Som zúfala z dávkovania umelého mlieka

bonnie29
30. máj 2016

Ahojte, idem si sem po radu, lebo uz vobec netusim kolko UM malemu davat. Za 4dni ma 6t a vazi 5310..porodna bola 3650...podla dr. moc pribera a vraj ho moc krmim. Sme na nutrilone anticolics a podla tyzdna by mal vypit 130ku ale davam mu 160ku lebo sa mi zdal hladny (plakal hned ako dopil). On nikdy nenecha vo flaske ani po tej160ke tak neviem ci je uplne syty...vraj sa babatka nevedia prejedat ale ja si myslim, ze keby mu zarobim hocikolko bude pit pokial nepraskne..ide teda o to ze aj po tej 160ke mi stale po dopiti place a ja neviem ci to je este hlad alebo bolest s preplneneho zaludka..podla dr. sa mu s tou davkou moc roztiahne a preto place...ze na take malo babo su to strasne velke davky...a vypije tych 160 a uz aj po hodke sa mi zda ze uz by chcel zase jest...ale sa mu tak moc a tak skoro bojim dat...predsa to nie je materske...tak ja uz ozaj neviem co robit aby po kazdom jedeni neplakal 😯

isabella22
30. máj 2016

Aj nam plakava po napapani...a je to presne z toho ze sa mu roztiahol zaludok a boli ho brusko...160ml sa mi zda dost...ked je len na UM skus mu medzi papanim davat caj alebo vodu mozno je len smadny a nie hladny...

bonnie29
autor
30. máj 2016

A teraz to mame tak ze vypije tych 160 a to donho vobec netlacim nasilu...cuca jak besny dokonca...potom hodku dve place...potom nejako na dve hodky zaspi a teda pauza medzi jedeniami je aj vyse 4hodky a potom zase ked papa tak zas jako besny a zas place po jedeni a stale dokola to iste

charlie1980
30. máj 2016

Moj syn sa choval velmi podobne. Je pravda, ze priberal menej (cca 1kgza mesiac), ale v 2.mesiacoch pil 180ml, na co mi teda pediater tiez povedal, ze 150ml a nic viac. Krmila som kazde 2 hod. Prisli sme na to, ze mal cumel na flaske velky otvor, tym padom mozocek nestihal registrovat, ze je vlastne najedeny a zaludok plny. Zas nevyhoda v malych dierkach na cumli je ta, ze zaspaval na flasi. Nakoniec som to vyriesila tak, ze do flase mlieka som prisypala instatnu bezlepkovu kasu, zahustila a znizila objem. Prestrihla som dudel, aby mu to preslo. Jeho proste mlieko nezasytilo. To mal cca 2 mesiace. Niekedy som mu zvykla rozpustit keksiky od 4.mesiacov. Tiez bol hlados a je tomu tak aj dodnes. Vodu a caj nepotrebuje az do prikrmov. To mnozstvo tekutin sa nahradza az neskor.

bonnie29
autor
30. máj 2016

@isabella22 tu vodu skusam...dam mu trochu cucnut aby zas nebol naliaty...lebo niekde som raz citala, ze vela vody by mohlo uskodit takemu malemu...lebo teda on by bol schopny ak tej vody vycucat neviem kolko...a samozrejme place dalej

bonnie29
autor
30. máj 2016

@charlie1980 a ta instantna kasa nie je vlastne prikrm co bal byt az po 4 mesiaci? Teda este som o takom niecom nepocula, ze by sa tym mohlo zahustit mlieko

charlie1980
30. máj 2016

@bonnie29 Smadny nie je urcite. Ak pije 160 ml, ma tekutin dost. Voda je na to, aby si ho prip."oklamala", ak sa da 😀 Skor si myslim, ze to bude bud v technike krmenia (nespravny dudel na flaske),alebo je to permanentny hlados ako ten moj. Skus este nejaky cas vydrzat a cca od 2.mesiacov mu skus primiesavat kasu urcenu od 3.mesiacov.

bonnie29
autor
30. máj 2016

@charlie1980 tiez si myslim ze nie je smadny...len na um nacika toho kopu tak tekutin ma myslim dost..a tvoj maly ked vypil taku vacsiu davku aku by mal?...neplakal, ze by ho z toho bolel zaludok? Lebo mne ide o ten plac...keby neplace a je ok tak neriesim ze vypije viac ako podla tabulky...ved aj to je asi orientacne

charlie1980
30. máj 2016

@bonnie29 Tusim su aj kase od 3.mesiacov, ak si dobre pamatam. Ano, su to tie kase, prve prikrmy. Samozrejme, das tam ovela menej, ako by si robila prikrm, aby to bolo len take polohuste. Aj kedysi zeny zahustovali mlieka krupicou, dnes mame uz bezlepkove kase. Samozrejme, Este chvilu pockaj. Nam pomohlo iba toto a odvtedy aj kludne spal a od cca 4 mesiacov prespal celu noc.

charlie1980
30. máj 2016

@bonnie29 Plakal😄 Ale z toho, ze bol vecne hlady😄 V tej dobe mal vypit Bud 90ml alebo 120ml, uz si presne nepamatam, tiez som volala pediatrovi, ze Co s nim. Akonahle som zacala zahustovat, spal ako dudok.

jajka257
30. máj 2016

@bonnie29 aj nasa sosala ako besna do 3 mesiacov a potom mi pre zmenu nechcela jest. No ja som jej dala kolko pytala a bolo. Niektore deticky su hold hladosi a chcu svoje. Skus dat iny cumel a uvidis, co to spravi.

yasnina
30. máj 2016

@bonnie29 skúsila by som dávať menej mliečka a častejšie, zrejme papá veľmi rýchlo a kým mu v hlavičke príde že je napapaný, tak sa preje a bolí ho bruško, potom plače, od únavy zaspinká a opäť sa zobudí až na veľký hlad a tak dokola, takto to bolo aj s mojou dcérou, rozdiel bol iba v tom, že bola kojená, ale rovnako hltavo papala, nám pomohlo dávať častejšie a počas papania viackrát dať odgrgnúť ...možno aj výmena cumlíka za menší by pomohla ako píše @charlie1980

bonnie29
autor
30. máj 2016

@jajka257 no len ja neviem kolko vlastne pyta...keby mi vo flaske nieco aj necha tak aspon viem, ze teda tolko mu staci...on by asi pil az do konca aj pol litra dokial by ho neroztrhlo

charlie1980
30. máj 2016

@bonnie29 Neviem aku flasku pouzivate, nam sa najviac osvedcila od MAM antikolikova, vymenila som za najmensi dudlik. No lenze, potom som ho musela skrabat za uchom, aby sa zobudil 😄 Tak ani tak, ani onak. Oni sa babatka pri jedeni unavia, takze ak mu bude pomaly tiect, vselijak sa casom unavi a prestane pit a ty uvidis, kolko teda vypije. Mozno ho tym zase "prestavis" na castejsie krmenie, tak Ale vyskusat musis, inak sa nedozvies.

bonnie29
autor
30. máj 2016

@yasnina presne takto dokola to pride aj mne...momentalne uz taha pauzu 4 a pol hodky co stale spi a ked sa zobudi uz vidim co to zas bude po jedeni 😯skusim iny cumel urcite...on papa strasne chaptavo...normalne pri tom az nahlas stona a az mu preteka cez kutiky

bonnie29
autor
30. máj 2016

@charlie1980 tiez mam mam antikolikovu...cumel mam najmensi 0+ len trosku zvacseny ihlou lebo sa mu tam to mlieko nejako zasekovalo a tahal tahal a nic netieklo...tak som zvacsila...tak sam mu novy cisto 0+ bez nejakeho zvacsenia

jajka257
30. máj 2016

@bonnie29 my sme mali avent, skus urobit raz 200 ml a uvidis, ci zvysi, ak by tahal bez rozmyslu, tak ho stopni pri 180. Aj nasa tak davala.

mirka17
30. máj 2016

@bonnie29 ´je pravda že každé dieťa je iné, ale toto sa mi zdá veľa. ja som síce kojila ale od toho 6 týždna som raz denne ku večeru musela dať flašu úmeleho mlieka a nevypili viac ako 30 ml a stačilo na tie 2-3 hodiny. 160 ml moje dvojčatá pili v roku. tolko moja skúsenosť. používala som avent flaše a veľmi dlho iba s 1 dierkou, kedže som stále kojila a nechcela som aby si navykli na rýchlejší prúd mlieka ako je moje, a osvedčilo sa

evitka83
30. máj 2016

@bonnie29 dala by som kolko chce, ked si pyta. moja dcera vypila ledva polovicu odporucanej davky, ale nas sused v rovnakom veku, tahal ako besny 2nasobok odporucanej davky. hold su niektore deti jedaci, pridala by som mu probiotika do mlieka. Keby si kojila, tiez mu po stanovenom case nevezmes prsnik 😉

bonnie29
autor
30. máj 2016

@mirka17 tak dnes vecer som mu dala 150 ako mi radila dr. a 3 h do dalsej davky len s prestavkami plakal...po dalsej 150ke zas len plac...neviem ale mam pocit ze po tejto davke bude len plakat a plakat bez spanku

edn
31. máj 2016

ja som sice kojila, ale mala mi vypilla uz v porodnici 180 na prvy sup.. a potom stale 150 a tak.. podla mna ked chce, nech si da.. skus mu spravit 200 a myslim si, ze z toho uz necha a mozno bude pit menej casto.. tym padom denna davka bude rovnaka, len vypije na jeden raz viac.. mne radili pri kojeni, ze v ziadnom pripade nemam davat pit z oboch prs naraz a mala stale revala.. ked som jej zacala davat z oboch, tak papala menej casto a bola spokojnejsia.. kazde dieta je ine.. dr. ho nepozna, ona ma len tabulky.. samozrejme, keby dlhodobo moc priberal, tak to treba riesit, ale takto na zaciatku by som vyskusala a mozno sa to tak upravi.. ze parkrat sa naje do prasknutia a potom uz bude menej jest..

