Reflux u 7 týždňového bábätka a AR mlieka

bajuss21
7. okt 2020

Ahojte... moje 7 týždňové bábo má potvrdený reflux...a chytá ma z toho zúfalstvo... má predpísaný nutrilon a.r. (ani raz z neho nezvracala), z ktorého ju ale strašne začalo zapekať... až tak, že keď som jej pomáhala s rúrkou, tak išli z nej doslova kamienky 🤦 doktorka z gastra nám dala nutrilon comfort, že vraj ten je proti zápche a pomáha aj pri grckaní...ale to sa mi úplne dovracala a keďže je to riedke mlieko, tak jej strašne vybiehalo, pregĺgala, plakala, no horor. Proste musí mať husté mlieko, rozmýšľam, že budem niečo dohustovať nutritonom, ale nutriton sa obávam že ju bude tiež zapekať...no dnes som si už poplakala....viete nejako poradiť? ďakujem!

jullietka
7. okt 2020

@bajuss21 moja pila Bebu Ar a spokojnost,fajne huste mliecko a vobec z neho negrckala

bajuss21
autor
7. okt 2020

@jullietka a stolica?

jullietka
7. okt 2020

@bajuss21 stolica bola prve 2 dni taka nijaka ale upravilo sa to. Ono si brusko aj musi zvyknut na mliecko ine,z nutrilonu moju tiez zapekalo. Po tych 2 dnoch stolica bola ukazkova

misiatko81
7. okt 2020

ja som davala Beba AR a nemala problem s nicim

carodejka008
7. okt 2020

Nám gastro predpisala Sunar ar ktory je proti grckaniu a zápche..malý vracal minimálne aj to pri nejakom prudkom pohybe keď mu ešte nestrávilo a kakal 4x za den

uhnakova
7. okt 2020

moja dcerka pila Hipp AR, mala tichy reflux a mlieko zabralo vyborne, ani brusko ju nebolelo. Nutrilon som nechcela po zlych skusenostiach so synom, ktory mal z neho koliky. Mlieko sme mali bez predpisu.

vmatuscinova
7. okt 2020

urcite lepsie konzultovat s gastro, no zo skusenosti tie ar mluecka su karobom zahustovane - ako nutriton, cize htozba zapchy je. Da sa v ramci znacky mliecko davat v pomere z comfortu a ar, aby bolo oprimal huste, pripadne ciastocne zarabat ar do harmancekoveho caju. Ale urcite kym nevyskusate co lepsie sadne z tych variacii po konzultacii s mudr neist do zmeny znacky. Pri refluxe zaklad antirefluxne opatrenia, opatrna manipulacia, polohovanie aj pri prebalovani aj v postielke, drzim palce

tosomja
7. okt 2020

Môj pije Sunar AR od narodenia. S ničím nemal problémy. No zvracia stále. Máme silný reflux, už ma 7 mesiacov, trošku sa to lepší, ale...ešte to potrvá

zmp
7. okt 2020

@bajuss21 my sme mali specialne na predpis Humana AR a to malemu sadlo a kvoli traveniu som mu davala kvapky Biogaia a nemal potom problem so stolicou lebo asi prve 2 tyzdne ho tiez zapekalo ale potom sa to pekne upravilo

amonet
8. okt 2020

my mame sunar ar, bez zapchy, obcas grcne ale uplne minimalne uz. nutrilon vela grckala a beba ju zapekala

buzby
8. okt 2020

Aj my berieme Bebu a.r. a tiež všetko v poriadku.

bajuss21
autor
8. okt 2020

No chytá ma zúfalstvo...antirefluxne opatrenia plníme do bodky, probiotiká máme biogaia, mliečko čo sa týka vracania sedí ale tie zápchy.... taká tvrdá stolica, že jej už aj krv išla 🤦 v pondelok máme ísť k dr., neviem či vydržať dovtedy alebo zmeniť to mlieko alebo čo robiť ...to nemôže sa takto trápiť 🤦

littleloves
8. okt 2020

@bajuss21 skúste Sunar ar, mala z neho krásne kakala, je aj na bruško..u nás je problém, že mi to husté mliecko nechce vypiť..úplne ju napína..kým je riedke, tak pije a keď už veľmi zhustne, tak vypľuje a plače, lebo ešte je hladná, no keď jej ho dám ešte raz dopit, tak ju zasa napne a vypľuje.. vadí jej ta hustota no.. tak skúšam sunar premium zahusťovať polovičnou dávkou nutritonu, no z toho mám pocit, že ju boli bruško..🙈 takze už som zufala

bajuss21
autor
10. okt 2020

No niečo sme skúsili a možno poradím ďalším mamičkám... začala som dávať pred každým kŕmením za lyžičku / dve teplej vody a dávam jej na bruško nahriaty vankúšik s čerešňovými kostkami a masírujem jej cez to bruško. Od včera rána mi vďaka tomuto kaká sama a nie je zapečená a je oveľa kludnejšia. Ako nie je to 100%, koliky proste musíme len vydržať ale o 70% je to lepšie, aj v noci mi lepšie spala 🙏