• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Nutricia Nutrilion 1. Spôsobuje vodnatú stolicu a zlé trávenie?

13. januára 2008 
ahojte maminy,
od 18.12. dokrmujeme nutrilonom 1 a mysleli sme si, ze je vsetko v pohode. Az vcera ma kamoska upozornila, ze som spominala, ze malemu niekedy smrdi stolica ako pokazene vajicka a ze to asi nebude celom v poriadku. Stolicu ma tak 4x denne, ale vodnatu az kasovitu...ale zevraj by mala byt uplne kasovita, ale ona je skor vodova....Tak sme boli dnes u lekarky a robili nam vytery a uvidime, ake budu vysledky.... posledne dni mi zacal este aj grckat, neviem, ci mu zle netravi alebo co, mate s tym niektora skusenosti? co robit? vopred dakujem za rady :slight_smile:
11. jan 2008 o 18:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A nemoze to byt Nutrilonom?Ze mu nerobi dobre? :confused:
11. jan 2008 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
junovka, aj to ma uz napadlo, ale ze by sa to prejavilo az skoro o mesiac neskor? Neviem, co mam terz robit, ci cakat na vysledky, alebo skusit kupit nejake ine mlieko.....kedze moje mu veru nestaci....
11. jan 2008 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jahodka 11, určite počkaj na výsledky, teraz by som nemenila nič. Možno si len potrebuje zvyknúť a začať tolerovať ten Nutrilon -je to kvalitné mliečko. To, že mu stolica smrdí ako po vajíčkach môže byť spôsobené tým, že v umelom mlieku je predsa len iné zloženie bielkovín a takisto, ak ty papáš viac mäsa, takisto sa to prejaví vajíčkovým zápachom. V najhoršom prípade mu len momentálne prevláda iná mikroflóra v črevkách a existujú aj kvalitné detské probiotiká - tie mu to bez problémov upravia.
nepíšeš akej farby je tá stolica, pretože zelená vodnatá až striekavá - to je tzv. hladová a nepíšeš či ti grcká po tom nutrilone. A tá stolica, nemusí byť vzdy podľa vzoru - ani mi nekakáme tak isto, aj keby sme jedli stále to isté.
Ja by som počkala určite na tie výsledky - však to netrvá dlho - aspoň zatiaľ , pokiaľ sa samozrejme stav nezhorší.A kto vám robil stery , gastroenterologička?
11. jan 2008 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
naty28, stolica je oranzovohneda, byvala zelena, ale ked sme zacali dokrmovat, uz nie je...grcka po nutrilone, aj 2 hodiny po jedeni a to nerobil.....stery nam robila nasa doktorka, este sme neboli u gastroenteorologa....ale asi mas pravdu, pockam na vysledky a uvidime....zabudla som napisat, ze nam predpisala este nejake kvapky probiotika, ale v lekarni ich objednaju a budu az zajtra, tak neviem ako sa volaju.....ale dakujem za radu :slight_smile: citim sa tak istejsie, ked mam aj nazor niekeho ineho a nerozmyslam nad tym sama....
11. jan 2008 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to bude v poho, neboj. je to len o tom, že si musí zvyknúť a skus mu trošičku vyspádovať postielku, aby mal hlavicku vyššie - tzv. antirefluxná poloha, ale nie , aby bol zhrbený.
Mne malinký vygrcal všetko, keď sme prechádzali na iné mlieko a trvalo to týždeň - to boli nerváky.pa
11. jan 2008 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
suhlasim s naty, pockaj na vysledky a potom uvidis.Inak, pri Nutrilone 1 sme vracali aj my stale, az pokial sme nepresli na Nutrilon 2 a prikrmy.Potom to prestalo :wink: A stolicu tiez mala dakedy taku a dakedy\ taku.Sem-tam som to vyriesila, aby mala tuhsiu stolicu slabulinkym vyluhom Pigi caju. :wink:
12. jan 2008 o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môže to byť zápal žalúdočnej sliznice.Je to časté u dokrmovaných detí, príp. na UV.Môj syn mával často zápal sliznice, možno mu nevyhovuje mlieko. Skúste ho zmeniť Už som tu spomínala, že na úpravu stolice je najlepšia mrkva.Pol kila mrkvy v litry vody uvariť , rozmixovať. Po mrkve sa sliznica skľudní, stolica sa krásne upraví.
Aj u môjho druhého syna pomohla mrkva, probiotiká nič moc.
12. jan 2008 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
rinuska a odkedy mozeme prikrmovat mrkvickou? Nie az od 4-teho mesiaca?
13. jan 2008 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nám dávali mrkvu už v 3 týždňoch v nemocnici, predkaždým kojením 30 ml mrkvy.Oni tam dávali mrkvu skoro každému dieťaťu Malý s tým nemal žiadny problém. Mal zápal močových ciest/skôr podozrenie/ a ATB mu poškodili flóru v žalúdku, mal tam samé patogény.(riedka , zelená stolica, hlieny.....
Môj prvý syn bol na UV a často mal problémy a pokiaľ si dobre spomínam/bolo to pred 9 rokmi/ často namiesto fľaše mlieka , vypil fľašu mrkvy- na príkaz doki. Myslím, že mrkvy sa báť nemusíš aj keď ste ešte nemali 4 mes a zvlášť pri UV.
13. jan 2008 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok