Správna teplota umelého mliečka

karmelia
27. máj 2014

Ahojte maminky,ktoré nekojíte.Potrebovalaa by som sa Vás spýtať ako zabezpečujete správnu teplotu mliečka pre Vaše bábo?Predtým než mlieko zarobíte zmeriate prevarenú vychladenú vodu teplomerom?Ak áno ortuťovým alebo digitálnym?Alebo poznáte nejakú efektívnejšiu metódu zabezpečenia správnej teploty?Nechcem vyzerať hlúpo,ale mne veľmi záleží na tom,aby som vyššou teplotou nezničila živiny a nižšou teplotou nezabrzdila ich vstrebávanie u bábätka.Moc ocením Vaše rady...

prasiatko30
27. máj 2014

bud som namocila prst do vody alebo som si trosku odliala na chrbat ruky - nikdy som nemerala teplomerom

ushuaia
27. máj 2014

@karmelia ahoj, dojcensku vodu skladujem v chladnicke, ked zarobim UM ,,zohrievam ho,, vo vodnom kupeli- mliecko je zohriate rovnomerne, vlej vriacu vodu do plastovej nadoby a vloz tam dojcensku flasu, nechaj asi 2-3 min. samozrejme pred krmenim vzdy vyskusaj...striekni si z flasky na predlaktie tvojej ruky- koza je tam citliva...(tymto sposobom sme zohrievali mlieko pre deti aj v nemocnici) a takto zohrievam aj mojej malej, ziadny teplomer ci prst som nikdy nevkladala do mlieka ci vody...

lorela
27. máj 2014

@karmelia Tvoje obavy sú neopodstatnené 😉.
Na to, aby si zničila živiny (aj to nie všetky), by si musela vsypať umelé mlieko do vriacej vody alebo naopak, do ľadovej s kockami ľadu navyše, a to, predpokladám, nerobíš.
Mlieko by malo mať približne 37 stupňov Celzia, čo je zhruba teplota ľudského tela. Kvapni si na vnútornú stranu zápästia - malo by byť príjemne teplé.
Žiadne teplomery nie sú potrebné. Iba ak na odmeranie teploty prvých pár krát a potom už od oka, resp. zápästia 😉.

janikes
27. máj 2014

tiez si len nalejem na ruku a je to 🙂