Skoro 6 mesačná dcérka má horúčku

nikolj15
28. máj 2020

Ahojte mala mi teplotuje druhý deň..bavíme sa o horúčke 38.5..myslíte si že to bude zo zubov? Ma uz dva zubky dole o tych sme ani nevedeli ze idu..horné ďasná ma dosť naliate..žiadne iné príznaky nema..volala som pediateovi ten povedal že do soboty by tie teploty mali prejsť..Ale že nemáme chodiť až v pondelok volať..len my nevieme pôvod tej horúčky tak mám celkom strach..mala bude mať pol roka za tyzden

mogaa
28. máj 2020

@nikolj15 a z čoho máš strach? buď sú to zúbky alebo nejaká viróza....u detí uplne bežné, tak sa neplaš a zvykaj si😉 ak by to neboli zubky, doktorka zoberie krv, vyšetrí CRP ak bude zvýšené ide o bakteriálnu infekciu a dá ATB ak nie, ide o vírus a budeš len zrážať teplotu a čakať až sa telo s tým samo vyrovná.....Detičky sa stretávajú stále s novými a novými vírusmi a telo sa s nimi učí bojovať - preto tá teplota....niekedy trvá len 1deň, inokedy aj týždeň....

cammille
28. máj 2020

@nikolj15 kludne mozu byt zubky, alebo mozno siesta.choroba...to zvyknu byt 3 dni teploty a potom sa dietatko vysype...
Alebo mozno nejaka viroza nou prechadza..je to uplne bezne😊
Ak by vyssia teplota trvala viac ako 3 dni, tak by som dala spravit CRP. Ale inak len sledovat.
Neboj prejde to😊