Nezvládam kŕmenie dcéry

pepaa89
26. feb 2014

Milé mamky, vopred prosím len o rady, alebo o skúsenosti s podobnými prípadmi ako je tá moja Laurinka. Žiadne intrigy...ani hádky nechcem vyvolávať, som len zúfala matka pol ročného dieťatka s chorým srdiečkom. Náš problém je takýto...od malička máme problémy s papaním, nepapá toľko čo má. Pre jej zdravotný stav je dôležité aby papala a priberala. Vyspí mi celú noc, chýba jej jedna dávka mlieka, ktorú odmieta ...nechýba jej. Koľkokrát mi povedali, nechaj ju tak, ona si bude pýtať, keď bude hladná, u nás to tak nieje. No problém je aj vtom, že sa v kľude nevie napapať, začalo to, keď mala cca 2,5 mesiaca, koliky, revala strašne pri papaní, musela som ju nosiť na rukách a tak kŕmiť, neskôr to prešlo na fit loptu a tak sme papali, po nejakej dobe papá po ležiačky, musím jej pri tom podávať hračky aby som ju niečím zaujala. No už ani to sa jej nepáči, neviem už ako na ňu, hanbím sa ísť niekam na návštevu alebo k doktorovi, ak by ju trebalo nakŕmiť. Musím jej púšťať hrajúce hračky, včera to už prešlo do takého stavu, že som musela pustiť vysávač aby sa ukľudnila a najedla, keď vidí fľašu reve, keď jej dávam podbradník tiež reve, prosím Vás o rady, pomoc a podporu

x_shushu_x
26. feb 2014

@pepaa89 my sme s papním nikdy nemali prolém, preto ma napada takato vec (nakolko som s malou riesila pri vsetkom jej maniere)- hovoris, ze ked vidi flasku zacne byt uz nervozna, pri podbradniku tiez. Skus ju zobrat (ako tu uz niekto radil) niekedy predtym, nez UZ zacne mat svoju chvilku- skus uplne zmenit to, ako zacinate papat. Ked ju hneva podbradnik, tak jej nedaj- trosku sa ufula, no pracka vyperie. Skus pustit iba radio- nech ju hudba trosku uvolni, ale ak jej budes robit vizualny stimul, na to si rychlo zvykne. Skus sa naladit na to, ze to mozno nevyjde a pokus sa nebyt nervozna (aj ked je to asi tazke).Posad ju trebars do postielky alebo niekam(kde na to nebola zvyknuta a nebude ocakavat krmenie). A co sa tyka tej flasky- je to mozno blbost, ale z mojich skusenosti- skus ju zmenit- ci uz cumel- jeho tvar (mne mala pila iba z konkretneho silikonoveho tvaru a iba z najmensej dierky aj ked uz mala dva roky- silno sala a ked mala vacsiu dierku tak amen tma- a vacsinou to byva naopak), ale aj samotnu flasku- mozno "s krajsim obrazkom" ked sa raz chyti a zabudne na to, ze ju to hnevalo, bude sa chytat coraz castejsie... Mozno divna rada, ale u nas pri vsetkom zaberali iba taketo srandoviny :o/
Ak ma ale naozaj bolesti, koliky alebo neznasanlivost a podobne- s tym ti poradi jedine pediatricka a nikto iny...
Drzim palce 🙂

pepaa89
autor
26. feb 2014

@huma a koľko mala?

pepaa89
autor
26. feb 2014

@x_shushu_x ďakujem za radu, skúsim všetko čo radíš 🙂 🙂 🙂

pepaa89
autor
26. feb 2014

@usiko áno, sunar, ale to vypila len 60 a odvtedy už nie

sarinka123
26. feb 2014

Nemusi papat kvoli zubkom, ju to boli. Davky mlieka nesledujem,
dieta vie same, kedy je hladne. Ani mi dospelymi nemame rovnaky
apetit. A davam do ruky dietatu vrchnacik, hracku, ktoru nepozna, a snazim sa ju zaujat.