mirka17
31. máj 2016

@bonnie29 vieš ja som aj kojila, a moje deti boli naučené piť častejšie v menších dávkach, takže aj s UM sa uspokojili iba s málom, možno keby boli od začiatku iba na UM a dávala by som im tolko kolko je uvedené na krabici tak by možno tiež toľko vypili, kto vie. Ale každopádne aj tak je trochu čudné, že aj napriek tomu že mu dáš 150 ml tak stále plače, lebo podľa mna možno aj ked mu to je málo, predsa napapal sa a mal by sa aspon na chvílu uspokojiť, možno mu nesedí mliečko, kto vie. Ja mam dvojičky, jedna ked nechce už viac piť, tak fľašu odhodí a vybavené, a tá druhá tej by som mohla dávať fľašu za flašou a ona by pila, nemá proste "stopku", ale to neznamená že je hladná, dostane fľašu ktorú vypije a je pokojná .

jaruskatt
31. máj 2016

Ja by som tiež odporučila cumlík s čo najmenšou dierkou. Vyskúšaj zarobiť aj 200ml... veď nech sa nanapá/napije koľko chce. Asi mu je naozaj málo. Ale zarobila by som mliečko trošku redšie. Napr.tých 180ml nie 6 odmeriek ale iba 4. Možno je viac smädný ako hladný. A UM sú dosť sladké,sýte.

bonnie29
autor
31. máj 2016

@mirka17 to sa aj mne zda cudne, ved predsa nieco do zaludka dostane...nema ho prazdny...a plave akoby tyzden nejedol...toto uz skusam stvrty druh nutrilon ale bojim sa skusit inu znacku aby to nebolo este horsie a zas je ich tolko ze ani neviem ktoru skusit...

bonnie29
autor
31. máj 2016

A inak pediatricka tvrdi, ze vraj ked sa moc naje a roztiahne si zaludok tak mu to tlaci na srdiecko...ze aj preto mu nemam davat viac ako odporucaju...to ma hned s tym nastrasila

daandra
31. máj 2016

@bonnie29 moja mala presne tak cicala a neprestala by, kym by ju neroztrhlo..pila vsak materinske...ja som ju vsak vzdy stopla, ked som mala pocit, ze uz je to ozaj vela...aj tak aj vygrcla...negrcka ti? daj na svoj instinkt,fakt ho neprelievaj, lebo mozno sa mu paci len to cicanie samotne, predsa ma ten saci reflex a niekedy deticky dudlaju odusu aj po napapani..ked uz vypije tolke mnozstvo...dudlik nema? nestacil by mu uz len dudlik, ked dopije to odporucane mnozstvo?

1zabka11
31. máj 2016

Ako 6tyzdnovemu babetku davas tolku davku? :/ fu to je velmi vela,nakolko ja mam 11mesacneho uz davam tyzdeb kravske chvalabohu sadlo..a vopije 200 :( a to sa lubi najest..neviem je to vela,to babetko je este malicke...treba davat mozno menej a castejsie..ale naraz to je vela...ved si to skus. Vyskusat po dlhsej dobe sa najest a vela..bude ti zle..neviem ako poradit. Tiez mam synq odchovaneho na nutrilone.

mirka17
31. máj 2016

@bonnie29 súhlasím ešte s @1zabka11, že možno mu dávaj častejšie, ale menšie dávky, je pravda, ze aj ja ked dlhšie nejem a potom sa napraskám tak mi je fakt zle. Ale neočakávaj okamžitý efekt, skús to´takto robiť pár dní, kym sa mu žalúdok zmenší a nabehne na režim, možno sa to potom zlepší. Alebo vyskúšaj inú značku mliečka, môžem ti len povedať, že som mala dvoch známych ktorým nesadol nutrilon a obidvaja prešli na BEBU, a že tá im sadla, tak ak by si chcela tak možno vyskúšaj túto, ja tiež nemám inač prehľad o mliečkach na trhu, nam naštastie sadol nutrilon.

bajana
31. máj 2016

Preco si myslis, ze place od hladu? Novorodenci placu z roznych pricin, nedavala by som mu viac mlieka len kvoli placu.

bonnie29
autor
31. máj 2016

@mirka17 skusala som dat mu menej ale potom len nonstop plakal do dalsej davky a po nej plakal zase az dokial som nedala viac...nepomohol ani cumel ani upit vodicky...uz veru velmi rozmyslam o zmene mlieka aj ked teda vraj nutrilon je najlepsi

bonnie29
autor
31. máj 2016

@bajana lebo strasne taha dudel az s nim tak mlaska, papa si rucky a vlastne sa snazi cucat vsetko naokolo...tak si myslim, ze by to mohol byt hlad..ved ked je aj prebaleny aj ho nosim ani zima mu neni ani teplo...tak co by to mohlo este byt? Vsade pisu ze taketo dieta sa ma napapat a zaspat ale moj sa napapa a place