Umelé mlieko. Ktoré je najlepšie?

bobulka34
4. nov 2007

ahojte používam nutrilon comfort a som s nim nespokojna, mala ma stale problemy s bruskom, divnu stolicu , proste cakala som viac. Rozmyslam nad zmenou mlieko, ale mam dilemu. ake mlieka ste poskusali co sa tykalo kolik?

paola.o1
17. apr 2009

dikes 😀

dadex
17. apr 2009

my sme na nutrilone HA a ja som mu neriedila ked sme prechadzali na dvojku. chut by mala byt ta ista, tak nie je dovod miesat jednotku s dvojkou. dakujem za rady ohladom znamej.

junovka
17. apr 2009

dadex, ja osobne aj ked som prechadzala v Nutrilone z1 na 2 , tak som to robila....aj pedina mi to takto vravela 😉 Mozno sa fakt nic nestane, ale ja som taka, ze nic radsej neriskujem 🙂 😉

stankatt
17. apr 2009

Ked som menila mlieko - Bebu na Nutrilon, prechadzala som postupne: kazdy den som jednu davku dala Nutrilonu a ostatne Bebu a v poho. Ked prechadzas na dvojku tej istej znacky v pohode. Nemusis nic miesat, dopapajte 1 a prejdi na 2ku 😉

dadex
17. apr 2009

junovka v pohode. mne pediatricka povedala ze nemusim. no nic sa nestane ked sa to bude robit tak, aj tak. este stale davas UM?

junovka
17. apr 2009

dadex, este stale, ale o taky tyzden zacnem uz pomaly a isto prechadzat na KM.Strasne sa toho bojim 😅

dadex
18. apr 2009

junovka Nelynka je uz velka a mola by to zvladnut. Ja sa tiez budem snazit davat co najdlhsie UM. Do roka budem davat HA a potom prejdem na normal, aj ked uz existuje od Nutrilonu HA aj 3.

junovka
18. apr 2009

Dadex, dufam, ze to zvladne bez akychkolvek alergii, nakolko bojim sa koli tomu, lebo starsia dcerka mala alergiu na BKM.Nelke som vobec nedavala HA Nutrak, ale klasicky. 😉

dadex
18. apr 2009

ja som davala HA pre istotu, lebo ja mam ekzem aj sennu nadchu. ja som pocula, ze ked sa prechadza na KM, tak byvaju deti casto chore. neviem ci je to nahoda, no znama kojila 1,5 roka a po prechode na KM je kazdy mesiac chora. ale ako vela raz bolo pisane, kazde dieta je ine a to nase najlepsie 😉

mirka.m
28. apr 2009

ahojte babuly, nemala niektora z vas skusenosti s UM od zaciatku . ja som kojila len chvilu a dokrmovala s UM. v nemocke nam predpisali Nutrilon nenatal a teraz by som hó chcela zmenit Nutrilon premioum ale pediatricka odo mna potrebuje papier kde mi ho odporucaju.take nic nemam a ked ho nebudem mat tak si nove mlieko mozem platit cele sama. ako to bolo u vas?

dakujem

ingra73
28. apr 2009

mirka.m - nutrilon nenatal mas zrajma na predpis, vsak? no ak by si chcela prejst na obycajny nutrilon, cize nutrilon premium, tak nieje na predpis, ten si hradis cely sama. ak by si vsak chcela prejst na hypoalergenny nutrilon, ten by si mala mat tiez na predpis, cize by si na 400g plechovku mlieka doplacala cca 6-7€ a mala by ti ho lekarka sama navrhnut ak ma niekto z rodicov alebo surodencov dietatka pre ktore chces mliecko, nejaku alergiu, alebo ak mas dietatko nedonosene, pripadne ak sa uz u nho vyskytla nejaka alergia

mirka.m
28. apr 2009

dakujem ingra. mam nedonosene deticky a zda sa mi ze im nenatal nerobi dobre, tak ho chcela zmenit. moja doky chce nejaky odporucaci papier ak chcem nutrilon HA.

ingra73
28. apr 2009

neviem aky papier moze chciet, ale napada ma iba jedine, asi ti chce napisat nutrilon HA-hypoalergenny, a chce od teba papier z alergologie, nie? ak je niekto z vas(ty alebo manzel) alergik, tak jej prineste papier z alergologie, na zaklade toho by ti mala predpisovat nutrilon HA. moj malicky je tiez nedonoseny, papkal nutrilon HA, teraz papka obycajny nutrilon, lenze ma reflux, tak budeme pridavat Nutriton, do nutrilonu, inac, ak by mali tvoje dvojicky reflux, tiez ti moze predpisovat Nutrilon AR- je to zahusteny Nutrilon, a ten si tiez hradis tusim z poloviece...

ericek
28. apr 2009

mirka m. - určite chce doktorka papier z alergológie, že niekto z vás ma alergiu, inak ti Nutrilon HA nemôže predpísať na recept, musela by si si ho platiť celý sama, tento je dosť drahý, 400g krabica stojí skoro toľko čo 800g krabica Nutrilonu premium...my sme vyskúšali skoro všetky druhy Nutrilonu, lebo malý sa nevie vykakať a tak sme skúšali a skúšali, nakoniec sme zistili, že má slabý reflux, nám dokina odporučila Nutrilon AR, ale ten je zase hustý a este viac by ho to zapieklo, tak nás nakoniec poslala do Nitry na gastroent. a tam nám doktorka kázala piť Nutrilon comfort /tiež s tých drahších/, ale tým, že sme boli u gastroent. tak nám naša obvodná môže písať UM na recept a je to asi o 5eur lacnejšie...