svetluska4
26. feb 2014

@pepaa89 moji susulaci ked nechceli papat tak som im pustila duck tv, ma to pre'deti lakavu hudbu a je to farebne. Na pocudovanie mojim deckam chutili prikrmy co by dospely asi hned vyhodil, brokolicove, spenatove so zemiakmi a samoska slepaci vyvar to je favorit aj teraz 🙂. Skusila si dat jej slaby vyvar? Mozno ma za to "vzorne" maminy hned zvozia, ale ked dieta nechce nic tak treba skusit aj ine. Ako moja svokra hovori, moj muz v troch mesiacoch odmietal uz aj mlieko tak nemali na vyber a dali mu polievocku a cuduj sa svete chlapcisko hned otocilo kartu 😀

jahody11
26. feb 2014

@pepaa89 Viac menej som striehla, hned ako sa len troska pomrvila, sup flasa a ona sala, ved mi pila 30-40 ml...

huma
26. feb 2014

@pepaa89 5 mesiacov

lilitela
27. feb 2014

@pepaa89 Mam tiez dieta, ktore musim neprestajne pri jedeni zabavat, aby zjedla. A nie je vobec pravda, ako tu pisu niektore baby, ze ked bude hladna, zje. To je individualne. Moja, ked je hladna, tak zacne byt zla, plakat, hrabat sa mi do vystrihu, ale nenaje sa, lebo jej nechuti. Mavam vycitky svedomia, pretoze vsade pisu, ako zakladat na zdravych navykoch a venovat sa pri jedle iba jedlu a pod. bla bla. Ale ja mam iba jedny nervy a mam s nou aj ine starosti, tak aspon nieco si zjednodusim.

pepaa89
autor
27. feb 2014

@lilitela Ako čítam každé dieťatko je iné, na každé platí niečo iné, treba skúšať a zjednodušovať si veci, ja som strašne psychicky už unavená z toho

macinka13
27. feb 2014

@pepaa89 tak jasne, ze ked schudla, tak to nie je dobre. Ja som dceru kojila, takze aspon moje mliecko vzdy po troske jedla.po pol roku priberala velmi pomaly,ale hlavne priberala. Neskusala si jej dat nejake chrumky/piskotky do rucicky,aby sa sama krmila?

lilitela
27. feb 2014

@pepaa89 Verim ti. Predstav si, ze ja som mala malo mlieka, ked sa narodila, laktacia sa nerozbiehala, ale v nemocke ma presviedcali, ako je vsetko v poriadku. Mala chudla, revala, ale ja hlupana som myslela, ze musim vydrzat, aby sa laktacia pekne rozbehla. Prd sa rozbehol. Dcera vychudnuta na 3-tyzdnovej kontrole u pediatricky, okamzite nariadene dokrmovanie UM. Lenze flasu ani cumel nechcela, lyzickou jej to vobec neslo, tak sme pristupili k dokrmovaniu cievkou. Asi som neobratna, ale velmi mi to neslo, no v domacich podmienkach sme to ako tak zvladali. Ale vonku sa to praktikovat nedalo. Predstav si kazdu jednu navstevu u lekara a pod. - nervy a stres, ze co ked bude hladna. Ked sa dalo, "natlacila" som ju pred odchodom, ale nie vzdy si dala. A to nehovorim, ked sa cakanie u lekara predlzilo, a zacala byt hladna. Urcita ulava zacala, ked sme zacali s prikrmami, ale ani to nebolo bohvieco, lebo odmietala ine, ako mixovane, zase schudla, tak som sa zase musela podvolit. Doteraz odmieta ine ako mixovane, ma asi 7 jedal na obed, ktore tocime stale dokola, a musia byt pripravene pokazde rovnako. Akakolvek snaha zamiesat jej tam nieco nove sa stretne s odmietnutim. Ja neviem, asi som slaba mamicka, ktora nema vydrz. Ale na druhej strane som si povedala, ze uz tak nebudem trapit vlastne dieta, ako ked sa narodila. Takze teraz ma 2,5 roka a hadam sa to casom nejako upravi. Ja mam este kopec inych veci, ktore ma moja dcera ako "specialitky", tiez mam chvile, ked uz nevladzem, psychicky. A podpora ziadna, nemam sa komu postazovat, lebo potom si vypocujem komentare typu: je to tvoja vina, ako si si naucila, tak mas; pripadne z opacneho sudka: nic jej nie je, je uplne v poriadku, ved to je normalne a pod. - ziadne pochopenie a podpora. Ale to uz odbacam od temy.

