Neprekrmujem môjho trojmesačného synka?

katkapetko88
14. júl 2015

Ahojte maminky. Mam 3,5mesacneho synka. Papka Nutrilon Ha,som alergicka a ekzematicka. Urcite su medzi vami mamky, ktore mi poradia ako casto a kolko ma papkat. Papka 120ml,kazde tri hodinky. Cez den vydrzi aj 4hodiny,kym si opat pyta,ale v noci(comu nerozumiem), sa zvykne budit aj kazde dve. Boli sme v poradni,pribral 1040g za mesiac(vraj velmi vela) a v noci by mal vraj vydrzat aspon 5 hodin nepapat. Som z toho zmatena,nemozem sa pozerat nato,aky je hladny a vzdy ho nakrmim. Skusala som aj cajik,na radu doktora,ale ten ho oklamal tak na pol hodku. Poradte mi mamky,ako ho mam krmit v noci? Rozmyslala som,ze o tej cca 11tej(tri hodky po kupani a papani) mu dam aspon 200ml. Vydrzi dlhsie spinkat potom? Vdaka za akykolvek postreh a radu. Syn ma 3,5 meaiaca cca 6kg. 🙂 😉

katkapetko88
autor
15. júl 2015

@vedorka aby som neublizila nasmu lekarovi, ten to az tak neriesil,pousmial sa,ze zjavne s krmenim netrocharim 🙂 skor sestricka bola rozcarovana z vahy. Ale nemame prekrocit odp.davku

sense
15. júl 2015

@katkapetko88 kasli na sestricku

girlie_konik
15. júl 2015

prosim ta, @brady1 , ty si normalna? Co jej tu furt pises o tom, ze jej syn bude obezny? 😲 😠
Na to si ako prosim ta prisla?? Z toho, ze jej 3 mesacny syn si pyta jest a pekne pribera?

@katkapetko88 - nepocuvaj ju prosim ta, to su uplne bludy s tymi cajikmi a kasami a pod.
Ty si poznas dieta, vidis na nom, ci je hladne, ci si pyta, tak sa nenechaj zmiast recami tu na fore, ale ver svojim materinskym instiktom, tie sa nemylia 🙂
Moj maly sa na mlieko budi doteraz, a to ma skoro 17m 😉

katkapetko88
autor
15. júl 2015

@brady1 nie je prijemne citat tvoje slova,kazda matka je na svoje dieta citliva. A ty mala si mala len a len stastie ze tvoja dcerka papkala ukazkovo 🙂

rica1
15. júl 2015

@katkapetko88 moja ma 7 tyzdnov a 5,2 kg, za mesiac mi pribrala 1,8 kila 😕 ty keď píšeš že Tvoj má 6kil a ma 3,5 mesiaca tak to moja dozenie určite, je to teda veľa? 😅 😕

girlie_konik
15. júl 2015

@katkapetko88 nie ze "nie je prijemne" citat, je to puca, vrrr 🙄

evka_evka
15. júl 2015

@brady1 tak neviem noja dcera ked mala 3 mesiace vazila 6680g. A teraz ma 22 mesiacov a 11,5kg a nie je obezna..neviem preco by mal byt tuna chlapcek obezny.je jasne, ze ked sa ako male babo menej hybe tak viac pribera.ked bude lozit atd tak schudne.

evittam
15. júl 2015

@brady1 Tak ty si fakt pekne "šalená" - nehnevaj sa a bez urážky. To čo vypisuješ za kraviny?! Ako som už napísala - môj syn bol veľké aj baculaté bábo cca do 1 roku potom to krásne vybehal a teraz mu rebrá môžem rátať, vôbec nie je tučný. Sa prosím ťa, spamätaj čo tu vypisuješ. Ale predpokladám, že ty si svoje dieťa-deti radšej čajom klamala. 😉

sense
15. júl 2015

@katkapetko88 urcite obezny nie je ...moja podla tabuliek je dost nad grafom aj s vyskou a napriek tomu tucna nie je , mozes aj rebra ratat a okrem toho je tak aktivna ze sa to u nej nema kedy ani ulozit...k obezite by sa dieta mohlo dopracovat az neskor ked namiesto vyvazenej stravy bude dostavat len hovadiny....cukricky, keksicky, dzusiky a hranolky ci palacinky ....

sense
15. júl 2015

@evittam veru a dufam ze granulovanym...moja ked Bola hladna mohla si klamat cajom aj vodou aj cim kolvek kym nebolo mlieko mala som smolu

vedorka
15. júl 2015

@katkapetko88 to ze by bol obezny, alebo mal na to predpoklad ako tu jedna kocka spomenula nie je vobec pravda. moj uz teraz 17 rocny syn trhal rekordy vo vahe od narodenia a prvy rok mal fakt velku vahu, neuveritelne vela priberal, dokonca uz prve dni po narodeni, v nemocnici aj lekari ho volali macko ;) teraz ma 17 rokov a je chudy ako patyk, 186 cm a 56kg. sa na mna susedia divaju, ci mu davam jest. 🙂
jasne, ze decka treba sledovat, ale urcite nie prvy rok! pruser je, ked dieta, myslim niekolko rocne prudko rastie do vysky a pritom aj nabera a uklada stale tuk. to by som obmedzila alebo korigovala stravu aj ja, lebo to neni ok. ale riesit niekolko mesacne babo? ;)

lorela
15. júl 2015

@vedorka A je to pravda. Vo všeobecnosti platí, že obézne deti majú väčší nábeh na priberanie v dospelosti ako deti s normálnou váhou.
Samozrejme, "do hry" vstupujú aj ďalšie faktory, ktoré výrazne ovplyvňujú telesnú hmotnosť detí. Tvoj syn môže byť toho príkladom.
Pravdou je, že u dojčiat sa to riešiť nemá, ale u 1 a viac ročných detičiek už sú určité odporúčania na optimálny denný kalorický príjem a na to, z čoho má pozostávať.

katkapetko88
autor
15. júl 2015

Dakujem vam mamky za vase rady a skusenosti. Upokojili ma vase prispevky. 🙂