Nutricia Nutrilion 1. Spôsobuje vodnatú stolicu a zlé trávenie?

jahodka11
11. jan 2008

ahojte maminy,
od 18.12. dokrmujeme nutrilonom 1 a mysleli sme si, ze je vsetko v pohode. Az vcera ma kamoska upozornila, ze som spominala, ze malemu niekedy smrdi stolica ako pokazene vajicka a ze to asi nebude celom v poriadku. Stolicu ma tak 4x denne, ale vodnatu az kasovitu...ale zevraj by mala byt uplne kasovita, ale ona je skor vodova....Tak sme boli dnes u lekarky a robili nam vytery a uvidime, ake budu vysledky.... posledne dni mi zacal este aj grckat, neviem, ci mu zle netravi alebo co, mate s tym niektora skusenosti? co robit? vopred dakujem za rady 🙂

junovka
11. jan 2008

A nemoze to byt Nutrilonom?Ze mu nerobi dobre? 😕

jahodka11
autor
11. jan 2008

junovka, aj to ma uz napadlo, ale ze by sa to prejavilo az skoro o mesiac neskor? Neviem, co mam terz robit, ci cakat na vysledky, alebo skusit kupit nejake ine mlieko.....kedze moje mu veru nestaci....

naty28
11. jan 2008

Jahodka 11, určite počkaj na výsledky, teraz by som nemenila nič. Možno si len potrebuje zvyknúť a začať tolerovať ten Nutrilon -je to kvalitné mliečko. To, že mu stolica smrdí ako po vajíčkach môže byť spôsobené tým, že v umelom mlieku je predsa len iné zloženie bielkovín a takisto, ak ty papáš viac mäsa, takisto sa to prejaví vajíčkovým zápachom. V najhoršom prípade mu len momentálne prevláda iná mikroflóra v črevkách a existujú aj kvalitné detské probiotiká - tie mu to bez problémov upravia.
nepíšeš akej farby je tá stolica, pretože zelená vodnatá až striekavá - to je tzv. hladová a nepíšeš či ti grcká po tom nutrilone. A tá stolica, nemusí byť vzdy podľa vzoru - ani mi nekakáme tak isto, aj keby sme jedli stále to isté.
Ja by som počkala určite na tie výsledky - však to netrvá dlho - aspoň zatiaľ , pokiaľ sa samozrejme stav nezhorší.A kto vám robil stery , gastroenterologička?

jahodka11
autor
11. jan 2008

naty28, stolica je oranzovohneda, byvala zelena, ale ked sme zacali dokrmovat, uz nie je...grcka po nutrilone, aj 2 hodiny po jedeni a to nerobil.....stery nam robila nasa doktorka, este sme neboli u gastroenteorologa....ale asi mas pravdu, pockam na vysledky a uvidime....zabudla som napisat, ze nam predpisala este nejake kvapky probiotika, ale v lekarni ich objednaju a budu az zajtra, tak neviem ako sa volaju.....ale dakujem za radu 🙂 citim sa tak istejsie, ked mam aj nazor niekeho ineho a nerozmyslam nad tym sama....

naty28
11. jan 2008

to bude v poho, neboj. je to len o tom, že si musí zvyknúť a skus mu trošičku vyspádovať postielku, aby mal hlavicku vyššie - tzv. antirefluxná poloha, ale nie , aby bol zhrbený.
Mne malinký vygrcal všetko, keď sme prechádzali na iné mlieko a trvalo to týždeň - to boli nerváky.pa

junovka
12. jan 2008

suhlasim s naty, pockaj na vysledky a potom uvidis.Inak, pri Nutrilone 1 sme vracali aj my stale, az pokial sme nepresli na Nutrilon 2 a prikrmy.Potom to prestalo 😉 A stolicu tiez mala dakedy taku a dakedy\ taku.Sem-tam som to vyriesila, aby mala tuhsiu stolicu slabulinkym vyluhom Pigi caju. 😉

rinuska
12. jan 2008

Môže to byť zápal žalúdočnej sliznice.Je to časté u dokrmovaných detí, príp. na UV.Môj syn mával často zápal sliznice, možno mu nevyhovuje mlieko. Skúste ho zmeniť Už som tu spomínala, že na úpravu stolice je najlepšia mrkva.Pol kila mrkvy v litry vody uvariť , rozmixovať. Po mrkve sa sliznica skľudní, stolica sa krásne upraví.
Aj u môjho druhého syna pomohla mrkva, probiotiká nič moc.

jahodka11
autor
13. jan 2008

rinuska a odkedy mozeme prikrmovat mrkvickou? Nie az od 4-teho mesiaca?

rinuska
13. jan 2008

Nám dávali mrkvu už v 3 týždňoch v nemocnici, predkaždým kojením 30 ml mrkvy.Oni tam dávali mrkvu skoro každému dieťaťu Malý s tým nemal žiadny problém. Mal zápal močových ciest/skôr podozrenie/ a ATB mu poškodili flóru v žalúdku, mal tam samé patogény.(riedka , zelená stolica, hlieny.....
Môj prvý syn bol na UV a často mal problémy a pokiaľ si dobre spomínam/bolo to pred 9 rokmi/ často namiesto fľaše mlieka , vypil fľašu mrkvy- na príkaz doki. Myslím, že mrkvy sa báť nemusíš aj keď ste ešte nemali 4 mes a zvlášť pri UV.