anicka87
27. feb 2014

@pepaa89 ahoj, mne maly velmi vymyslal ked bol len na mliecku. Zacalo to asi ked mal 3mesiace, proste odmietal, vypluval, neprehltal to, plakal, rukami sermoval co nechcel... ☹ tak jedina moznost u nas bola krmit ho v spanku, vytiahla som cumlik a dala flasku, vtedy vypil mliecko, inak nie. potom ked bol vacsi tak som mu do mliecka rozdrobila tie detske keksiky, tusim sunarky sa volali a pomohlo aj to, potom som mu do mliecka pridala nejaku prichut z kasicky a tak som to obmienala aby aspon nieco vypil. ako uplne ti verim, ake mas z toho nervy, kto nezazil nepochopi. tiez mi hovorili ked bude hladny naje sa, ale ked mi cely den odmietal flasu tak mi nebolo vsetko jedno. a od 8.meho mesiaca uz mliecko nechcel vobec, nastastie aspon ako tak papal prikrmy, aj ked ziadna slava ale aspon nieco. drzim ti palce 😉

x_shushu_x
27. mar 2014

@pepaa89 ako sa dari s papanim?zvladli ste to s domacimi vymyslaninami?

pepaa89
autor
27. mar 2014

@x_shushu_x Ahoj možno neuveríš, ale nedávno som myslela na teba, že ti musím napísať, nakoniec papáme v klude na fitlopte, mám ju v náručí, držím jej jednu ruku, vklude sa napapá a aj viac vypije...no lyžičkou mi nezje nič, už som jej musela nasadiť príkrmy cez fľašku, vypije tak cca 80 ml ale musí tam mať karfiol...je to riadny boj, keď vidím v mojej skupine fotky ako deti samé pijú...to až do plaču 🙂 ale tak každé dieťatko je iné ...

pepaa89
autor
27. mar 2014

@lilitela Ahoj, tak aj my sme už začali chudnúť a tiež som bola donútená ju kŕmiť príkrmom cez fľašu, tiež mi nezje všetko, jedným príkrmom som si na sto percent istá ...zemiak karfiol, musí byť, a,e spapá len 80 ml..tebe koľko teraz spapá???

x_shushu_x
27. mar 2014

@pepaa89 som rada, ze sa napapa 🙂..a ak ma z coho nech si vybera hehe 🙂...moja nemoze doteraz kkarfiol- celu den mi preplace, ako ju zduje :P..

lilitela
27. mar 2014

@pepaa89 Na desiatu tak 200g ovocia, obed asi 300g, olovrant a vecera cca 200-300g. A k tomu da este tak 3-4x denne 250ml mlieka, ako kedy. Neviem, ci je to na jej vek a proporcie vela, alebo malo.

veriiii
27. mar 2014

@pepaa89 ahoj, uz sa vam to zlepsilo to nepapanie?ozaj,bola vysetrena na reflux?a nemoze mat problem s prehltanim?lekari jej mozu dat hyperkaloricke mlieko ,neskusali ste?

brady1
27. mar 2014

ale nechudne?nabera na vahe aj ked malilinko ale nabera?moja malatiež malilinko papala teraz bude mat dva a tiez papa malilinko, ano mala neskor dni ked papala dobre ale tych je menej, bolodokonca omnoho menej, ale lekarka hovorila pokial nechudne všetko je ok niektore deti su proste take a tiež ked bola malilinka a pila len mliečko taka mala len 5 davok a tiež mi hovorili že to je malo ale ona viacej nechcela ona bola taky moj spačik a dieta sa nema budit.nerobila by som z toho vedu.

