ale utravilo sa to, ked zmenila zivotospravu,,, - to som este kojila,ale potom zase zacala stracat mliecko, asi ked mal maly 3 a pol mesiaca, tak som musela dokrmovat, teraz este odsavam a aj nutrilon davam, ale odsavat nevydrzim dlhsie ako mesiac mozno este, a mliecko bude fuc uplne,,aj tak dobre, dost dlho dom si aj tak mliecko udrzala,,, skus sa popytat v lekarni, ze ako by sa to dalo kombinovat,,, tvoja malinka je este velmi mala, a experimenty by nemuseli dopadnut dobre,,,,, nechces predsa tucka, a ani podvyzivene dieta,,,, ja by som sa pytala v lekarni, a popripade zavolala do ambulanicie lekarovi,,, co a ako,,,

maria30
27. nov 2011

@tasiko ja by som mliečka stále nestriedala.. nemusí to bábätku spaviť dobre.. len tak pre zaujímavosť.. skúšala si ochutnať ten nutriton? 😖 je to straaašny grc.. ja som ho malému raz skúsila a viac som mu ho nedávala.. po porade s dr. sme tiež prešli na Nutrilon AR.. trvalo cca týždeň, kým si zvykol.. tiež ho pár krát vyvrátil.. ale veľmi dobre si naňho zvykol a teraz vôbec nevrackáme.. iba nám občas nám trošku vytečie mliečko z pusinky... ja mu ho dávam cez flašu MAM a cumel č. 2..je tam väčšia dierka... túto veľkosť cumla používa od kedy má toto AR... skús snáď to krpcovi pomôže 😉

bubush
27. nov 2011

@tasiko skus kludne pridat ten nutriton do nutrilonu, ak mas moc tenky otvor na cumli (vo flasi) tak skus trochu zvacsit lebo je to dost huste aby to maly/a spapal/a 😉
my sme tiez grckali a davali sme bebu a ja som do nej davala dlho nutriton a na tomto sme ficali dlho, potom som to povedala detskej a ta sa cudovala ze je to do materskeho mlieka ale povedala mi na to ze ak nam to vyhovuje ze kludne mozme pokracovat, takze mi sme pokracovali 🙂
vela stastia nech to aj vam pomoze 🙂

jarkam2
27. nov 2011

aj moja malá mala reflux, ale nutrilon nutrition mi odmietla ... Tak sme robili nasledovné: nosili sme ju po jedle aj 30 minút, niekedy aj viac a odkedy držala v pohode hlavičku, tak som s ňou tancovala, trošku ju natriasala - tak si odgrgla a nevygrcala všetko. Potom som dala do postieľky ihlan - na vyvýšenie hlavičky, a takto mi spávala až do konca 6. mesiaca. Teraz je to už v pohode. Reflux ustúpil. Občas sa síce objaví, najmä v noci, lebo už spí na rovnom, ale je to v pohode. A už nekojíš?

seminkads
27. nov 2011

@tasiko ahoj, moja mala mala tiez reflux a lekarka mi AR neodporuucila, dala mi na predpis Nutriton a tym som nutrilon zahustovala-na 100ml UM 1 lyzicka Nutritonu, ale to tiez zahusti, mne sa nepodarilo najst Avent cumlik s vacsou dierkou(len s viacerymi dierkami)tak sme presli na cumliky MAM-velkost 3 alebo X, sedia aj na Aventky,len maju iny tvar,ale u nas s tym problem nebol 🙂

tasiko
autor
27. nov 2011

@jarkam2 normálne sa bojím kojiť lebo všetko vyvráti...tak si odstriekavam mliečko a davam nutriton do neho a cez fľašku.Ale tak tri krát mám mliečko a potom musím dať raz nutrilon,lebo mliečko nestačí.Malá paká každé 2-3 hodky cca 130 ml.Myslíte že robím zle keď jej dávam materské aj nutrilon?Nemám jej čo iné dať keď nemám mliečko.Väčšinou je teda na materskom čo si odstriekam a keď nemám tak prikrmim.. 😖 😖

bbtina
27. nov 2011

@tasiko zmente flasky nie mliecko,ja som tiez mala aventky a aj mi chlapci papali z cumlov s viacerymi dierkami,ale trvalo to aj 40 minut,kym sa napapali,potom som len tak skusila flase Nuby,tam je taky super cumel a odvtedy papanie trva ovela ovela kratsie a aj viac popapaju kedze sa im lepsie taha

