Pitie 7 mesačného dieťaťa z fľaše

weby1205
1. dec 2017

Zdravim mamicky idem zistitci ma niektora podobny problem maly ma 7nesuacov a vypije mi z flasky vodu aj caj ale mlieko ani za svet ked mal cca 1-2m mala som pluzger na bradavke a doktorka mi poradila aby som si mlieko odstriekala a dala z flase bolo to super nocne krmenie zo 45min.trvalo 15min.cezden som kojila po cca 2-3 tyzdnoch mi behom 2dni z flase uplne orestal pit a odmietal ju chcela by som aby sa naucil pit zflase aj mlieko nemate nejaku radu prosim

lindusss2016
1. dec 2017

@weby1205
Kojenie pre neho.neznamena len zasytenie, asi sa proste na tom prsku potrebuje aj ukludnit. Ale som zvedava na rady, ako takeho drobca donutit pit z flasky

lubka3232
1. dec 2017

no radit je celkom tazke, ja som mala tiez taky problem, maly bol kojeny, z flasky pil len sem-tam, ked som si potrebovala nieco vybavit a problem nebol ale zrazu okolo pol roka, ked som mu chcela dat vodu po tom ako zacal jest prikrmy tak vobec nechcel pit z flase. ani vodu a ani mlieko.musela som mu davat pit po lyzickach. ale u nas praveze ako problem prisiel, tak aj odisiel....jedneho dna som mu flasku ponukla a on pil.a pije z nej doteraz. ked som si o tom citala tak niektore clanky radili, skusit mu dat v noci ked este nie je prebraty, pripadne ked je uz hladny, alebo cumel najprv namocit do mlieka...no neviem veru

rheuska
1. dec 2017

ak chces pokracovat v dojceni, tak flasu nepouzivaj. Inak 7 mesacny je pekne schopny pit z pohára. samozrejme treba potrenovat. mozes so stamperlikmi najprv, ale moja sa za par dni naucila z normalneho pohara pit. samozrejme skleneneho, lebo vsak ani mamka nepije z plastovych.

lenka_samorin
2. dec 2017

ahoj, ja som kojila do 15 mesiacov a za ten čas deti pili vodu z avent fľaše a potom z nej pili aj mlieko. Vo fľaši som zarobila Amilk podľa návodu a tak to aj vypili. Ja by som na tvojom mieste zarobila mliečko do fľaše, ponúkla ho vo fľaši, ak by odmietalo, preliala by som z fľašky do pohára a ak by ani odtiaľ nechcelo niekoľkokrát, tak asi nie je problém vo fľaške, ale v mlieku. Ale ako si ešte raz čítam tvoju otázku, ty asi ešte nedávaš umelé mliečko, chceš sa asi vrátiť k systému odstriekaného mlieka z fľaše, však. Ja som nikdy nedávala z fľašky moje mlieko, ale keď som prestavovala deti na umelé mlieko, tak aby im nechýbala tá blízkosť, intímna chvíľa s maminou počas kojenia, tak som im ho dávala v polohe, v akej som ich kojila, mala som ich v náručí, v prítmí, hladkala som im vlásky. Možno táto blízkosť pomôže aj tvojmu malému.

gabona1
3. dec 2017

Je to individuálne, môj malý nechcel piť v polroku vôbec, prechádzali sme na umelé mliečko po kojení a bol to veľký problém. Vyskúšal viacej druhov a nakoniec amilk bifido začal piť a nemal problém s fľašou, ani cumľom....Pije ho do dnešného dňa a má už viac ako dva rôčky.

weby1205
autor
4. dec 2017

No to je najhorsie v porodnici pil prevazne z avent flase ale nemal problem so ziadnou prvy mesiac som dokrmovala nutrilonom lebo mu moje nestacilo potom som ho mala az az a ked prestal pit z flase pil len moje teraz som skusila viac druhov mliek nechce viac druhov flias ani tak skusam to navecer ak mlieko nevypije urobim z neho kasu a s tym nema problemaj z lyzicky ho vypije nejak mi to nesuri len som chcela jeden vecer vybehnut von s muzom cezden ma prikrm to sa da ale v noci lem prsko