Poraďte čo s grckaním 6-týždňového bábätka?

darina2711
22. apr 2020

Zdravim mamičky,potrebujem poradiť nakoľko vás skúsených je veľa.....mám 6 týždňového anjelika chlapčeka,nekojim dajako to nešlo...v pôrodnici dostával bebu h,nakoľko však alergií z nás nik nemá,lekárka poradila bebu comfort...pri nej pri kŕmení mával kŕče,stolicu síce pravidelnú.....tak som skúsila HiPP bio comb....a to bola chýba grckal z nej prúdom celý deň.....tak týždeň skúšame Sunar premium,grckanim mi dosť aj z toho,raz sa mi skoro zadusil lebo mu to voslo do nosteka....šťastie že som bola kúsok od neho....to ženie každé mlieko rovnaké s tým nesúhlasím,jedna vec je že lakrnpovie že sa nemá často striedať ale keď čítam koľko mamičiek vymenilo a bolo po probléme tak niečo bude aj na Tom...do bábätká nevidí predsa ani lekár samotný..neviem čo robiť,mne sa Sunar pozdáva zložením aj vonia ako mliečko a jemu dosť chuti.Len čo ak momentálne pri ňom nebudem a zasa mi to vdychne....ja mu nechcem uškodiť tými mlieckami ale čo robiť ?vďaka za radu akukolvek

pribinak
22. apr 2020

Nemá reflux?

romanka_369
22. apr 2020

@darina2711 dost mozne ze ma silny reflux.. Moja mala pije sunar premium a tiez grcne aj po hodine nosenia ale nikdy nie prudom..skus sunar AR ten je uplne husty prave na vrackanie mozno nieco pomoze..

darina2711
autor
22. apr 2020

@pribinak to netuším,podľa lekárky je to normálne kým si zvykne a vraj to trvá do toho a oneho mesiaca atď....

darina2711
autor
22. apr 2020

@romanka_369 sa bojím že bude mať zasa zápchu,keďže tie mlieka sú husté.....no jedno horšie než druhé....hlavne už neviem za kým mám ísť,fakt závidím babám čo majú dobré lekárky ochotne fakt poradiť nie len čo majú v náplni práce....každopádne z beby tak negrckal,až na tie kŕče či čo to mal.....teraz zasa plače po pani ako by mu dávka nestačila,riadim sa tabuľkou .

pribinak
22. apr 2020

@darina2711 tak skús že keď sa napapa dať do do vyvýšenej polohy. Dlhšie ho pestovať, alebo ho dať do kresielka

nikimeli
22. apr 2020

Cauko moja dcéra keď bola malička (už má 10 rokov ) tak mala reflux.. pila nutrilon a.r. Je hustejší ..
teraz mám doma 3 týždňového chlapca grcka ako kedy ale dr mi povedala že do roka deti grckaju aj vo veľkom že majú nato nárok .. tak ťažko povedať. Ona mi povedala práve že a.r mlieko nemám dávať ak priberá bábätko .. ja som tiež na umelom mlieku s malým..

darina2711
autor
22. apr 2020

@nikimeli a aké mlieko máte teraz?o to by nešlo ,len myslím že to nepríjemné aj jemu a hlavne ja mám obavy ísť aj na toaletu po tom čo mu to zabehlo keď grckal...ako prísť na to či mu to sedí alebo nie sama neviem,nejde to bez toho aby sa to nevyskúšali rovno na mlieckach ale zasa sa ti nesmie striedať ,tak ja už neviem

labocca
22. apr 2020

aj moj maly takto zvrackal a mal reflux☹(...Dr. nam vtedy dala sirup Gastrotuss. Ten zabral...Skus sa poinformovat u doktorky.

jami33
22. apr 2020

Nám dr. Predpísala Sunar expert AR..predtým vracal celé mlaky a nepriberal (mal 2 mesiace)...teraz je už pekne gulatucky ( ma 5 mesiacov)aj keď občas ešte niečo vyvracia ale je to omnoho lepšie...skús sa informovať.

jami33
22. apr 2020

A ešte ak môžem dodat aj oveľa lepšie mu trávi lebo je aj proti zápche ( spinkava mi celú noc ) 🙂

darina2711
autor
22. apr 2020

@jami33 máte to potvrdené od lekárky však?