jarkam2
27. nov 2011

mne sa zdá na 1 mesiac veľa 130 ml ... nebude to v tom? Moja papká dodnes (má 6 mesiacov) max. 80 ml, každé 2 hodiny ... Mne lekárka povedala, že mám odstreknúť cca. 30 ml mliečka, to zahustiť nutritonom a zvyšok dokojiť ... Zahustené mliečko mi kázala dávať lyžičkou! Lenže moja malá nutriton vôbec nechcela, tak som to veľmi rýchlo vzdala a veľa sme po kŕmení nosili, ako som už písala.
A ako vieš, že nemáš mlieko? Lebo ja som tiež mala ten pocit, až som paniku mala z toho, že nemám mlieko pre malú. Našťastie som o 2 dni na to mala ísť do poradne a doktorka sa ma opýtala, že ako viem, že nemám mlieko - a ja, že mám pocit prázdnych pŕs. Tak mi vraví, že to je naozaj len pocit, a ak budem naďalej aj prikrmovať, tak mlieko naozaj stratím ... Lebo mlieko sa vytvára aj počas dojčenia. A tvoja malá má len mesiac, tak to môže byť tiež tento prípad ... Tak mi nakázala prikladať zakaždým keď si bábätko vypýta a potom sa to stabilizovalo. Chvíľu to trvalo, ale vedela som, že mlieko mám, len treba prikladať bábätko. Tak mi maličká papká od nejakých 6 týždňov cez deň každé 2 hodinky po cca. 80 ml (do nejakých 2,5 mesiacov to bolo aj menej) a v noci papká 1-2 krát.

kaja73
27. nov 2011

@tasiko Ja som tak zahustovala UM-može sa to 😉 Aj to AR mlieko je tym zahustene,len tam nevies ovplyvnit hustotu,kym pri davkovani nutritonu si to zahustujes sama. Ja som napr cez den zahustovala len malo,ale na noc viac-aby mu to neslo hore,ked spinka.
V pohode to pil takto pol rok 😉 Pediater mi to schavlil. Skusala som aj AR mlieko,ale to ho strasne zapekalo.
Inak tiež som takto kombinovala materske mlieko s UM-akonahle som ho zacala odsavat,aby som ho mohla zahustit, už mi pre maleho nestacilo-on si vedel vytiahnut,ale ja nie odsat dostatocne mn,tak som kombinovala so zahustenym sunarom.

edita84
27. nov 2011

@tasiko ahoj aj ja som mala s malým ten istý prob. boli sme na sono a jasne že reflux tak som mu začala dávať Bebu AR no des nikomu neodporúčam kakal tmavo zelené a už vo flaši bol brutálne hustý pol hodinu mu trvalo kým vytiahol 120 ml :/ no des tak som zmenila na nutrilon AR a pohoda vo flaši to nie je ešte také husté máme tiež flašku Mam s 2kou cumlom a ide to super a vôbec po tom negrcká, lenže 400g nám vydržal 3,5 dňa hm :/ ale zdá sa mi že ho to zapeká tak zajtra idem k dokine a spýtam sa či by som mliečko čo sme pili pred tým (babylove Bio 1 čo je super len grckal od toho) nemohli zahusťovať. dúfam že aj tak to bude v pohode. inak na krabici je písané že sa m§že aj normálne umelé mlieko zahusťovať 🙂

tasiko
autor
27. nov 2011

@jarkam2 neviem či je to veľa---niekedy vytiahne 100,niekedy 130 ako kedy.Ona je ale za 2 hodiny hore a pýta jesť...niekedy síce potiahne aj dlhšie...ale málokedy.V noci sa mi budí cca 2 x,neviem či preto že ja spím 😒 a nevnímama ju až tak alebo naozaj viacej spí.Ako hovorím,cez deň max 2 hodky alebo 3 to už je ozaj veľa a spustí sa poplach 😠 😠 ...inak ak mi vychladne mliečko vo fĺaške môžem tak opäť prihriat že ponorím do teplej vody?lebo tak to robím dúfam že nič nekazím.A neviete koľko vydrží odstriekané mlieko pri izbovej teplote?Aby som ho nemusela dávať do chladničky,keď ho idem o nejaký čas použiť....

jarkam2
27. nov 2011

@tasiko aj ja som tak ohrievala. V pohode. Mlieko by malo vydržať 2 hodiny. A spinká na rovnom, alebo tiež vyvýšene? Ihlan na podloženie matracu urobí tak 30 stupňov.

