Nutrilon HA a Beba. Nemáte vzorku?

susika
19. jún 2008

babule poradte.malá mi pije od pol roka nutrilon ha.teraz sme na ha 2 ale predpisuje sa len do roka. aké mliečko vám deti pili po nutrilone?vypila aj bebu?chcem použíť kupony z DM-ky, platia mi už len do konca mesaica a neviem sa rozhodnúť, ktoré mlieko mám kupiť, aby mi ho vypila... sunar, beba alebo hipp.iba tieto tri mi dajú aj trojkové.respektíve nemáte niektérá predať nejakú bebovú vzorku?alebo nedá sa niekde zohnať?

miriamkac
19. jún 2008

susika pokial jej nutrilon nevadi...nemen mliecko....a musi mat HA?

susika
autor
19. jún 2008

miriamkac-no ja som po roku už chcela jej dávať normálne kravské, ale vraj by sa to nemalo.tak ešte nech má tie vitamíny s umelého.HA má preto, lebo tatino má sennú alergiu a sa mi vidí, že z neho aj málo priberá.bebové detičky priberajú viac, ale nechcem riskovať, že jej to bude po tom nutrilone ťažké.
a už papaá skoro všetko , tak už by hádam to mliečko zmeniť nevadilo.

miriamkac
19. jún 2008

susika tvoja uvaha ohladne kravskeho mlika je spravna, ale napriek tomu sa nedoporucuje menit znacku mlieka a pokial ti pribera tak je to ok...ved uz papa vsetko takze uz nepotrebuje mlieko na priberanie a to si chcela dat bebu tiez HA? ved skus klasicky nutrilon....

susika
autor
19. jún 2008

mám tie kuponiky z DMky a tam nie sú HA mlieka. je to nomrálna beba aj hami, sunar a hipp.

ale kaše tiež kupujem normále anezarábam do HA mliečka anič jej nie je.-teda to naážam na alergiu kravského mlieka.
to ha mliečko mi kázala dokina aj koli tomu, že bola nedonosená

miriamkac
19. jún 2008

no sak to aj ja som mala chlapcov na HA bebe, ale po prvom mesiaci sme presli na klasicku ale ta im robila zle na vetry, (bolelo ich brusko), tak sme rychlo presli na sunar a sunarujem doteraz. Preto ked je zvyknuta na nutrilon, skus kupit klasicky, pre to obdobie...a uvidis....neviem, ja osobne bebu nemusim ☹

pizzamati
19. jún 2008

Ahojte, nehnevajte sa že sa vám sem votriem ale aj moja malá papá Nutrilon HA a má zelenu stolicu a máva krče v brušku. 😢

danu
19. jún 2008

my sme pouzivali Nutrilon AR nie Ha a zapekalo nas, teraz sme na Bebe AR a vsetko v poriadku brusko neboli kaka aj 3x denne.

Susika to kde si pocula ze deti na Bebe priberaju viac? Na nutrilone sa nepribera? 😅

pizzamati
19. jún 2008

no neviem čo mám robiť vymeniť mlieko? Lekárka stále tvrdí že je to ok, a na vetry nám dala nejaké kvapky čo mám dávaťdo každej flaše. nejaký SAB.

susika
autor
19. jún 2008

danu-nepočula, ale čo vidím detičky, ktoré papajú bebu, sú také gulatejšie. no, ja mám bebových synovcov a nikdy neboli baculatí, tak asi ani tá moja hviezda nikdy nebude🙂)

pizzamati-aj Zuzka má zelenú stolicu po HA nutrilone. som sa na to dokiny pýtala, že je to normálne. neviem, či to myslela, že pri nutrilone alebo pri HA mlieku. a kaka ti ako často? lebo tá moja od kedy paapá umelé,t ak dosť často. aj 3,4-5 x za den.ked začala príkrmy, torchu sa to vaic rozbehlo, potom múčne, zasa menje a teraz už zasa tak 4x za den

danu
19. jún 2008

pizzamati ja som na takuto temu uz odpovedala v inej teme o mlieckach . My sme nakoniec pri Nutrilone skoncili na pohotovosti co sa mi po 2 msiacoch uzivania Nutrilonu zvyjala v krcoch a nevykakala sa mi hned na druhy den nam dali bebu a mame pokoj.

pizzamati sab sme davali kazdy den, a presli sme potom aj na rurku.

Netrvdim ale ze to musi byt rovnake aj u inych babatkach.

susika
autor
19. jún 2008

tak asi je to fakt veľmi individuálne a záleží to aj od bruška bábätka. niektorým nesadne beba a majú bola vé bruško a iným zasa niečo iné.my sme zasa s nutrilonom nemali žiadne problémy

susika
autor
19. jún 2008

a asi ani pri iných miečkach sme problémy nemali, kedže kašičky som už dala aj hami, aj sunarka aj hipp a ani po jednej jej nič nebolo

miriamkac
19. jún 2008

pizzamati mate dovod na HA mlieko? Inac ja si myslim, ze mozes skusit aj ine UM...ved sa stale s babom "hladate"....mozno mu naozaj ten nutrilon nerobi dobre ☹ ...ja som pisala, ze nam zase beba nerobila dobre...a vymenili sme mlieko...

danu ja som tiez "pocula" ze z beby sa viac pribera... 😅 ....ale tak dlho, aby som to odskusala sme ju nepili.... 😅 .....ale pokial pribera v poriadku a je vsetko OK...nemas dovod sa niecim takym zatazovat 😎

susika
autor
19. jún 2008

mirimkac-a ako dlho ste ju pili?