mirka.m
28. apr 2009

ericek a ako vam zistili ten slaby reflux? neviem ako to mam zistit. alergici nie sme. ja som chcela Um zmenit nakolko sa nevedia vykakuskat a chcela som vyskusat nutrilon comfort. alergici nie sme, sice mala ma v prepustacej sprave napisane ze potom ma prejst na Nutrilon HA ale aj tak dokina chce papier od alergologa. a na ine UM chce papier kde nam doktor z ordinancie pre nedonosencou odporuci prejst na iny druh. tam som volala a tam mi nic nedaju. takze si ma kazdy pinka medzi sebou. 😠

yasmina
28. apr 2009

mirka musis ist na gastro. a tam prostrednictvom ultrazvuku vysetri lekar ci ma alebo nema dietatko reflux ultrazvuk sa robi 2x treba si priniest rozrobene vlastne mliecko....babetka vypiju a nasledne sa robi ultrazvuk...moje dvojicky vyskusali 9 mliek pokial nasli a sadlo im mliecko Nutrilon AR...prestali vracat aj ked stolica tuhsia ale pomahali sme rekt.rurkou ...a do pol roka po probleme

chasencha
29. apr 2009

caute baby,citala som vas,sice nie vsetko ale aj tak mam otazku,kedze sa bavite lne o UM pre male deticky do pol roka,moja ema bude mat 10 mesiacov,chcela by som ju pomaly odstavit ale netusim ake mliecko jej mam davat.
Nutrilon zevraj zapeka,neviem no,poprosim nejake tie rady,diiiiikyyyyyy

pietra
29. apr 2009

chasencha, kazdemu dietatu sadne nieco ine, niektore bude zapecene po nutrilone, ine po bebe, dalsie po sunare, ... musis sa len rozhodnut pre niektore z UM, vyskusat a uvidis, ako sadne 😉 mozes skusit napisat aj na stranky jednotlivych mliek, vacsinou su ochotni poslat vzorku

chasencha
29. apr 2009

pietra diky,mame doma vzorky beby a hami tak vyskusame najprv tie 🙂

yasmina
29. apr 2009

chasencha...ked Emka nema ziadny problem tak vraj aj Sunar je velmi dobre mliecko 😉

chasencha
29. apr 2009

yasmina,prave mi kamoska hovorila ze jej 3 rocna dcerka bola na sunare a ze bola spokojna tak mozno aj ten skusime,uvidime ci mi to bude pit 🙂

ericek
29. apr 2009

mirka m. - slaby reflux sme zistili sami a pomohla mi k tomu táto stránka modrykonik....našla som si tému reflux a strašne ma zaujímalo, čo to je a podla toho čo tam baby písali o príznakoch, to máme aj my...vygrckáva, ked papa tak sa krúti ako paragraf...a hlavne počujeme ako mu to behá hore-dole a preglga a preglga a niekedy mu to zabehne a kasle...tak som to povedala mojoj dokine, ze asi máme slaby reflux a hned nás objednala na gastro do Nitry...ako som už písala s kakním máme problémy, tak nepije Nutrilon AR, lebo by ho to ešte viac zapekalo, tak nám dokina na gastre predpísala comfort/ten by mal byt na zápchy a koliky/ a občas to zahustujeme nutritonom, ale vačšinou iba na noc...teraz kakáme každý 3.deň a vo výnimočných prípadoch každý 2.deň

ericek
29. apr 2009

mirka m. - ano napísali ti že más dávat nutrilon HA, ale pokial nie ste alergici tak ho budes musiet kupovat v plnej cene...ale ja si myslím, že pokial nie ste alergici, tak ho dávať nemusíš...dokina preto potrebuje nejaký papier, lebo to sa dozadu na recept píse napr. meno alergológa, tel.číslo aby si to asi mohli overiť...ale ked tak rozmýslam, aj my sme mali dilemu aké mliečko, lebo som nemala svoje tak som mu chcela dať to najlepšie..a nase maminy nás odchovali na sunare a je nám nieco??? 🙂

ericek
29. apr 2009

chasenka ako už pietra písala každému dieťatku sadne niečo iné...a podla mna sunar ti bude pit, lebo je z UM najsladsí...a ako som už písala, ked sme mi boli malický tak bol len sunar a neboli s ním žiadne problémy a ešte je aj cenovo výhodný oproti nutrilonu a bebe...a no neviem ako s tými vzorkami, lebo mne dokina povedala, že to trvá dlhšie kým si bábätko zvykne na mliečko a kým začne účinkovať, takže jedna dve dávky asi nebudú stačiť a zase by si nemala striedať značky...

bzuco
29. apr 2009

ahojte

my pijeme Sunar a malý je spokojný 🙂 ...ale skúšali sme aj hami aj nutrilon, v podstate sa osvedčili všetky - neodmietal ani jedno...ale ostali sme pri sunare

a hami mlieko je ešte sladšie ako sunar 😝

chasencha
29. apr 2009

baby diky za radu,skusim asi ten sunar,som pocula ze je aj s prichutou 🙂

bzuco
29. apr 2009

je vanilkový a aj banánový, ale neviem či to nie sú až od roka

pietra
29. apr 2009

bananovy sunar sa vyraba aj pre mladsie deti ako rok, vanilkovy a kakaovy je od ukonceneho 12. mesiaca

margab
29. apr 2009

ahojte dievčata.Chcela by som vas poprosit o radu.Moj malý bude mat 14 teho 6 mesiacov,a ja mam začat s dokrmovanim už teraz.možem mu kupit nutrilon pre deti od 6 mesiacov? A mam mu kupit obyčajny alebo ten ha,ked nema žiadne alergie?Dakujem za rady. Ahojte,Maja

chasencha
29. apr 2009

nasla som bananovy od 6.mesiaca sunar tak asi kupim ten 🙂