Reflux, Nutrilon HA, Nutrilon AR & Nutriton

miska0016
14. máj 2022

Ahojte dievčatá, máte tu niektorá skúsenosti s Nutrilonom AR? Ja dávam od včera malej, v stredu bude mať 6t, ale uz mi pár krát vygrcla prúdom. A častejšie kaká a asi aj redšie. Čo mám robiť, pokračovať v tom? Malá sa polepšila, lebo po normalnom HA my grciavala, a asi jej stále dačo bolo, lebo mi vkuse revala, málo spinkala. Teraz sa to trocha s AR upravilo len ma znepokojuje že mi aj s AR grcla viackrát prúdom a tá stolica. Čo mám robiť? Poradťe, podelte sa o vaše skúsenosti čo a ako.

Ďakujem krásne za každú odpoveď.

loliki
14. máj 2022

@miska0016 Dávaj Nutrilon AR stále, kým ju to neprejde. Možno budeš potrebovať aj iné. Moje dvojičky mali reflux. Umenie dať odgrgnúť, aby mliečko nevyletelo. Keď začali jesť príkrmy ovocné a zeleninové, tak sa to už zlepšilo a prešlo.

miska0016
autor
15. máj 2022

@loliki A vygrciavali prúdom ti aj AR? Či to si musí aj malá naň zvyknúť pár dní? Alebo aj tá stolica, ako u vás vyzerala?

loliki
15. máj 2022

@miska0016 Skúšali sme všetko možné. Bola to zúfalá situácia. Dať odgrgnúť častejšie aj počas pitia, aby neprehltli veľké množstvo vzduchu, ktoré potom odgrgnú aj s mliečkom. Pamätám si, že som ich dávala odgrgnúť berúc do úvahy anatomický tvar žalúdka. Držala som ich a pomaly otáčala, aby unikol len vzduch. Pokus-omyl. Pevné nervy. Preber to s pediatrom. 😉

miska0016
autor
15. máj 2022

@loliki Ako ja keď som ju kojila, prikrmovala nutrilonom ha alebo už len nutrilonom ha, lebo aj kojenie mi na tomto stroskotalo. Aj som sa snažila odsávať a tak dávať ale to mlieko mi pomaly sa menej a menej tvorilo. Nemala som ked odsavat ked mala vkuse plakala ze je hladna. Lebo sa najedla vygrcala a zas chcela, a to som ja jej uz nedala. Ked som kojila dala som jej cicku, ale tym padom zas grcala bol to jeden kolobeh, kojila som grcala kojila grcala, uz som nevladala, ked som ledva spala 2h vnoci. Stale som videla ze je hladna. No a teraz ako som jej od piatku obeda dala AR, tak zrazu vidim ze je napapana, dokonca si aj pospi cosi a dokonca aj bez ruk zaspi. Co do teraz som ju na rukach “hladnu” musela uhojdat, to zaspala na par minut na mojich rukach a ked som ju sla polozit bola hore 😳

loliki
15. máj 2022

@miska0016 No, bolo to na nervy, že materské mlieko vygrcali. Prikladaj si ju, aj keď vygrcia, nech sa ti ešte tvorí mlieko. Toto blbé obdobie prejde s AR a potom môžeš jej dávať ešte aj materské. Skús dať ovocné šťavy, keď sa bude dať. Je to len môj názor, ale možno v tých ovocných šťavách sú enzýmy, ktoré potrebovali v žalúdku. U nás sa to zlepšilo, keď sme dávali príkrmy. Neviem, či som nemala začať skúšať už skorej. Na to ti nikto neodpovie.

miska0016
autor
15. máj 2022

@loliki ovocne stavy ? Ako ake? A teraz v 6t asi este nie. Mne napr doktorka zakazala aj caj 😹

loliki
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivka_makovica
15. máj 2022

@miska0016 nas maly mal presne takyto silny reflux dlhoooo. Uz som myslela,ze ak toto neskonci,tak ma s prepacenim jeb.... Bolo to fakt na nervy. Kojenie,grcanie,prezliekanie, plac, hlad a tak stale dokolecka dokola. Preslo to az neskor,ked zacal papat prikrmy.
Nam pomahalo len,ze som ho aspon 30-60 minut po dojedeni nosila/drzala vertikalne,aby to z neho nevypadlo a az potom polozit do postielky,kocika... Ale aj tak grcol,no aspon nieco v nom zostalo. A zdvihat lezadla,ake sa len daju - pouzivat klinove vankuse, v kocikovej vanicke naklonit lezadlo vyssie atd...
Vela trpezlivosti prajem!

miska0016
autor
16. máj 2022

@ivka_makovica ďakujem, veď ako zvládneme, tak lepšie keď grcne prúdom ako keby mala mať kolkky alebo čo. Ale aj toto je nepríjemné, lebo chce viac zjesť, ja jej nedám a tým pádom je stále ako hladná. Ale dala som to AR, aspoň sa mi zdá že jej to pomohlo. Musím si poklepať. Leb zas další môj problém, že chce dosť veľa zjesť 😹 ja jej dávam 130ml, ale to je je málo niekedy zje za tým ešte 30-60ml a niekedy aj 90ml

mareri
27. máj 2022

na reflux som dávala sunar, neviem ako presne sa vola, ale tiež je určeny priamo na reflux