miriamkac
19. jún 2008

HA prvy mesiac, potom asi dva tyzdne jednotku bebu......a potom sunar 🙂 az do teraz... 😝

danu
19. jún 2008

miriamkac ja sa ani nezatazujem nemam sa cim 😉 Moja nepribera viac ako ked bola na Nutrilone, cize v poho

pizzamati
19. jún 2008

Dík za rady no my máme stolicu raz za dva dni velmi ťažko. Dôvod na HA len preto že manželov brat mal ekzem aj astmu aj jeho deti.

danu
19. jún 2008

Susika viac nez priberanim by bolo dobre pre babatko aby mu mliecko sadlo a nemal s nim problemy to je najdolezitejsie nez rozmyslat ci nebude moc baculaty.

susika
autor
19. jún 2008

takže, čo lekár, to iné rady. kamoškin malý mal krče a pokračuje stále s bebou a zasa druhá má dievku a tej kázali nutirlon. inak sa hovorí, že hclapci častejšie trpia kolikami

susika
autor
19. jún 2008

to ja viem, ale vysvetli to lekárom, ked počúvam stále, že je chudá...nech sa pozrú na rodičov, že je to asi geneticky...
miamkac- a necítiš, že by drobci boli po sunare sítejší? ja teraz dávam kašičku sunarku a predtým mala inú a kludne som ju po dvoch hodinách mohla nakrmiť mliečkom pred spaním.teraz jej dám o piatej kašičku a o siedmej sa jej ešte tou kašou vygrguje, takže mi dosť vygrcne, takže krmime po trochu aj hodinu , alebo ju mordujem dlhšie, aby s mohla napapať. alebo tú kašičku dám už o štvrtej, ench jej to bruško strávi.ale ona má celkovo rýchle spalovanie, lebo po troch hodinách už ani nevie, že niečo papala ,tak jej škvrka v brušku

danu
19. jún 2008

susika pokial nie je chora a chuti jej papat tak aksli na lekarov a neriad sa tabulkami ze dieta ma vazit tolko a tolko.
Pokial je dieta spokojne tak je to v pohode

harmi
19. jún 2008

presne tak, ide o to aby mliecko sadlo.my sme pili Bebu a maly stale vygrckaval, sme mysleli ze mame reflux, ale nepotvrdil sa.aj zelenu stolicu sme mali a aj brusko bolelo.potom sme vymenili bez toho aby sme povedali dokine bebu za sunar a to sa nedalo porovnat, ziadne bolenie bruska a ani vygrckavanie.ale zelenu stolicu sme mali az kym sme nezacali s prikrmami.

a kazde dietatko inak pribera.podla mna je hlupost ze z beby sa viac pribera.aspon u nas sa to nepotvrdilo a ani som o tom nepocula

harmi
19. jún 2008

a dokina na nas stale tlacila, davajte bebu alebo nutrilon, sunar nedavajte.ale potom sme zistili ze to preto lebo s nimi mala zmluvu.teraz ma uz aj so sunarom.uz nam ponuka aj vyrobky od sunaru a ma tam aj letaky.takze moc by som dokine slepo nedoverovala.ja vzdy urobim to co najlepsie si myslim ze mojmu dietatku urobi dobre.zena to vyciti.

susika
autor
19. jún 2008

danu-ja sa neriadim tabulkami a my ani tabulkoví nie sme.ona má 10 meaicov aj niečo a máme neiviem presne ale niečo cez 70 cm a v pondelok mala 6450 g.takže žiadna tabulka🙂))

susika
autor
19. jún 2008

tak u našej dokiny som si ja sama povedala, aké chcem mlieko.ešte v porodnici ho deťom dávali, koré nemohli byť kojeneé. našťastie nie náš prípad, takže ked nastal čas UM, tak som si dala nutrilon a nejako som nad tým ani neuvažovala.keby nesadol, tak to začnem riešiť, ale zatail nebol apotreba. malá si priberá svojím tempom, neikto povie menej, niekto viac...je pravda, že kým mala moje mliečko, priberala viac, ale zasa UM začala paať až ked sme nabehli na príkrmy a to bolo ked mala 7. mesiacov, takže vtedy aj detičky začínajú menej priberať

pietra
19. jún 2008

pizzamati - my sme od narodenia kombinovali MM a Nutrilonom HA a ked sme sa dostali do fazy, ze Nutrilonu bolo viac, zacali zelene stolice. Doktorka pre istotu urobila vyter, nic sa nenaslo, tak povedala, ze kym brusko neboli, je to normalne. Takze tou farbou sa netrap. Ale tie bolesti by sa mali riesit. Asi by som skusila zmenit mliecko

susika
autor
20. jún 2008

baby, žiadna tu nepíšete o Hipp mlieku....vyzerá , že nie je nejaké populárne.....žiadna ho nepoužíva?

miriamkac
20. jún 2008

susika 🙂 🙂 preco vymyslas 🙂 🙂 ...nechaj si malu na nutrilone a nevymyslaj.....co by ine mamimy dali za to, keby im babo pilo akekolvek mlieko a nebolelo ich brusko a ty mas mliecko, ktore malej sedi, pribera ti a neboli ju brusko a vymyslas... 🙂 🙂 tak kupony z DMka vymen za ine......ked ich je ti luto....ja mam tiez este polku knizky a 2x 😝
a co sa tyka sunaru....piju mi sunar rano a vecer, zatial im to staci, je mozne, ze je dost syty....a kasicky davam na olovrant, lebo vecer sa mi nechce ich trapit lyzickou....