6 týždňové bábo kaká 7x denne

ak1n
1. aug 2017

Ahojte mamičky... potrebujem radu... mam 6 tyzdnove babo nekojim a doktorka mu predpisala antirefluxny nutrilon... bereme ho od mynuleho piatku ale od soboty mi stale kaka aj 7 krát denne... včera som bola u doktora ale povedal ze je to normálne keďže stolica je ako prazenica a nieje vodnata... mne sa to vsak zda na take babenko vela každý deň neviete mi nieco poradiť alebo nemate s tým niektora skusenost... vôbec neviem co mam robiť a malý je stale potom hladny nechce cez den spavat a stale plače... poraďte mi prosím... ďakujem

eludka
1. aug 2017

to je v poriadku, upokojte sa, nestresujte, nech Vám niekto s babom pomoze, skuste mu matrac zdvihnut na jednom konci o 10cm, aby mal rovnu sikmu plochu na spanie, moze to pomoct pri refluxe, kým si bábo zabehne režim, môže to chvíľu trvať a snažte sa byt pokojná, ten stres z Vás babo cíti, veľa babatko noste, nech cíti vašu blizkosť a má pocit bezpečia, pripadne nech vedľa Vás spí, aj Vy si pospite, keď spí dieťa, niektoré dni sú horšie, iné lepšie

katkakovac
1. aug 2017

Stolica pri kazdom prebalovani u tak maleho dietatka je normalna. A aj neustaly hlad je normalny. Skus davat prevarenu vodicku, mozno je smadny. A hlavne sa ukludni. Taketo male deti bezne placu, zvlast, ak je mamicka vystresovana. U nas vzdy pomohol muz, prisiel, uspal. Treba hladat, co dietatku vyhovuje. Ja som dala na chvilku do satky ako klbko, syn sa vyprdkal, zaspal, potom som dala spinkat do postielky a hotovo. Alebo rad spinkal vonku na zahrade v tieni (teraz je moc horko, tak len rano). Alebo som dala do postielky moje tricko, natiahla som ho pod neho ako plachtu, syn citil moju vonu a pekne spinkal. Treba rozmyslat, co mu chyba, vsimat si, co sa mu paci a kde je spokojny. Mozno place, lebo mu je horko a nevie spinkat cez den. Mozno sa chce vozit v kocari. Skusaj, prides na to😉

pininka
1. aug 2017

Nasa je plne kojena a do dvoch mesiacoch kakala hadam v kuse, presne taku prazenicu, co je v poriadku. Teraz kaka tak raz za tri dni. Neboj to sa upravi, este maju narok sa menit kazdu chvilu. Urcite treba ten matrac v postielke podvihnut, mne pri synovi doktorka zakazala aby spal na rovnom, okrem grckania aj hrozne soplil pri kazdom zube ktory isiel von. Ale ak ti tvoja intuicia hovori nieco ine,skus kupit ine mlieko,nic za to nedas. Nam nutrilon tiez nerobil dobre.

11mirka22
1. aug 2017

Malinke si ešte zvyká stráviť mlieko, čo nestravi vykaka, preto toľko stolice, skúste vydržať chvíľu kým zmeníte mlieko, časté zmeny tiež neprospievaju bábätku. Každé dieťa je iné, mnohé majú podobné problémy aj s materskym mlieckom, veľa trpezlivosti treba.

ak1n
autor
1. aug 2017

Ďakujem za rady... malý sa vzdy ukľudni na mojich rukach aj zaspi ale ked ho polozim zobudí sa vacsinou... len mi je ťažký stale na rukach... v noci spi dobre nema stym problém zatial... ma pod hlavou vankusik aj v kociari to ma vyvysene... hned tiez zaspi v aute... upokojili ste ma ze to tak ma byť... davam mu dojčensku vodu tak ani neprevaram nemusi sa... dávam mu feniklovy caj ale tak skúsim len cistu vodicku...

tarvika
1. aug 2017

@ak1n ked je tazky na rukach, vyskusajte ergonomicky nosic alebo satku na nosenie, je to perfektny pomocnik. jedna jedina vec ktoru by som odporucala kazdej maminke s novym babatkom.

katkakovac
1. aug 2017

@ak1n nemusis podkladat matrac, staci ked podlozis dve nozicky postielky a mas. Ja davam knihy rovnakej hrubky, funguje to skvelo. A skus dat tvoje nosene tricko krpcovi do postielky, ked ho ulozis spat. On ta potrebuje citit, tvoju vonu. Pekne sa ukludni. Neuc si spinkavanie na rukach, lebo ta budu boliet ruky a chrbat a stanes sa otrokom. Ja som aj satkovala, ale vzdyz mierou. Deti sa naucili pekne zaspavat v postielke.

11mirka22
1. aug 2017

Čo sa týka nosenia a uspávania na rukách, moja skúsenosť je asi taká, mali sme koliky, nosili sme, pestovali veľa, uspavali na rukách a dcéra 7. MESAČNÁ teraz nemá problém zaspať sama, takže si nezvykla, treba tie bábätka ktoré si nosenie vyžadujú nosiť, niektoré to skrátka potrebujú, keď im je ťažko. Aj my sa ešte občas popestujeme keď nás bolia dasienká.

dai
1. aug 2017

@ak1n tvoje dieta sa na svoj vek sprava normalne, detto jeho stolica je normalna... musis sa ukludnit a nestresovat - co sa tyka spravania tak moja dcera sa tak spravala aj v 6tich mesiacoch🙂 na rukach stale😉

ciernypes
1. aug 2017

@ak1n tak skus ho ispat v satke,nosici,zda sa,ze tuto polohu ma rad.....a pri reflyxe vzdy odgrgnut,a 20min po jedle nosit...

emi16
1. aug 2017

Normalny prejav refluxu
Ak ta to ukludni kup si vahu
Problem zacina vtedy ked dieta nenacika viac ako 6 plienok
Ma zelenu vodovu stolicu a priehlbinka v hlave sa prehlbuje a dieta chudne
Ja mam 37 a stale reflux
A poviem ti krce su to poriadne, moje obe baby mali reflux tiez a su kojene
Mladsia do roka a pol bojovala s refluxom
Jedine co im pomahalo bolo nosenie a nakadex probiotika

ak1n
autor
1. aug 2017

Mám ergo nosič ale moc dlho mi v ňom nevydrží... ale budeme skúšať... ďakujem všetkým zoberiem si vaše rady k srdcu...

11mirka22
1. aug 2017

@ak1n niektoré bábätka sú skratka také náročnejšie, mám tri, každé bolo iné. Mne najviac pomohlo, keď som sa s tým zmierila, že to tak je a že časom bude lepšie, okrem toho, že mala koliky, odmietala kočík, v nosiči tiež len chvíľu a podobne. Keď som sa prestala stresovať že čo preboha robím zle, aj malá sa troška upokojila, trpezlivosť ti pomôže najviac. Isto si skvelá mama, ktorá urobí pre dieťa všetko.

ak1n
autor
1. aug 2017

@11mirka22 ďakujem ti pekne... toto je moje druhé ale pri prvom som nic také nezazila a to som sa pocas tehotenstva viac stresovala ako pri tomto... mas pravdu ze stres je pre dieta horsi ale niekedy sa to proste nedá... pomaly uz sa od maleho nepohnem ani na záchod 😊😊😊 ... ale zvladneme to ved casom to prejst musí

11mirka22
1. aug 2017

@ak1n ver mi že ťa chápem, ja som si až pri treťom týmto prešla, tiež som bola zúfalá, ale zvládli sme to. Prejde to. Držte sa.