nikimeli
22. apr 2020

@darina2711 mame bebu pre novorodencov .. take mal aj v pôrodnici ..

jami33
22. apr 2020

@darina2711 áno nám to lekárka predpísala kôli úbytku na váhe pretože normálne mliečko v sebe neudržal všetko vyvracal. Odporúčam aké určite to prekonzultovať s lekárkou ak Vám ho prepise neublíži to tak ani peňaženke 🙂

janynyna
22. apr 2020

@darina2711 prešli sme si tým istým. Len u nás bol problém,že malý máličko priberám tak na pediatrička poslala na gastro. A tam na lekárka predpísala NUTRITON je to na zahusťovanie mliečko. Od vtedy bol pokoj. Ja som davala Sunar a do toho ten NUTRITON. Ale skús sa poradiť s lekárkou.

darina2711
autor
22. apr 2020

@janynyna a stolicu mával po tom nutritone?ja sa bojím aj toho ,čím hustejšie až sa to neodrazí zasa tam....nechcela by som do neho pchať rurky🧐a dlho ste mu to davali?

iveta7677
22. apr 2020

@darina2711 ja som synovi davala Nutrilon a zahustovala som s Nutritonom. A potom uz negrckal. A nemal problem ani so stolicou.

jami33
23. apr 2020

@darina2711 ak sa bojís tej stolice ozaj si skús prečítať o Tom sunare expert to je už zahustene mlieko ktoré obsahuje aj zložky proti zápche, my sme nemali po zavedení UM stolicu aj tri dni keď prišla tak sa trápil, ale ako sme začali s týmto expertom kakame tri krát denne a ešte sa pri Tom smeje ☺️

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vcelicka202
23. apr 2020

@darina2711 my sme mali toto iste tiež sme sa nekojili nešlo to problémy.... Tak v pôrodnici sme mali nutrilon HA a grckal neriešili to a doma to isté až do noštek potom mu to išlo. A naša pediatricka nám poradila Sunar AR a máme pokoj. Aj stolici ma ok. Beba ho zapekala nutrilon tiež.

vcelicka202
23. apr 2020

Presne ako píše
@jami33 aj nám Sunar AR pomohol a ma ho doteraz

janynyna
23. apr 2020

@darina2711 potom nutritone mal pravidelnú stolicu. Čo do vtedy sme sa trápili s rektalnou rurkou.

jeliz59
23. apr 2020

Mali sme problém s refluxom a stolicou mal hrozne hustú stolicu ako plastelína ..
Pomohlo nám mlieko Nutrilon pro comfort stolica sa napravila hneď a reflux tiež sa zacal upravovať až zmizol ....kúpila som anti refluxny klinovy vankúš vhodný od narodenia,a monitor dychu...ukladala ho samozrejme na bok dôležité je grgnutie aj polhodinu dakedy aj viac trvalo než si grgol...dolezite aby dobre ťahal mlieko a nie vzduch prajem ti veľa síl a nech to už malému prejde čo najskôr....🤗🤗🤗

darina2711
autor
24. apr 2020

@janynyna dnes nám to predpísala doktorka,ráno sa zasa dusil,on to proste nejak zhltne alebo čo,desne som sa vydesila .....tak dúfam že to pomôže a nesekne sa nám stolica u toho....

janynyna
24. apr 2020

@darina2711 budem držať palce

darina2711
autor
24. apr 2020

@janynyna ďakujem,☺️

fetykovci
24. apr 2020

@darina2711 Naša tiež grckala veľmi veľa. Skúsili sme tiež asi 2 druhý mlieka a dokonca sme aj zahustovali, mali gostro sirup a nič nepomohlo (grckala aj s môjho co som ju kojila) tak nakoniec nám Dr predpisala Nutrilon AR a je to super 👍 už grcame len ked sa preje 🤣 ona je veľký papkac 🤣

darina2711
autor
24. apr 2020

@fetykovci kiežby bol na všetky bábätká rovnaký meter😄 paradox,je veľa mamičiek čo má z Nutrilon zle skúsenosti a naopak pre niekoho je najlepší ...ale keď to sadne ako má je to šťastie aj pre bábo aj pre maminu