Môžem 5-týždňovému bábätku Sunar zahustiť Nutritonom?

Zodpovedané
16. mar 2023

Dobrý deň,

máme 5-týždňovú dcérku, ktorá má reflux. Najprv bola dojčená, neskôr sme prešli na materské mlieko z fľaše, zahustené Nutritonom. Teraz sme museli prejsť na UM, nakoľko nemám pri odsávaní dosť mlieka. Dávala som jej Nutrilon AR, z toho vôbec negrckala. Má však problém vyprázdniť sa. Stolicu má raz za 1-2 dni a je veľmi nepokojná. Prešli sme teda na Sunar Expert AR+Comfort, stolica sa jej upravila, nemá ani bolesti bruška, je po kŕmení spokojnejšia, ale opäť veľa vracia. Nerada by som ho menila späť na Nutrilon, keďže z neho má zápchu. Probiotiká, Sab Simplex a všetky podobné výrobky sme skúšali.

Keďže toto mliečko nie je tak husté ako Nutrilon, môžem Sunar zahustiť ešte Nutritonom?

Prípadne ako a čím je lepšie kŕmiť ju?

Ďakujem

Dobrý deň,

čo znamená že veľa vracia? Priberá pekne? Je spokojnejšia? Ako to vyzerá v noci? Vracia alebo v noci ju reflux nevyrušuje? Režimové opatrenia dodržiavate (častejšie kŕmenie menšími dávkami, kvalitné odgrgnutie a vyvýšená poloha na spánok na klinovom matraci)?

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas