Podávanie čajíka pre bábätko v noci?

allia28
24. feb 2020

Ahojte mamičky. Chcela by som sa opýtať najmä tých čo v noci dávajú bábätkám na pitie čajík - od kedy ste s tým začali? Podávate ho teplý alebo v izbovej teplote? Z fľašky alebo z pohárika? Mám 7-mesačného syna, ktorého by som rada postupne odstavila a pravdupovediac neviem si predstaviť chystanie UM v noci. Syn cez deň pekne papá, sķúsila by som preto, či mu bude čajík v noci stačiť. Teraz kojím tak 1-2x za noc. Ďakujem za odpovede 🙂

evittam
24. feb 2020

@allia28 Cajik či vodu mali obe dojcene deti od cca 2.tyzdnov. Od 5.mesiaca spali celu noc. Chystanie? Tepla prevarena voda v termoske, studena v šálke. Inak v 7.mesiacoch uz kludne v izbovej teplote.

simona92101
24. feb 2020

@allia28 caj/prevarenu vodu som podavala od zaciatku,v izbovej teplote,cez zimu teply.chystanie UM nieje vobec ziadna veda,za 2 min.nachystane,prevarena voda v termoske,vychladnuta v pohariku/konvicke.teply caj v noci namiesto mlieka je podlq mna nepostacujuci,nezasyti.

hettinka
24. feb 2020

@allia28 7-mesačne ešte potrebuje aj v noci mlieko. Určite by som v takomto veku neodstavovala babo, ak môžeš kojiť, aspoň do roka by som kojila. Moji pili do cca 2 rokov aj v noci mlieko, potom prešli na čaj. A vlastne sa už aj prestavali budiť v noci v tom veku.

saskia_98
24. feb 2020

Ja mam mojho od zaciatku na um a teda ja vstavam a davam do mikrovlnky ale to mam za minutu spravene. Ked sa ti nechce vstavat, kup si ohrievacku, das tam flasku s vodou, um len nasypes, pretrepes a za 20 sek. Mas mlieko hotove. V 7 m si syn uz flasku drzal sam, cize ja som mu ju len dala a spala som dalej. On uz v polospanku scuckal a zaspal zas.
A teda mlieko na noc davam doteraz a. To ma rok a 3 mesiace.

nancy666
24. feb 2020

2 z mojich 3 kuriatkok spinkala v tom veku už celu noc. Ale ja mám metódu, ohrievacka fliaš s funkciou udržania tepla do toho dáš vodu a len nasypem z pripraveného davkovaca mlieko, celé to zvládneš aj so zavretými očami do 30 sekúnd ;)

wena
24. feb 2020

7 mesačné bábätko je už biologicky schopné vydržať celú noc bez jedla, za predpokladu že sa dosť naje cez deň. Ja mám 6 mesačnú a v noci ju nekrmime už od 5 mesiacov. Takže ak sa bude budit prvé noci "zo zvyku", skus najprv ten čaj alebo len vodu, kľudne izbovej teploty. Odporúčam ti ale keď sa zobudi skúsiť ho najprv uspat inak (hladkať, spievať) a dat mu piť ako poslednú možnosť, inak ho od budenia neodnaucis.

bibih
24. feb 2020

Ja mam v sklenenej Avent flaske studenu prevarenu vodu pri posteli (uz som sa naucila, kolko ml mi treba, aby po doliati horucou vodou bolo mliecko akurat na pitie), dalej termosku s horucou vodou a davkovac mlieka a vsetko len nalejem a nasypem a za 30 sekund pije babatko v noci mliecko a ja nemusim ani len vstat z postele 🙂

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
allia28
autor
24. feb 2020

Ďakujem za rady, 100 ľudí, 100 názorov. Netvrdím, že to bude s čajíkom fungovať, ale chcem to aspoň vyskúšať a uvidím. Ak bude ozaj hladný, tak sa robeniu UM v noci nevyhnem. Keď sa dá snažím sa ho uspať inak, hladkaním, hojdaním a až keď nič nezaberá ponúknem mlieko, po ňom zvyčajne rýchlo zaspí. Bojím sa, že počas prípravy UM by sa ešte viac prebudil a aj svetlo by ho dosť prebralo. Ale je to asi o zvyku a cviku 🙂

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saskia_98
24. feb 2020

Ja mam stale zapnutu vysielacku, cize male zelene svetielko z nej stale svieti, no a pri tom vidim co robim.

simona92101
24. feb 2020

@allia28 na to budenie svetlom- netreba vobec zazinat,ked pocujem ze sa dlhsie mrvi,potichu odidem z izby do kuchyne,rychlo pripravim mlieko,pred spalnou zaznem chodbove male svetielko,dvere necham len pootvorene,v postielke podam flasku,vypije,otoci sa na bok s mojkacikom a spi.v izbe vobec nezazinam svetlo,ja odidem umyt flasku,a potichu pridem do spalne 😉

hettinka
24. feb 2020

@allia28 stále nerozumiem, prečo ho chceš odstaviť v 7 mes.

allia28
autor
24. feb 2020

@hettinka Kvôli zdravotným problémom.

a_da99
24. feb 2020

Malej dávam UM 3x za noc a vždy je to 5minutova záležitosť a to počítam aj čas kým to vypije. Netreba sa toho báť 😉 okrem toho dávam aj cistu vodu keď mrnci