tasiko
autor
28. nov 2011

spinká na vyvýšenom,to by sme si nedovolili,dať ju na rovné 😠

martuska75
28. nov 2011

@tasiko Malá tiež katastrofálne grckala a doktorka nám hovorila že môžeme primiešavať ten nutriton do nutrilonu ale odporúčala mi dávať menej ako je tam napísané ( proste len trochu). Ale nakoniec sme to ani nepoužili. Dávala som radšej len troške a častejšie a po jedení dlho nosť hore hlávkou.

luba41
28. nov 2011

http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastro... skús prečítať, či Ti to nepomôže 😉

tereza123123
28. nov 2011

@tasiko ahoj my sme mali to iste.Silny reflux mliecko mi nepristupovalo tak sme to zacali riesit nutrilonom AR malemu nechutil nechcel ani len 30tku a len reval Beba AR ho zase strasne upchavala.Prestudovala som vsetky refluxove prispevky a dospela som k tomu dat obycajny sunar a 10ml nutritonu pred krmenim.davam ho striekackou odlejem si trocha mliecka a zamiesam ho. Od vtedy ziadny problem.:D

edita84
28. nov 2011

Ahoj tak my sme dnes boli u dokiny a pýtala som sa na ten nutriton a hovorila že v pohode môžem zahusťovať 🙂

tasiko
autor
2. dec 2011

no zahustila som jej a celkom ok 2 kojenia...tak uvidim...snažím sa čo najmenej s ňou hýbať ale málokedy to ide... 😔 kedy z toho tak detičky vyrastú???

edita84
2. dec 2011

@tasiko ked začnú papať sa to upraví uvidíš ;)

tasiko
autor
2. dec 2011

@edita84 aha a to ako ked tie príkrmy začnú?od 4.mesiaca?

edita84
2. dec 2011

@tasiko no ja už od 4 chcem začať s mrkvičkou

edita84
2. dec 2011

@tasiko no ale u nás ten nutriton 0 bodov dnes idem kúpiť nutrilon AR na to nič nemá len akurát rozmýšlam že ideme do madarska a tam majú nurilon? to je tá milupa? neviete náhodou ?

tasiko
autor
2. dec 2011

@edita84 neviem vobec nevyznám sa viem ze AR je hustejsí ako ked dás nutriton,ale moja malá nemala problém vyhodit prúdom aj ten 😔

edita84
2. dec 2011

@tasiko to fakt? no nám ten nurilon Ar je dobrý to malého môžem sem tam nosť aj valkať a max. výdu z neho len málinko našťastie 🙂

vero69
1. sep 2012

Dievčatá prosím vás ten Ar-kový nutrilon ste dávali pri každom papaní alebo ste striedali s niečim iným. Moja malá všetky riedke odmieta a jedine tento arkový jej berie, len neviem, či jej môžem dávať len ten, teda aby ju nezapekalo. Ďakujem pekne

hopjacka
24. mar 2013

my davame teraz asi treti den arkovy nutrilon a mam pocit, ze maleho zapeka, horsie spava a zacal zase viac prdkat co maval velmi casto pred dovrsenim 3. mesiaca. Teraz mame skoro 4m. Prestavam uplne kojit, najprv sme skusili ako nahradu materskeho mlieka hipp bio combiotik, z toho kraaaasne kakal a ziadna bolest bruska, ale grckal z neho aj po zahusteni nutritonom (mimochodom zahustovat nutritonom sa moze cokolvek, lebo je to obycajny svatojansky chleba, s nicim sa nepobije). Teraz skusame ten nutrilon ar, kedze je mozne ho dostavat aj na predpis, tak neviem ci si na neho da zvyknut a kakat casom lepsie (davam malemu denne aj probiotika), alebo ho kvoli zapekaniu budeme musiet zase nahradit niecim inym. Ale cim uz naozaj neviem :(

lucreziaborgia
4. apr 2013

@hopjacka ahoj, tak ako ste dopadli s tym ARkovym nutrilonom? my uz papamae druhu krabicu, a celkom v pohode. aj kaka, sice huste, ale kazdy den nieco. len sa bojim, ci to nie je prilis velky zaberak na zaludok ☹

elelel
27. máj 2013

Ahojte. Ak by chcel niekto NUTRILON AR 2 ozvite sa mi. Mam 4 balenia po 400g (3 neotvorene, 1 otvorene) omylom kupene. Bratislava (nie je problem aj poslat).