Ako naučiť 15 mesačné dieťa piť z fľaše?

janka01234
18. apr 2016

Mam15m dceru, je dojcena. Chceli by sme prejst na UM. Konecne sme nasli take, ktore jej vyhovuje, problem ale je, ze nevie pit z dojcenskej flase s cumlikom ani naustkom. Od 6m pije vodu/caj z pohara. Vypije aj mliecko, ale tak po 30ml co je malo. Sanie z flasky je tiez relaxacne, nechcem ju o to ukratit. Viete poradit, ako ju to naucit alebo aky cumlik/nausok je vhodny? Dakujem za rady

ivka5386
18. apr 2016

Prečo umelé mlieko ? Nechápem ved to najlepšie mlieko mas ty koj ju dalej. Moja je tiež taka stará a kojena a fľašku nechce ani to neriešim .

lenica_opica
18. apr 2016

Ak sa smiem opytat, preco chces 15m dietatku davat UM? Ked nechces dojcit, je to tvoje rozhodnutie. Ale uplne staci, ak bude dcera papat normalnu stravu..

mirro
18. apr 2016

Ja by som jej fľašku nedávala. Načo? Keď už umelé mlieko,kúp jej hrnček,dajte pokec,aká je šikovná,keď vie piť z hrnčeka a vybavené. Učiť ju na fľašku v 15mesiacoch nie je dobrý nápad.

jana_eyre
18. apr 2016

moje deti sa naucili po dojceni pit z takehoto cumla:

https://www.prezdravie.sk/baby-nova-flasa-plast...

/neviem najst samostatnu foto/ - da sa kupit aj v kauflande - je to uplne najobycajnejsi dudel a z toho to islo obom, neskor si zvykli aj na DMkovske podobne..

no a myslim, ze kazda mama ma svoje dovody preco dieta odstavuje a ponuka UM v urcitom veku - je to kazdeho vec.. ja napr. som prveho syna odstavovala, lebo pri tehotenstve som ho uz dojcit nezvladala a rad pil mlieko pred spanim a pri dcere mi zas odchadzali po case bradavky vdaka jej zvyku sa stale odcucnut a pricucnut.. tiez vyzadovala nejaky ritual pred zaspavanim a proste sa naucila na flasu.. neskor sa to odnaucili..

kale13
18. apr 2016

skus slamku alebo mlieko v krabickach so slamkou, ale cim ti bude menej mlieka pit, tym bude jest viac normalnu stravu, co asi znamena viac roboty pre teba, ale pestrejsia strava zabezpeci ze bude prijimat viac mineralov a vitaminov plus na rozne chute si lepsie zvykne.. taktiez menej sa budu zatazovat oblicky pocas spanku, ak nebude pit tolko mlieka vecer, nebude sa budit, lebo ma plny mechur.. inak ako vies kolko vypila ked si ju dojcila? ja by som to urcite nesilila s flasou a s mliekom

timea7
19. apr 2016

@janka01234 prečo chceš ísť sama proti sebe? Naučením na fľašu si vyrobíš kopu problémov. Keď vie piť z hrnčeka, fľašu nepotrebuje, ani moje dieťa ju nemalo. Nepotrebuje sa prelievať litrami mlieka, ak vypije pol hrnčeka, stačí. Ak bude prijímať pestrú stravu, nepotrebuje fľašu s mliekom. A tú pestrú stravu ti prijímať nebude, ak sa zasýti mliekom. Na fľašu sa vykašli, daj hrnček, lyžicu, ak máš ešte mlieko, nech si cucne tvoje, ak nie, nevadí.

cecilka123456
19. apr 2016

15 mesiacov je strašne málo na to aby si odstavila, také dieťa ti piť z fľaše nebude lebo to proste nevie. Satie z prsníka je úplne iné ako s fľaše. A nakoniec, ak sa presa rozhodneš odstaviť a tým pádom pripraviť dieťa o to najlepšie čo mu môžeš dať, netrep do neho prechémiované UM ale dávaj mu pestrú stravu a dostatok mliečnych výrobkov a úplne to stačí 🙂

erickatt
19. apr 2016

Mojho syna som kojila do 2 a pol roka. Z flase pit nevedel, mal slamku alebo jupika flasku

lili007
19. apr 2016

Dietatko po roku prechadza na stravu. Mliecko mozes pridavat aj do nej, nie je uplne nevyhnutne aby ho len pilo...takto doplnis dennu davku mliecka. Je vsak dobre aby bolo hydratovane.
My sme skusili viacero cumlikov, kontretne synovi vyhovoval od AVENTU taky s ciarkou, nie s dierkami. Bol proste smädoš a chcel piť rýchlo. Dcérka sa naopak s týmto cumlom pri pití zadúšala, tak sme prešli na tie s dierkami a menším prietokom. Možno pekná fľaša s detským motívom zaujme, možno zmena cumlíka, možno viac trpezlivosti...ak je dieťatko naučené na kojenie tak môže fľašu považovať za dudlík a hrať sa s ňou...Skúšajte, uvidíte🙂

