Striedanie mlieka

31. máj 2023

Prosím baby. Mali sme bebu, ale veľmi krátko nesadla tak sme dali hipp mlieko ale z toho skoro nič nevypije a teraz mi začal aj plakať pri krmení. Chcela by som dať ešte šancu beba mlieku ale aj s kvapkami baby calm. Môžem sa k tomu vrátiť? Nevadí také skákanie z mlieka do mlieka? Hipp sme mali 4 dni

liloastitch
31. máj 2023

Neskákala by som. Daj mu čas zvyknúť si na to mlieko.

athena27
31. máj 2023

nemalo by sa striedať mliečko často nech má malé bruško šancu zvyknúť si. Ale pokiaľ z HiPP nič nevypije nie je iná možnosť ako skúsiť iné alebo sa vrátiť k Beba. Nie vždy je mlieko na vine ťažkostiam, bábätká do troch mesiacov trápia často koliky aj reflux. U nás zabrali kvapky baby calm. verím že aj Vám pomôžu.

autor
31. máj 2023

@liloastitch zjedol 140ml z tohto zje ledva 80

liloastitch
31. máj 2023

Koľko má bábätko?

autor
31. máj 2023
autor
31. máj 2023

@liloastitch ale je predčasne narodený. Mal by mať len 2m

liloastitch
31. máj 2023

Tiež máme predčasne narodenú a rovnako starú. Aktuálne papá menej ako papala, niekedy zje len 60 , niekedy plnú dávku 150 ... Ja by som mlieko nechala, možno je pre neho sýtejšie tak papá menej, možno nie je ani hladný lebo je teplo, uvidíš či bude prospievať ( priberať) ak nie potom by som zmenila . Ešte sa skús pozrieť či mu dobre tečie z fľašky , možno sa aj preto hnevá a menej papá, že musí viac ťahať.

autor
31. máj 2023

@liloastitch už som kúpila aj cumlík s väčším prietokom.

deti95060810
31. máj 2023

u nás nerobilo dobrotu skákanie z jednej značky mlieka do druhej... 4 dni ja málo na zvyknutie.

deti95060810
31. máj 2023

na mk je skupina predčasniatka.... možno tam niečo viac poradia

autor
31. máj 2023

@deti95060810 ale mňa trápi to že veľmi málo vypije

deti95060810
31. máj 2023

a čo pediater na poradniach ? ako priberá?
dôležité je či vôbec priberá...moja jedna dcéra dokonca chudla.... museli sme na vyšetrenia.

autor
31. máj 2023

@deti95060810 neboli sme odvtedy. Máme poradňu raz za 2 mesiace. Ideme až o mesiac

anavixy
31. máj 2023

Nevadi take skakanie, po 4 dnoch mozes kludne zmenit mlieko, ale NEMALO BY SA to robit. Ale uplne kludne mozes presne tak, ako sa moze zmenit mlieko po prichode z porodnice domov.. 🙂

autor
31. máj 2023

@anavixy len neviem či dať šancu tej bebe sensitive lebo z toho plakal malý. Zvykla som dávať pred papaním babycalm kvapky ale tam som nedala vždy tak neviem či by s kvapkami bolelo bruško aj tak. Neviem čo robiť ozaj.. Lebo zas zase dať nejaké tretie mlieko a keď nesadne tak čo 🙄

anavixy
31. máj 2023

Akurat to sa ides spytat ze preco vlastne ked nesadla Beba sa chces vracat k nej? Osobne by som skusila bud dat sancu Hipp, pockat ci sa dietat rozpapa a ci bude z neho prospievat (pokial je na tom s vahou dobre vzhladom k prematurite), alebo ked mas pocit ze mu to proste nechuti, tak skusit uplne inu znacku (co sa teda fakt neodporuca, ale zas nic strasne sa mu po takom kratkom case nestane…). Pokial maly na Bebe len plakal, ale nebol problem s vracanim alebo zapchou, tak to nemusi byt problem mlieka. Ked ma dieta koliku, brusko ho moze boliet nech papa cokolvek a musi z toho len vyrast. Ak ale teraz pri Hippe brusko neboli-neplace, tak by som sa k Bebe nevracala a skusila skor ten Hipp. Mozno na zaciatku bude papat menej ale castejsie… Baby calm sam o sebe moze robit tazkosti s bruskom, kedze je z rastlinnych vytazkov, ktore niekedy nerobia dobre. Skusala si aj uplne bez alebo s inymi kvapkami?

autor
31. máj 2023

@anavixy no nám práveže babycalm pomáhajú. Len nechcem dávať pred každým krmením, ale ak nedám tak malý plače. Ostaneme asi teda pri tom hipp mlieku a uvidíme koľko zje z toho do budúcna lebo poradňu máme až o mesiac tak neviem či priberá. Aj tak by som nevedela aké iné mlieko dať už. Z beby inak veľmi smradlave grgal, prdel aj kakal. Z hipp sa dnes vykakal ani som nevedela kedy, bez plaču a tlačenia a bez zápachu.. Len to že málo zje noo

anavixy
31. máj 2023

S Bebou sme to mali podobe co sa tyka zapachu… baby calm kludne do kazdeho mlieka, ked to pomaha 🙂 skuste, pokial mu je viditelne lepsie, verim, ze si zvykne a bude pekne prospievat 🍀

klaudia_107
31. máj 2023

Prve mliecko sme mali kendamil, volila som ho skrz skusenost so synom. To jej nerobilo dobre, akoby jej bolo tazke. Strasne plakala po krmeni, mala hlasnu peristaltiku. Zmenila som na hipp mliecko, ktore bolo ok. Po tyzdni asi dcerka nechcela papat, odmietala, myslela som ze na vine je flaska. Striedala som flasky, menila cumliky ako trafena pri krmeni 😃 nakoniec som zistila ze jej nechuti. Odvtedy je znova na kendamile, asi iba trebalo aby si crievka zvykli na um. Neskor som v skupine citala ze hipp viacerym detickam nechuti, ale to nwmusi byt tvoj pripad samozrejme 🙂

autor
1. jún 2023

@klaudia_107 podľa mňa ani môjmu nechutí hipp mlieko
Inak si to vysvetliť neviem. Dnes ideme k dr. tak uvidíme čo povie

lorin29
1. jún 2023

Ja by som skôr dala Kendamil... Má aj lepšiu chuť

autor
1. jún 2023

@lorin29 nechcem často meniť. Čo ak kendamil nesadne? Zase potom treba iné mlieko. Toto je ako tal v pohode len toľko že spapá menej. Dnes sme boli u dr a povedal že krásne pribral za mesiac tak zatiaľ neriešiť to, že menej toho zje

lorin29
1. jún 2023

Tak keď priberá určite nemen to len keby nepriberal alebo mal bolesti/zápchy/hnačky a pod

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz