Odmietanie umelého mliečka v 6m

zuzana733
17. dec 2018

ahojte, prosim vas, mate niektora skusenost, ze vam dieta odmieta umele mliecko? Dcerka ma 6 mes., bohuzial nekojim takze sme na UM. Cca uz 3 mesiace bojujem aby som UM do nej dostala.Vyskusala som viac druhov mliek aj flias, no marne. Sme uz na prikrmoch, papa krasne, zeleninku, kase, masko...UM davam rano a vecer, ale boj...nechce ho prijat. Naozaj az po niekolkych pokusoch a placi...Premyslam uz nad kravskym plus vitaminy...

st44
17. dec 2018

@zuzana733 mozno sa jej nepaci teplota mliecka. Ja ked dam mojej nieco prilis teple tak mi to vypluje a viac nechce a musim ju presviedcat

zuzana733
autor
17. dec 2018

@st44 aj to som uz skusala...🙈

pribinak
17. dec 2018

A co skusit ju krmit mliekom v noci pocas spánku?

alessia443
17. dec 2018

Tiez sme to mali, syn nechcel vobec pit z flase, skusali sme pocas spanku, bolo to trochu lepsie, ale priznam sa, mala som z toho velmi zly pocit... Bola som sa poradit aj na gastro, povedali mi, ze dieta ked zacne papat zeleninu, uz mlieko nepotrebuje.. Pestra strava mu nahradi mliecnu vyzivu... Po zavedeni prikrmov sa to u nas paradoxne zlepsilo a teraz 2,5 rocny, by mlieko (uz davam kravske) pil od rana do vecera🙂. Zial, zasa nechce jest nic ine🙈. Drzim vam palce, viem ze je to narocne

malinajahoda
17. dec 2018

@zuzana733 my sme bojovali s pitím mlieka od narodenia. Malinkej zistili reflux. Ja som viac zarobeneho mlieka vylievala ako mi dcérka vypila.

ink
18. dec 2018

Ahoj, myslím, že základnú výživu už ti papá v príkrmoch, tak to nie je žiadna tragédia. Keď ustriehneš, nech ti pije vodičku, alebo čajík, aby mal dostatok tekutín. Len ešte nedávaj kravské, malé obličky ešte nie sú pripravené na takú nálož bielkovín. Od 10 m môžte skúsiť čistý biely jogurt, najlepšie kozí, alebo ovčí 🙂

sinda11
18. dec 2018

@zuzana733 Ahoj aj naša malá to robila,no nepotešíme tá neprešlo to a teraz má 13 mes. A dostanem do nej UM len zarobené v kasi a potom pApa jogurty a syry. Tiež sme boli na gastre a zistila som,že proste sú také deti ktoré mlieko nechcú. Aj som sa naplakala keď ho nechcela,no prežila to,teraz je všelijako ale zje norm.stravu

zuzana733
autor
18. dec 2018

Baby, dakujem za vase skusenosti, no budeme sa este trapit teda 😁 ....davam jej aj bielu activiu(to mi lekarka povedala) ... s kravickou ešte chvilu pockam ☺

malinajahoda
18. dec 2018

@zuzana733 Activiu určite nie. Sú lepšie jogurty.

zuzana733
autor
18. dec 2018

@malinajahoda zatial s nou problem nemame a malej chuti....mna by asi ani jogurt tak skoro nenapadol, bola som prekvapena, ked to lekarka povedala...

malinajahoda
18. dec 2018

@zuzana733 práveže veľa dr neodporúča Activiu. Tak som len prekvapená, že vaša áno. Nemyslím to v zlom. Nám povedala, že môžme začať v 8m. A 1x som dala v 8,5 m. Klasicky som testovala ako každú novú potravinu 3 dni po sebe.

alessia443
19. dec 2018

Tiez sa mi zda na jogurt skoro. Ja som zacala davat az okolo 8-9 mesiaca. Maly papa hlavne Banovecky a Zvolensky, tie maju dobre zlozenie a vo viacerych potravinovych testoch vysli ako najlepsie.

miirabell
19. dec 2018

@zuzana733 moj maly odmietal UM, ked presiel na tuhu stravu. Zvycajne to boli take dni, ked bol pripraveny na vacsi objem tuhej stravy. Ked mal 5m, tak sa jedno rano zobudil a jednoducho ziadne mlieko, nic, odmietal otvorit pusu... a to bol tiez len signal, ze chcel viacej tuhej stravy...odvtedy dostaval tuhu stravu 5x denne. Postupne sa k mliecku vratil. Sice v mensich mnozstvach, ale pije ho po kazdom jedle. A niekedy odmietal mlieko, lebo mu uz nevhyhovovala flasa/cumel. Zmenili sme znacku a tvar cumla a pil akokeby sa nic nestalo 🙂 Moj zacal velmi skoro s prikrmamy, tak aj tu absenciu mlieka som mu vedela nahradit bielym jogurtom - Banovecky - podla testov asi top z bielych jogurtov.

zuzana733
autor
21. dec 2018

neviem co sa stalo, ale teraz ho ako-tak zoberie 🤗( mozno zase len na tyzden 😁)...vyskusam aj ten banovecky jogurt . Dakujem baby