zab37
19. apr 2016

@janka01234 júúúj a prečo chceš naučiť na flašku...... ja som išla do práce ked mala dcérka 17 m bola stále dojčená, vodičku, čaj pila len z pohára. Mala som obavy ako to zvládneme tiež som si myslela že bez mliečka nevydrží, ale zbytočné obavy, už bola dosť ,,veľka" a nejak to išlo samé. Bola doma z babkou mala riadnu stravu a ked bola so mnou tak samozrejme aj mliečko. Dojčenie nám vydržalo do nedávna teda dcérka mala 3 roky a 3m. Prestala sama. Flašu sme vobec nepotrebovali 😉

mycuskaa
19. apr 2016

Ona sa nepyta ci ma prestat dojcit alebo nie. Naco ju tu zbytocne odhovarate. Ja som tiez ukoncila dojcenie v 16m a co? Myslim ze 15m je habadej. Skus poharik avent aj nas nechcel flasu ale z tohto poharika mi pije aj mlieko.

janka01234
autor
19. apr 2016

mycuskaa, dakujem! niektore mamicky si myslia, ze sme nesvojpravne a potrebujeme vyplachnut zaludok, ked nechceme dojcit do zakladnej skoly. Pohar avent mame, z toho pije, ale ona tak "za jazdy" vsetko 🙂 jana_eyre, lili007 dakujem za rady. skusime tie flasky. Problem je, ze ona netaha, len tie cumliky hryzie. Moja dcera ma dost pestru stravu, ale do 2r. ma vypit 500ml miecka a tolko jej v strave nedam. Pohar by bol ok, ale kedze je to jediny cas, kedy oddychuje, zacala som zvazovat flasku. Viem, ze nie je dobre ju to teraz naucit, ale inak ju neprinutim byt v klude aspon par min. Cize flaska by bola hlavne na ten oddych. Ona je velmi aktivne dieta a aj pred spanim sa tak ukludni.

mycuskaa
19. apr 2016

@janka01234 inak nechcel moc to mlieko moj maly ale naucil sa tak ze ked sme si s muzom robili poobede kavu tak sa naucil ze aj on chce kavu 😃 tak sa naucil pit s nami a potom uz aj inokedy

maxiva
19. apr 2016

@janka01234 moj syn tiez nechcel flasu.on sa tomu smeje 😀 a chodi vylievat.celkovo mi mlieko uz asi 3 mesiace nechce pit.ja som skusala aj umele,potom kozie,kravske.ale nic 😒 😒 ale zje mi dva jogurty denne.netlacim na neho,ked nechce,tak co s nim...

jamabe
19. apr 2016

@janka01234 ja som malú odstavila tiež v takom veku, len som nedávala UM, ale plnotučné kravské... Presne ako tu písala @jana_eyre - aj našej zachutil úplne obyčajný cumeľ, rovnaký ako v jej linku... Naučila sa naň dosť rýchlo. Má 4 roky a ešte stále z tej fľašky pije mlieko 2x denne. Sanie ju upokojuje, vidím to na nej hlavne večer, ako si to užíva. No uvidím, kedy sa s fľaškou rozlúčime 🙂

janka01234
autor
19. apr 2016

Hehe @mycuskaa tak to s tou kavou musim vyskusat :D !! Zatial pijeme z avent pohara. Ale presne ako pises @jamabe, je to relaxacne. Poharik je rychlovka, flaska relax. Takze idem hladat flasku 🙂

janka01234
autor
19. apr 2016

@kale13 nechcem ju nalievat mliekom, ale myslim, ze v tomto veku ho este potrebuje. Slamku sme skusali, ani to este nevie. Len obycajny pohar.

mirkatb
19. apr 2016

Ak už chceš odstaviť, nerieš ako ju naučíš na fľašu. Z vlastnej skúsenosti Ti poviem, že dojčené dieťa ti nebude piť z klasicej fľaše. V takom veku by som prísun vápnika riešila radšej kvalitnými jogurtami a nie prechodom na umelé mlieko.

janka01234
autor
22. júl 2016

Snad niekomu pomoze, u nas zabral nakoniec MAM trainer pohar. Je tam silikonovy naustok, nieco medzi klasickym cumlom a naustkom. Takze vodu pijeme z pohara a mliecko z MAM.

janka01234
autor
30. júl 2016

Tak este update- z flasky v posteli pila cca 1,5 tyzdna. Ked zabudla na dojcenie, zistla, ze sat vlastne nepotrebuhe 🙂 Uz pijeme len z pohara a pred umytim zubkov, takze je vsetko ako ma byt. Oducanie bolo postupne a sice trvalo, ale bolo bezbolestne.