hkatica
27. mar 2014

Ahoj, chcem prispieť aj trochou špecialitiek môjho synčeka , možno pomôžu ... teraz už má síce 14,5mesiaca, a ešte ho stále kojím, no teraz máme iba problém s prechodom na normálnu stravu. Zistila som, že spapká iba to, čo jeme aj my a pred ním, aby videl, ako sa to míňa z taniera, a potom si aj on vypýta. 😉
Doteraz ho kŕmim iba v stoličke pre bábätká,(kým sedel neisto, tak v športovom kočíku) tam sa mu veľmi páči, a pustím mu video a hudbu v telefóne, a takto je ochotný spapkať svoje obľúbené jedlá, (krupicová kaša , mrkvička s ryžou a pohánkou, žltá tekvica, jabĺčko, broskynka, špenátik so zemiakmi....) Mäsko som mu musela kamuflovať do kaše, alebo jabĺčka!, inak nespapkal.
Keď som ho začala ako 1/2 ročného prikrmovať kašou, lebo som si myslela, že zato vstáva v noci tak často, lebo je hladný , tak som ho kŕmila riedkou kašou zo striekačky, páčilo sa mu to, a bol ochotný z tej kaše spapkať hocikoľko 😉 ... bolo to vlastne núdzové riešenie, lebo fľašku som sa bála použiť, aby mi neprestal cucať z prsníka, lebo mlieka som mala dostatok.
Teraz zasa, keď chcem prejsť na UM, mi nechce fľašku s dudlom, pije iba z pohárika, a Sunar úplne odmieta, nechce sa naň anilen pozrieť.

pepaa89
autor
28. mar 2014

@veriiii nie žiadne vyšetrenia neboli, zase nič doki nevraví, lebo jej dcera sa až v 15 mesiacoxh naučila papať lyžičkou

pepaa89
autor
28. mar 2014

@brady1 áno pochudla a tiež sme mali taký režim ako vravíš, proste jej stačilo 5 dávok, aj nám vravia pokiaľ nechudne je dobre, ale zasa je aj zle že neprospieva, hlavne v našom prípade...koľko ti pribrala za mesiac?

pepaa89
autor
28. mar 2014

@hkatica Ďakujem 🙂 ale aspoň viete jesť lyžičkou a piť s pohára 🙂 inak ani mne mala nechce sunar, treba skúsiť inéé..bebu napriklad, my máme bebu comfort a dokonca aj mne chutí 😀 😀

lilitela
28. mar 2014

@pepaa89 To aspon vidis, ako je kazde dieta ine, aj ked 95% deti ide podla nejakych tabuliek. Inak mne sa zda, ze 6,3 kg nie je az take zle na polrocne dietatko, ale neviem, kolko meria. Inak tie mnozstva, co som napisala vyssie, treba brat s rezervou, lebo samozrejme je ine dat si 300 g riedkej kase a ine, dat si 300g zemiakov s masom. Ja ked si dam chlieb s maslom a sunkou, tak to vazi cca 150g a som na veceru najedena az-az. Ale keby som si dala 150 mlieka, tak umriem od hladu. 😅

marseillka
28. mar 2014

@pepaa89 ahoj, nasa bambula ma 6 mesiacov aj par dni, vazime 6100g. narodila sa ako 2384g a z porodnice sme odchadzali ako 2225g. tiez nam malinko papala, ale pribrala vzdy 600g co bolo super aj pediater bol spokojny.kojim aj UM pouzivam, bo mam malo mliecka. posledne 2 mesiace sme pribrali 400g, k comu sa pediater vyjadril, ze super, vsetko ako ma byt, nie sme pod ziadnou hranicou. A mliecka vypijeme okolo 120ml, viac ako 140 ml este ani raz. A mesiac papame zeleninu a zje uz aj 160g, zo zaciatku par lyziciek len. Ziadne rozptylovanie, len ja, ona, lyzica, miska. Aj ked ide obcas vyskocit z koze. nic, len cakat kym to ustoji, rozpravat ake je to mnam a davat si akoze lyzicku do pusy. Toto moja rada. Ziadne rusive elementy v case jedenia. A nasilu nenutit jest. Aj moja obcas vypije aj teraz len 50ml. Nevadi, priberat pribera, a to je zaklad.